Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

NIKE 2009: Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki

(4)
Nagrodę dostał jedyny poeta wśród nominowanych autorów. To trafny wybór, choć niespodziewany.
 • 2009-10-05 22:32 | Danka

  Re:odniesienia homoseksualisty do Boga - nadużycie

  Homoseksualizm to czyściec emocjonalny i moralny żyjącego artysty. Homoerotyki to próba znalezienia usprawiedliwienia dla miłości złej i samolubnej. Człowiek potrafiący składać słowa w zdania, czy to wystarczy aby być artystą ? Mówić o Bogu w tym przeczuciu jaki daje nam chrzecijaństwo z pozycji homoseksualisty to grzech oczywisty, to bluźnierstwo.
  NIKE homoseksualna to również bluźnierstwo .
 • 2009-10-06 14:17 | Zbigniew Kowalewski

  Dla mnie świetnym poetą godnym NIKE jest Juliusz Erazm Bolek. Jego poemat "Sekrety życia" można przeczytać w sieci przetłumaczone na kilka europejskich języków. Jest w tej poezji kultura języka polskiego, ludzka otwartość na świat i radość z pełni życia... Czego więcej chcieć od współczesnego nam Poety?...
 • 2009-10-07 12:23 | eugeniusz m.konieczny

  Re: NIKE 2009: Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki

  popieram werdykt Jurorów XIII-ej "Nike" i autora-p.Gienia Tkaczyszyna-Dyckiego, boJego poezja jest prorocza i odśania prawdę o nas.Autor w Piosence...nie czeka na zmartwychwstanie i nie kadzi a z p.Bogiem o czystość fizyczną i duchową naszej Pani Matki się wadzi.Zabawa Poety długopisem oddaje stan skupienia twórcy i nasze uzależnienia,poczytam, bo lecę na poezję starą (Miłosz,Różewicz)i nową jak poeta frasobliwy.Temat homo to nie tabu dla mnie.Dzięki za świętowanie u p.Adama Michnika!
 • 2009-10-09 11:11 | czytelnik2

  Re: NIKE 2009: Eugeniusz Tkaczyszyn-Dycki

  nie znam tego tomu ale szkoda, że nagroda związana jest z Agorą i Gazetą Wyborczą.