Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Tusku choć nie musisz, powinieneś

(10)
Premier długo się nie wahał co należy zrobić z rządowym projektem ustawy hazardowej skażonej piętnem nieuczciwego lobbingu. Trafi do kosza.
 • 2009-10-09 13:33 | parker

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  Jeśli to odezwa do premiera, to się podpisuję.
 • 2009-10-09 13:33 | Sybirak

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  Ustawa hazardowa powina obejmować 10% dopłatę, a lobbing zakazany, bo Polska ciągle nie dorosła do niego. Tym, co zawinili zakazać xajmowania się polityką do końca życiaq, a resztą niech się zajmie sąd..
 • 2009-10-09 18:59 | malgo

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  przede wszytkim ograniczyc dostep do hazardu, tylko w okreslonych miejscach a nie wszedzie, niedlugo nawet u babci klozotowej bedzie mozna sie hazardowac!
 • 2009-10-10 11:45 | Wiktor JEDOCH

  W lesie czy na cmentarzu niech sobie gadają z kim chcą i ile chcą, ale ...

  ... gdzie można obejrzeć przebieg dowolnego procesu legislacyjnego w podobny sposób jak np. historię hasła na Wikipedii ( http://tiny.pl/hq492 ) ?

  Jeśli nie można to jest oczywiste, że 'afery' są ŚWIADOMIE przez łże-polityków zaprogramowane i dobrze widziane. Tak ma być.

  Ważne - aby przed wyborami przyznał się każdy z nich, że zbuduje milion mieszkań etc.
 • 2009-10-10 17:38 | Amaro

  Ciekawe jak chcesz zakazać lobbingu, a właściwie jak zdefiniować to co jest zakazane. Definicja musi być jasna i precyzyjna bo przecież co nie jest zabronione jest dozwolone. Należałoby zakazać spotykania się polityków z: przedsiębiorcami, związkami zawodowymi, rolnikami a właściwie ze wszystkimi wyborcami - każdy ma jakieś interesy. Ponadto należałoby zabronić pisania ludziom listów do polityków, zamawiania ekspertyz przez komisje sejmowe i oczywiście zabronić politykom, którzy mają konkretny zawód czy wykształcenie, zajmowania się znaną im problematyką. Prawo energetyczne będą pisali (bez doradców i ekspertów - lobbing!) rolnik z rybakiem, a prawo bankowe pilot z pielęgniarką... Lobbing istniał od zawsze i jest potrzebny. Właśnie dla umożliwienia lobbingu ogłasza się szerokie konsultacje nad projektami aktów prawnych. Skąd politycy mają dowiadywać się o rzeczywistych problemach i oczekiwaniach różnych grup społecznych, zawodowych itd. Problemem jest przejrzystość procedur i jawność lobbingu, oraz nie mylenie go z łapownictwem.
 • 2009-10-10 23:51 | Kartka z podróży

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  Panie Wrabec
  Co Pan jeszcze zechce likwidować i ograniczać? Ludzie piją, grają, odurzają się i przepuszczają forsę na inne ryzykowne zachowania bo atmosfera w tym kraju jest neurotyczno depresyjna. Nic tylko uciekać - choćby stukając w automat do gry. Życie tu jest podłe i wyzwala w ludziach mechanizm ucieczkowy - choćby nawet w iluzję czy miraż. A Pan chce ilość automatów ograniczać? I jeszcze Pan sugeruje by państwo to robiło. Pewnie, że zrobi i to z przyjemnością bo ta nieruchawa czapa chorego społecznego organizmu tylko to potrafi - karać, ograniczać i zakazywać. Myli Pan skutki z przyczynami. Kiedyś powiedział Prezydent Wałęsa do swego oponenta -"Stłucz Pan termometr, nie będziesz miał Pan gorączki". W sumie to najlepiej komentuje Pański moralizatorski komentarz.. Na marginesie dziwię się skąd taki tekst w liberalnej i sensownej gazecie.
 • 2009-10-11 17:12 | jurek z pogodna

