Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Marek Edelman nie żyje

(5)
Odszedł wielki autorytet moralny. Działacz polityczny i społeczny, opozycjonista, lekarz kardiolog, ostatni z przywódców powstania w Getcie Warszawskim. Jego życie wystarczyłoby na kilka biografii.
 • 2009-10-03 12:39 | rs_

  Marek Edelman nie żyje

  Nie mogę snuć wspomnień o Nim, bo Go nie znałem. Ale dla mnie jego bycie wśród
  nas przemieniało się w nadzieję. Że można nawet tak straszny czas i straszny
  los przemienić w słońce na niebie i śmiech dziecka w ogrodzie.
 • 2009-10-03 20:06 | ossa

  Re: Marek Edelman nie żyje

  Chwała niezłomnemu Bohaterowi.
 • 2009-10-03 22:05 | Monteskiusz

  Re: Marek Edelman nie żyje

  Odszedł człowiek niezwykły, niezwykły swoją biografią, zwykły w swoim codziennym życiu człowieka przyzwoitego. Chciałoby się użyć jeszcze więcej przymiotników, ale są one niepotrzebne i na pewno pan Marek byłby nimi speszony, a na pewno powiedziałby: co ty tam wiesz, nic nie wiesz. Teraz umarł i możemy już bez jego protestów coś powiedzieć o jego życiu i je ocenić. Dla mnie osobiście był herosem i to nie gorszym od tych z mitologii greckiej, a nawet ich przerastał częścią zwaną człowieczeństwem. Brzmi to może i patetycznie, ale jaką trzeba mieć w swojej duszy ostoję, ażeby w czasach takiej pogardy dla człowieka pozostać Markiem Edelmanem.
 • 2009-10-04 11:30 | r

  Re: Marek Edelman nie żyje

  Cześć Jego pamięci. W duszy zawsze będę bundowcem.
 • 2009-10-04 22:05 | Piotr Chmielarz

  Re: Marek Edelman nie żyje

  Był człowiekiem który żył w czasach zagłady chwała jego pamięci za to, że stawił czoła tym co chcieli zagłady nie tylko Żydów ale wszystkich Polaków