Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Strącanie gwiazdek

(6)
Tylko Irlandia traktaty o Unii Europejskiej przyjmuje w referendach. Albo ich nie przyjmuje. 2 października Irlandczycy po raz drugi wypowiedzą się o traktacie z Lizbony.
 • 2009-10-02 14:46 | europa ojczyzn

  Re: Strącanie gwiazdek

  Polemizowanie z panem Szostkiewiczem nie ma sensu. Jest on zwolennikiem tworzenia państwa europejskiego i narodu europejskiego, czyli de facto zwolennikiem likwidacji państwa polskiego. Najlepsze jest to, że p. Szostkiewicz pewnie obraziłby się, gdyby mu powiedzieć prosto w oczy prawdę, że nie jest polskim patriotą.
 • 2009-10-02 17:38 | pawel_krzywulski

  oczywiscie otrzymujemy kolejny probrukselski propagandowy artykul na poziomie ekonomicznego i politologicznego przedszkola...

  - niezrozumienie deficytu demokratycznego w EU
  - niezrozumienie istoty PKB i "wzrostu" gospodarczego
  - niezrozumienie faktycznego zrodla boomu w irlandii
  - niezrozumienie konsekwencji dalszej centralizacji wladzy w strukturach
  brukselskiej biurokracji...
  - nieznajomosc realizow negocjacji miedzy Bruksela i Dublinem w
  ostatnich dwoch latach i wczesniej

  etc etc

  polemika w kwestii czy lepsze jest panstwo europejskie czy polskie jest w zasadzie mocno ideologiczna ...i bezsensowna wogole. Ale prosze sprobowac polemiki na temat Lizbony nawet z punktu federalisty... red. Szostakiewicz ucieknie od dyskusji jak najdalej. Co jest oczywiste jesli jedyne co sie potrafi to pisac glodne propagandowe kawalki na nutke brukselskich panow...

  jak za starych dobrych czasow redaktorze prawda?
 • 2009-10-02 19:53 | teraya

  "Prawdziwych patriotów" mamy dostatek, a Ojczyzna ledwo zipie.
  "Prawdziwi patrioci" w polemizowaniu z oponentami nie widzą sensu - oni zawsze wiedzą swoje i najlepiej.
  To, że UE nie "zlikwidowała" żadnego państwa europejskiego nie ma przy tym żadnego znaczenia. Tak jak to, że nie lubię od kilkudziesięciu lat "prawdziwych patriotów" - piesek z nimi.
 • 2009-10-02 21:45 | wikonwi

  Re: Strącanie gwiazdek

  Irlandzkie nie zbudzi śpiącego w gawrze misia i zacznie się działanie odśrodkowych sił co wcale UE nie będzie służyło.Będzie to woda na młyn wszelkiej maści narodowców ( będą pletli głupoty tak jak europa narodów) .Czarnych scenariuszy może być wiele a zapalone (kurwiki) w oczach naszych pseudo polityków obrazować dęba krótkowzroczność. Dla chwilowych swoich interesów wyborczych są w stanie( w imię umiłowania ojczyzny) zrobić jej największą przyszłościową krzywdę.
 • 2009-10-03 00:01 | Wojciech

  @wikonwi
  Wieża Babel miała rosnąć powiększana o Turcję i Izrael, co wykracza poza granice Europy , ale Europa biurokratów miała być rozciągliwa i zaraźliwa jak demokracja korporacyjna. Europie przyda się chwila zastanowienia, bo problemy korporacyjnej demokracji wymknęły się spod kontroli urzędników Brukselskich. Ciosem pierwszym było Kosowo i Serbia. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Unia sama w sobie jest interesującym pomysłem, ale realizacja daleka od doskonałości. Miejmy nadzieję, że Irlandczycy dadzą Unii czas do rozmyslań.
 • 2009-10-03 01:48 | demos

  Re: Strącanie gwiazdek

  teraya i wikonwi dali popis braku kultury i braku inteligencji. Ci tzw. euroentuzjaści nie mają nic do powiedzenia.