Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hazardowe scenariusze

(28)
Premier Donald Tusk - po ataku aferą hazardową - jest w opałach. Stan nie jest jeszcze krytyczny, ale jest ciężki, łamane przez bardzo ciężki. Premier musi rozważyć co mu się teraz politycznie opłaca.
 • 2009-10-06 15:12 | Albert

  Re: Czy polityk , to poeta , czy maglara która plecie głupstwa ?

  Zapisy rozmów kompromitują polityków Platformy . Istnienie CBA jest usprawiedliwione tymi kilkoma prowokacjami, które tak dziwnie przedstawiają media. Politykiem nie może być cwaniak , szukający w polityce łatwego chleba, ale powinien nim być człowiek mający wewnętrzną potrzebę służenia wyborcom. Tusk zebrał wokół siebie dziwną grupę ludzi, coś w rodzaju kwartetu egzotycznego. Czy on tego nie widzi ? Jeżeli on tego nie widzi , to nie nadaje się na lidera.
 • 2009-10-06 15:16 | joanna kopytowska

  Re: Hazardowe scenariusze

  Zwolnienie Kamińskiego jest jedynym sensownym wyjściem , nierozważną wielkodusznością było pozostawienie go po wygranych wyborach , afera hazardowa i próba podpuszczenia Pan Jolanty Kwaśniewskiej przez agenta Tomka podczas symulowanego zakupu domu w Kazimierzu wskazuje na brutalą próbę utrącenia konkurentów politycznych zawczasu przed przyszłymi wyborami prezydenckimi , niewyrzucenie Kamińskiego net to pewność że awantury polityczne brutalizujące bez sensu i tak juz zdewastowane chamstwem życie publiczne będą się potarzać do skutku to znaczy do wyborów prezydenckich , myliłby sie jednak ktoś kto uwierzyłby że pomogłyby one Lechowi Kaczyńskiemu ,owszem zaszkodziłyby Tuskowi i Pani Kwaśniewskiej lecz na prezydencki tron wepchnęłyby tylko jakiegoś outsaidera, wszyscy przytomni wyborcy rozgryźli już gierki Kaczyńskich
 • 2009-10-06 15:58 | john rush

  Re: Hazardowe scenariusze

  Rozumowanie redaktora Janickiego jest idiotyczne. Od kiedy wykrycie prezestepstwa jest prowokacja ???
  A wiec CBA bylo by dobre gdyby nie wykryli korupcji. Redaktor Janicki oszukuje czytelnikow. Kaminski poinformowal Tuska o aferze hazardowej 14 sierpnia a Tusk nic z tym nie zrobil !!! Bo jest nieudolny i nie posiada zadnych zdolnosci przywodczych.
  Tusk nie powinien nawet marzyc o prezydenturze bo sie kompletnie do tego nie nadaje. Ale gdy zostanie prezydentem bedzie dyktatorem absolutnym. Jako szef PO i prezydent bedzie decydowal o skladzie rzadu i skaldzie Sejmu. I nie dziwmy sie nie bedzie afer korupcyjnych tylko dlatego ze nikt o nich nie bedzie wiedzial.
 • 2009-10-06 16:26 | wikonwi

  Re: Hazardowe scenariusze

  Psy posokowce nie odpuszczą dopóki nie zagryza zwierzyny. Te psy to politycy i publicyści . Miejmy w tyle głowy dwie sprawy. Cokolwiek zrobi będzie złe, w takim narożniku postawił go Jarek. Po drugie ,jeśli premier (PO) polegnie to będziemy mieli pis bis i dopiero zacznie się ostra jazda na rolkach w której w pierwszej kolejności na podwieczorek zostanie zjedzone SLD. Osłabione PO nie będzie alternatywą dla pisu a czwarta RP swoich kolesiów będzie miała się dobrze na marginesie Europu. Wysiłki Rofelda i Bartoszewskiego będą na wysypisku historii doszczętnie krytykowane jako próba sprzedania Polski i bardzo potępiane.
  Panom od hazardu ktoś wyciął mózgi i bardzo ich potępiam.
  To że pan premier kalkuluje nie uważam za zdrożne bo pan Janicki też by w podobnej sytuacji kalkulował
 • 2009-10-06 16:36 | JSN

