Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozmowy oświecone

(5)
Na stawiane przez wielu ludzi nierozsądnych (w tym także filozofów) pytanie o koniec filozofii, o to, czy w naszych czasach filozofia ma jeszcze sens, znakomicie odpowiada swoim monumentalnym dziełem Tadeusz Gadacz.
 • 2009-10-05 06:34 | fantomasz

  "Filozofia" pozwala odnosic p.M.Królowi

  przy winie, w nocy, nieodparte wrażenie,ze jest mniejszą
  ciemnością,niż jego szanowny praszczur w skórze i w jaskini.
  "Filozofia" podlega cywilizacyjnym i rynkowym apiracjom
  zaspokajania mniemań, potrzeb i samopoczucia, jak nowy model Renault Laguna.Tak samo podlega "zuzyciu" .Zużycie to neologizm znudzenia. Projektanci pracują nad nowym seksownym designem iluzji komfortu i "rozwoju".Coraz większy nadmiar wolnego czasu i bezczynności - głowny produkt cywilizacji i kultury - dobrze rokuje rozwojowi filozofii i gnuśnej,literackiej antroponeologizacji .
 • 2009-10-05 14:40 | POLONIA-SAWA

  Re: Rozmowy inne !

  Filozofia to tylko nasze " nieswiadowe" myslenie ,ktore stawia nam pytania ,
  dlaczego ,po co , jak mozna inaczej ?
  Najpierw powstala "mysl" -------potem czyn !
  Znacie inna droge !
  Salute
 • 2009-10-05 22:13 | mac

  Tak.Pozdrawiam
 • 2009-10-05 22:21 | Bejotka

  Błogosławiony, kto - nie mając niczego do powiedzenia - nie przyobleka tego faktu w słowa.
 • 2009-10-06 22:11 | sebastian_młotek

  Re: Rozmowy oświecone

  Kurde... czy filozofia to to samo co fizjologia ?