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  A może Tusku Donaldowi ,ktoś nagadał że jest wielki jak ...TUSKJEDNOSTKI!!!!!
 • 2009-10-12 13:59 | faraday

  a jak nazwac "lobbing" prowadzony przez zdziczałych związkowców ?na ogół skuteczny bo zwany głosem ludu pracującego,wskutek czego n.p.energetycy czy górnicy dostaja zapewnienie pracy na wieki wieków,wysokie pensje,wysokie odprawy,a inni tylko kopniaka na pożegnanie z pracą.
 • 2009-10-13 04:12 | Marek.K

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  Nalezałoby sprawdzić w jakiej grupie społecznej jest to bardziej wyraźne, myśślę że wśród ludzi biedniejszych i bezrobotnych. To moim zdanie wina rządu a imiennie Donalda Tuska.
  Tusk choć nie musisz , powinieneś złożyć dymisję i poddać ten nieudolny rząd. Rozpisać nowe wybory.
  Fuks
 • 2009-10-18 16:01 | 22 latek

  Re: Tusku choć nie musisz, powinieneś

  ja na polityce nie znam sie prawie wcale ale sytuacja panująca w kraju spowodowana żądami
  Tuska raczej nie jest zbyt ciekawa. Wszyscy zamozni ludzie stoją za Tuskiem, nawet TVN najbardziej komercyjna politycznie stacja telewizyjna tez jest za Tuskiem po co te debaty itp skoro oni szukaja na nich tylko dziury w calym obwiniajac wszystkich do okoła tylko nie Tuska. Przed chwila ogladalem program tvn dotyczacy zwolnienia szefa CBA dla mnie to absurd ze zwalnia sie kogos kto wykonuje swoja prace! W ten sposob Tusk pokazal nam wszystkim ze dla niego nie liczy sie dobro kraju tylko jego kieszeni. Dla mnie ta dymisja to ostrzezenia dla innych politykow zeby nie wchodzili Tuskowi w droge bo on jest nieruszalny! Człowiek ktory za wszelka cene chce zostac prezydentem nie powinien byc politykiem. Dazenie do celu po trupach nie jest dla naszego kraju najlepszym rozwiazaniem. Co do TVN-u nie wiem czy wy tez to widzicie ale oni nakrecaja cala kampanie Tuska wyciagajac wszystkie afery innych parti na wierzch, oczerniajac inne partie robia wszystko zeby tylko zwiekszyc poparcie dla Tuska , a Tusk smiejac nam sie w twarz sprzedaje dalej nasz kraj. Pomysl z prywatyzacja szpitali gdyby to przeszlo to jestem ciekawy co Tusk by zrobil z emerytami i rencistami ktorych nie bylo by stac na takie leczenie, oraz kto i jaki mial by w tym interes? Nie mozna budowac dobra jednych ludzi kosztem drugich... Stocznia o ktora wszystkie poprzednie rzady tak walczyly Tusk oddal bez walki. Dlaczego nasz premier tak chetnie sprzedaje ostatnie polskie firmy potem tak jest ze wchodzisz do sklepu chcesz kupic zwykle polskie mleko za 3zl a tam same niemieckie za 4zl. Podsumowywujac mam 22 lata i zero perspektyw w tym kraju, najchetniej bym z tad uciekl zanim Tusk sprzeda nasza flage ziemie i jezyk Polska byla kiedys potega od morza do morza zniszczylo ja liberum veto i sprzedajni szlachcice ale to bylo w sredniowieczu dzisiaj mamy 21 wiek a sytuacja sie nie zmienila wszystkie inne panstwa smieja sie z nas bo wykupuja i zamykaja nasze firmy by wprowadzic swoje produkty na nasz rynek wszyscy chwala Tuska w tvn nie uslyszalem jeszcze zlego slowa o nim ale za co oni go chwala to nie wiem. Od kiedy zostal premierem to jest balagan ciagle tylko jakies afery itp szef cba zwolniony za to ze odkryl afere. Dlaczego pis tak krytykowany przez tvn i PO mogl rozwiazac swoje zady a PO tylko dymisjonuje tych ktorzy dali sie zlapac i kradnie dalej?