  Re: Hazardowe scenariusze

  Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie. Wspólautorem dzikiej lustracji i pomysłu z CBA była Plaforma i litowanie sie teraz nad Tuskiem jest zbędne. JUż w momencie obejmowania wladzy po klęsce PiS-u wiadomo było, jakie sa efekty dzialania CBA - żadne! i wlasnie wtedy nalezy nie odwoływać Kaminskiego a rozwiazac nikomu niepotrzebą instytucje (a propos - ile nas kosztowała do tej pory?). CBA, jak sie okazało, stale urządze prowokacje - czy X weźmie? nawet nie próbuje udowodnić, czy X brał.
  Obserwujac aferkę hazardową (ca 500 mln zl) trzeba jednak postawić pytanie - dlaczego siedzi Rywin?
 • 2009-10-06 16:43 | Fox Mulder

  Re: Hazardowe scenariusze

  ...hmmm... Przyznam, że politycy (obojętnie jakiej opcji) wzbudzają we mnie jedynie odrazę. Jest to specyficzny, narcystyczny, bezużyteczny i ohydny podgatunek ludzi. Istnieją tylko po to, aby kombinować w kumoterskich gremiach i brać za to grube pieniądze (podatnika). Wybór między jednymi paranoikami, mieniącymi się "prawdziwymi Polakami", a drugimi "rynkowcami", to żaden wybór. Nie reprezentują szerokiego społeczeństwa i nigdy tak nie będzie. Kolejne wybory, to głosowanie na PiS, albo anty_Pis. Ta zabawa staje się już nudna...
 • 2009-10-06 16:57 | szary_myszek

  Re: Hazardowe scenariusze

  Walka na podsłuchy to jest to.

  żenujące !!!

  Rzecz oczywista iż podsłuchane kontakty " tzw lobbystów"z politykami ( Zbyszek , Mirek itd) są nie do przyjęcia .

  Ale trzeba podkreślić iż większość regulacji u nas obowiązujących była w jakiś tam sposób pod wpływem różnych grup nacisków w czasie ich ustalania w obecnym dwudziestoleciu .

  Czy np przyjazd dużych grup do stolicy i obrzucanie budynków farba , palenie opon to nie nacisk ?
 • 2009-10-06 17:05 | Monteskiusz

  Re: Hazardowe scenariusze

  Nie wiem czy ktoś dostrzega zgranie się "styropianu", tak samo jak zgrała się tzw. lewica SLD-owska i dywagacje z gatunku- jak z tego wyjdzie Donald Tusk- są daremnym zabiegiem, bo historia już się toczy i nikt nie jest w stanie tego zatrzymać. Opozycja zrobi wszystko, ażeby PO nie wyszła z tej afery, nawet za cenę własnej (kolejnej) kompromitacji. I to jest jedyna nadzieja w tej całej sprawie, bo podczas tej awantury dowiemy się jako obywatele, co też politycy innych opcji zrobili, lub nie w kwestii ustaw dotyczących gier hazardowych, a może i inne ciemne sprawy wypłyną na powierzchnię. Minęło już przecież 20 lat od momentu uzyskania przez Polskę niepodległości i przejęcie rządów przez pokolenie 30 i 40 latków ukształtowanych w prawie normalnych warunkach staje się sprawą naglącą. Ażeby tak się stało, obecna klasa polityczna musi się do szczętu skompromitować, ponieważ obecny system partyjny nigdy po tych ludzi nie sięgnie, a jeśli już to po tych miernych i wiernych. Nie twierdzę, że w tych wszystkich partiach znajdują się tylko miernoty i łajdacy, bo są tam i ludzie przyzwoici, ale to nie oni mają wpływ na to co się dzieje. Obecnie jako wyborcy mamy wybór pomiędzy kolesiami przestępców i szemranych przedsiębiorców, a jakobinami z PiS-u, czyli pomiędzy dżumą i cholerą. Nie będę płakał po klęsce pana Donalda Tuska i jego PO, tak jak nie płakałem po klęsce SLD, chociaż mam poglądy raczej lewicowe. Potrzebne nam są rządy oparte na wiedzy i kompetencji polityków, a nie na układach kolesiowskich, lub przekonanich religijnych fanatyków. Jedni i drudzy są o tyle potrzebni, ażeby w każdej chwili przypominali nam od ich dawnch osiągnięciach, a także abyśmy mogli wysłuchiwać ich geniuszu w parlamencie, o ile znajdą wystarczającą ilość wyborców skłonnych udzielić im poparcia.
 • 2009-10-06 17:59 | malgo

  brak kompetentnych politykow

  Ma orzech do zgryzienia, zostal przywarty do muru tylko przez swoja slabosc, bo dwa lata temu przeba bylo rozwiazac CBA ale nie zrobil. Bo jakie ma sukcecy CBA, a ile kosztuje nas spoleczestwo, ABW nie wystarczy do sciganie lajdakow, a co robi pani Pitera...

  po drugie Tusk jest otoczony kolesiami a nie fachowacami, dlatego tak wszytko sie mazdzi. Powinien zrobic wielka rewolucje, powyrzucac nieudaczkow i zastapic luzdmi poza PO, fachowacami , otowrzyc sie na rozne srodowiska na inteligencje a nie otaczas sie partyjnymi kolesiami co graja w pilke.
  czy go bedzie stac aby WRESCIE podjac decyzje, jak nie to blizniaki znowu COS wymyslal.
 • 2009-10-06 20:58 | amok

  Tusku musisz

  po prostu Musisz rozwalić CBA bo się nie da żyć w tym kraju. Ciągle tam kogoś łapią za ręce. No dla wolności interesów - Tusku musisz.
 • 2009-10-06 21:24 | PIRS

  Re: Hazardowe scenariusze

  Franc Fiszer kiedyś powiedział: "Nie będzie w Polsce dobrze dopóki się nie wystrzela 30.000 łajdaków". Ktoś zapytał: "A jak nie znajdzie się tylu łajdaków?". "Nie szkodzi", odparł Fiszer, "wtedy dobierze się z porządnych ludzi".
  Monteskiuszu, jestem za Twoją propozycją, ale czy naród dojrzał do wyboru fachowców?
 • 2009-10-06 21:25 | jerry11

  "Redaktor Janicki oszukuje czytelnikow. Kaminski poinformowal Tuska o aferze hazardowej 14 sierpnia a Tusk nic z tym nie zrobil !!! "

  A czy szanowny "john rush" na 100% wie, iz wlasnie tak bylo... czy moze konfabuluje tutaj na forum "Polityki"?
 • 2009-10-06 21:29 | Blueberry

  "Istnienie CBA jest usprawiedliwione tymi kilkoma prowokacjami, które tak dziwnie przedstawiają media."

  Czy warto utrzymywac "tajna" ( i bardzo droga!) sluzbe, ktora wlasciwie nie potrafi zupelnie NIC poza spreparowaniem kilku wyraznie POLITYCZNYCH prowokacji???

  P.S. A poslugiwanie sie metodami niezbyt legalnymi, czy tez wrecz nielegalnymi przez CBA to kolejny punkt warty szczegolowszej dyskusji.
 • 2009-10-06 22:31 | Grzegorz

  Uwazam, ze CBA - jej koszty dzialania od 2006r. - splacily sie 1000-krotnie tylko przy tej jednej akcji. Abstrahujac od pytan typu kto kogo ( politycznie ) zalatwia, pewne jest jedno. Majac niezalezna CBA od rzadu zaden premier, zaden minister nie pozwoli sobie juz na to, co wyczynial Chlebowski, Drzewiecki czy Rosol . I ja dziekuje za to p.Kaminskiemu.
  PS Gdzie w tym czasie byla Pitera, ABW, policja ...............
 • 2009-10-06 22:48 | Lina Anzer / Australia

  Re: Hazardowe scenariusze moga byc rozne,ale obawiam sie, ze

  premier moze zostac sam, jak palec, bo wszystko to jest na reke pisolewowi. To nie pierwsza prowokacja, byly lobbowane strajki, przez BBN, ZZ, opozycje i prezydenta, nikt nie wspomnial ile panstwo na tym stracilo, bylio wykorzystanie tragedii afganskiej do lobbowania firm zbrojeniowych- komu doradza PETERLICKI i inni kt. odeszli?bylo niszczenie kryzysem, codzienne konferencje, stoczniami- trzeba bylo sprezentowac je PIS, tarcza, niszczenie przez p. WOSZCZYKOWSKIEGO, kazdy wyjazd z kraju prezydenta - konczyl sie konf. prasowa i KRYTYKANCTWEM PREMIERA. Nikt temu czlowiekowi , nie pomogl, dziennikarze jak hieny,czekali na porazke, bo bylo o czym pisac.A wlasciwie juz od wiosny walcza z p. premierem na dobre, bo przeciez w kwietniu , p. GLAPINSKI w wywiadzie dla ''polskatimes'', powiedzial: ten rzad tylko do jesierni. Widac,ze teskno niekt. za SOCJALIZMEM, teraz bedzie KACZY. Powodzenia, mnie to nie dotyczy,ale boli strasznie, bo moje wnuki, rosna i ucza sie w POLSCE.
 • 2009-10-06 22:49 | ronin

  Re: Hazardowe scenariusze

  Dla mnie to wynik nieporozumienia między Kamińskim i Tuskiem. Ten pierwszy zatrzymał stanowisko w zamian za wierność nowej władzy, co z powodów propagandowych było bardzo wygodne dla premiera. Ale prokuratura nie umorzyła śledztwa i zamierzała postawić zarzuty Kamińskiemu, czego konsekwencją mogła być utrata stanowiska. Kamiński uznał to za złamanie umowy i postanowił ukarać Tuska, który pewnie nie planował zwalniać szefa CBA. No, ale poza samym premierem chyba nikt z PO go tam nie chciał, więc istniało cały czas spore napięcie.

  Tak czy inaczej to rozgrywki w obozie prawicy, a więc nic nowego ani szczególnego, jak zwykle się kotłuje. W konflikcie bardziej fundamentalnym: prawica - lewica, bez zmian. Sytuacja jest stabilna, a media jak zwykle szukają sensacji i robią z igły widły.

  Nie było przecież żadnej korupcji przy ustawie, której projektu nawet jeszcze nie ma, nikt nie brał pieniędzy, nikt nic nie zmieniał. Wychodzi na to, że służby specjalne stały się strażnikiem... moralności polityków, taką nowoczesną inkwizycją. Media zaś, jak to media, opanowała moralna panika. Jeszcze parę lat i wykreują nam prawdziwego słowiańskiego Sawonarolę.
 • 2009-10-06 23:03 | JANOLO

  Politycy niektórzy z PO tłumaczą sie jak dzieci że ZMANIPULOWANI LUB
  SPROWOKOWANI - WIELKIE BZDURY . TAK SAMO MOGĄ SIĘ TŁUMACZYĆ
  GWAŁCICIELE !!!!!!!!!!
 • 2009-10-07 06:41 | Janusz z Vancouver

  Bardzo trzezwa analiza...
 • 2009-10-07 07:31 | Binarek

  A do czego zostali zmanipulowani proszę napisz?
 • 2009-10-07 09:27 | skoool

  Malutkość....

  Tusk, Kamiński, Kaczyńscy, Glapiński, Wałęsa, Oleksy, Kwaśniewski, Chlebowski, Pitera, Miller, Lepper, Giertych, Schetyna, Cimoszewicz, Czuma, Drzewiecki, Chlebowski, (..................)*.
  Moralne, polityczne, etyczne KARŁY!!!
  *Wpisz dowolne nazwisko polskiego politykiera XXI wieku.
  Ps. Scena rozdzierania Polskiej Flagi Narodowej, pokazana w "Dniu Świra" powinna jako spot pokazywana być na wstępie każdego dziennika telewizyjnego i dodawana do każdej polskiej gazety i czasopisma w formie DVD.
 • 2009-10-07 09:45 | wiehu

  Re: Hazardowe scenariusze

  Cóż , zrobi jak zechce .
  A jak dokona złego wyboru to go zwolnimy z roboty :-)
 • 2009-10-07 10:38 | arek74

  Makiawelli

  Zdaje sie, ze to Makiawelli w "Ksieciu" radzil niepopularne decyzje podejmowac na poczatku rzadow i wprowadzac je w zycie jednorazowymi aktami, zeby ludzie do wyborow zdazyli o niej zapomniec. Natomiast dzialania, przynaszace obywatelom korzysc nalezy dawkowac powoli, wtenczas ludzie sa dluzej wdzieczni i wykazuja to w wyborach. To tak a propos decyzji czy odwolac Kaminskiego i kilku ludzi z PO czy tez zostawic status quo.
 • 2009-10-07 10:57 | Balbina

  Re: Hazardowe scenariusze

  Kamiński & co stanowią zagrożenie dla stabilności Polski. Tego człowieka należy wyrzucić z rządu. Media niech zaczną zajmować się rzeczywiście ważnymi sprawami a nie tworzyć "aferę". Żaden inny temat nie zajmuje tyle miejsca co hipotetyczne zapisy w ustawie hazardowej. To żenujące, co dzieje się w mediach. I co się dziwić, że spada sprzedaż prasy.
 • 2009-10-07 11:21 | POLONIA-SAWA

  Re: Scenariusze ?

  Szkoda tylko ,ze Panowie w swoich prawie hazartowo-politycznych rozgrywkach
  zapomnieli o Polsce i Polakach .
  Co dobre dla Polakow bedzie w koncu dobre dla partii -cierpliwosc ,teraz wygraja 5% ,
  a na koncu przegraja 15% ?
  ...To nie poker /gry hazardowe ?/ ...... tylko szach...
  Salute
 • 2009-10-07 11:46 | Elżbieta Z

  Zgadzam się z tym w 100%.
 • 2009-10-07 11:58 | Levar

  Re: Hazardowe scenariusze

  Tusk ma problem?
  Nie, to Polska ma problem z Tuskiem.
 • 2009-10-07 12:28 | janstaglo

  Re: Hazardowe scenariusze

  Komentatorzy naogół zastanawiają się co zrobi Donald Tusk aby odzyskać dla siebie, może i dla PO dobre notowania. Niewielu zastanawia się czym ta afera jest dla Polski - dla Polski w oczach świata i dla społeczeństwa obywatelskiego. Niektórzy twierdza,że My naród źle wybieramy a przecież i ta aferka to nastepny dowód, że na kariery polityczne łaasi są ludzie kiepscy ogólnie albo desygnowani przez mafijnych biznesmenów. Tak więc z kogo mamy wybierać?? Wg. mnie czy D. Tusk postąpi tak czy inaczej niczego to nie zmieni. Ja znowu nie będę miał wyboru i zastanawiał sie kto tu jesyt mniej zły jako kandydat np. na Prezydenta RP. Bez mała wszyscy komentatorzy telewizyjni z wielką radościa relacjonują tę ochydę. No bo taka afera towzrost oglądalności imożliwośc tanich programów. Szlag mnie trafia na tą medialno - politykierską bandę, gorszącą nieustannie obywateli. Niech Was wszystkich ( z wyjątkami) ......
 • 2009-10-07 15:38 | wiehu

  Re: Hazardowe scenariusze

  No i zrobił to co zrobił ...

  Może być ...
  Da się przeżyć .....
  Ujdzie w tłumie ....


  CBA
  Podajcie się wszyscy do dymisji , bo i tak was z sabotują .

  Jesli tego nie zrobicie ,
  następnym wasz szef nie będzie juz miał takiego wsparcia politycznego jak Kaminski.

  A co za tym idzie
  Pewnych rzeczy nie będziecie mogli robić , więc wasza praca jest bezzasadna .