Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Szkoda, że tak późno

(24)
Skoro prezydent Kaczyński zwlekał z podpisaniem "Lizbony", mógł zwłokę wykorzystać do edukacji społeczeństwa na temat traktatu.
 • 2009-10-10 18:06 | Kecaj

  Powinniśmy pozbyc się kaczora jak najszybciej.

  To jedyny jak dotad polski prezydent kunktator. Gen. Jaruzelski przy nim to wzor do postepowania i cnot jakie powinien przejawiac prezydent. Piso-prezydent kaczynski nie jest moim prezydentem. Nie jest prezydentem 80 proc. Polakow. Polakow myslacych i nie szukajacych zwady i zemsty. To kunktator, ktory robi wszystko z mysla o swoim bracie i ideologii jego partii. To jest po prostu OBRZYDLIWE !
 • 2009-10-10 18:55 | AdamJ

  Re: Szkoda, że tak późno

  Zadaję sobie pytanie, co Kaczyński chciał zyskać swoją postawą?
  Pozostawienie sobie niemalże do ostatniej chwili możliwości manewru (niewielkiej) nie jest takie głupie, pytanie czy akurat w tej sprawie.
 • 2009-10-10 19:01 | AdamJ

  Re: Szkoda, że tak późno

  Gdyby tak postawa Polski w sprawie tarczy była równie ostrożna można by uniknąć poczucia klęski i upokorzenia.
 • 2009-10-10 19:29 | danka

  Re: Szkoda, że podpisał kapitulację

  Klęska globalizacji w takiej formie jaką proponuje oligarchia finansowa jest absolutna i jej pierwszą ofiarą są Stany. Gonitwa za zyskiem jest tylko opłacalna dla bardzo wąskiej grupy spekulantów , ale jest odwleczonym dramatem dla wielu krajów porzucanych przez kapitał , co za tym idzie przez środki produkcji. To jest tak oczywiste , dla wszystkich i dla tych którzy zajmują się propagandą tego typu globalizmu jak i dla narodów które są ofiarami tej polityki.
  Unia w tej formie jaką proponuje brukselska, biurokratyczna wieża Babel jest formą kanalizowania przepływu kapitału, co służy tylko formie eksploatacji słabszych ekonomicznie i organizacyjnie krajów. Wasale miejscowi udają, że nie rozumieją tych neokolonialnych metod podporządkowania Europy grupie europejskich spekulantów. Tylko ekonomia narodowa jest w stanie utrzymać ład ekonomiczny na dłuższą metę.
 • 2009-10-10 21:24 | Levar

  Re: Szkoda, że tak późno

  Szanowny panie Redaktorze,
  madrosc ludowa mowi, ze pospiech jest wskazany przy lapaniu pchel a nadgorliwosc
  moze byc gorsza od faszyzmu. Nie widze wiec powodu aby utyskiwac z powodu zwloki
  w podpisaniu traktatu.
  Ze prezydent Polski powinien pilnowac polskich interesow, to uwaga jak najbardziej sluszna. Wydaje mi sie jednak, ze nie nalezy Pan akurat do tych, od ktorych
  prezydent moglby sie uczyc troski od polskie sprawy.
  Prezydent powinien tlumaczyc ludziom, ze traktat jest korzystny dla Polski?
  Wolne zarty panie Redaktorze.
  Od samego poczatku wiadomo bylo, ze traktat wprowadzi neiekorzystne dla Polski
  zmiany i jedyne co mozna bylo zrobic, to starac sie zminimalizowac straty.
  Caly wysilek zarowno Prezydenta, jak i owczesnego Premiera poszedl w tym kierunku.
  Oczywiscie nie udalo sie przeforsowac wszystkiego, co byloby dla Polski korzystne.
  Jak sie ma w reku bloty, to niema co marzyc o szlemie w bez atu.
  Karta w reku polityka jest potencjal jego kraju. A jak wyglada nasz potencjal w porownaniu
  z np.: Niemcami czy Francja to kazdy przytomny widzi.
  W tej sytuacji Prezydent ugral co bylo do ugrania. Watpie czy ktokolwiek na jego miejscu
  ugralby wiecej. I na tym polega sukces Prezydenta.
  Dla Polski byloby prawdopodobnie lepiej, gdyby traktat nie wszedl w zycie.
  Sadze, ze Prezydent do ostatniej chwili liczyl na negatywny wynik referendum w Irlandii.
  Kiedy Irlandia padla, dalszy opor byl bezcelowy.
  Wielu ludzi uwaza, ze podpisanie Traktatu Lizbonskiego bylo kapitulacja.
  Poglad taki na pewno nie jest pozbawiony racji.
  Ogromna w tym wszytkim zasluga Prezydenta jet to, ze nie byla to kapitulacja
  bezwarunkowa.
 • 2009-10-10 23:20 | Monteskiusz

  Proszę mi wytłumaczyć co też to ugrał pan prezydent dla Polski podczas tych głośnych negocjacji i gdzie to jest zapisane w tym traktacie? Przypominam dla porządku, że to parlament ratyfikował traktat, a pan prezydent szukał do dzisiaj pióra ( aż mu atrament w nim zasechł), ażeby podpisać to co sam wynegocjował i był nam łaskaw przedstawiać to jako niebywały sukces. Osobiście dziękuję obywatelom Irladi, ponieważ nasz pan prezydent bez nich nie podpisałby tego dokumentu, bo nas Polaków ma gdzieś, a przynajmniej tą większość, która upatruje w Unii Europejskiej szanse na cywilizacyjny rozwój.
 • 2009-10-11 00:08 | sprzedany

  Re: Szkoda, że tak późno

  ZDRADA RACJI STANU POLSKI. KIM JEST LECH KACZYŃSKI ?
  Bardzo charakterystyczne, że w okolicznościach wewnętrznych niepokojów związanych z aferami najpierw „hazardową”, a później „afery stoczniowej” ujawnionej w dniu podpisania traktatu lizbońskiego przez Lecha Kaczyńskiego, dokonało się zrzeczenie władzy Rzeczypospolitej i jej prerogatyw na rzecz utopijnych mrzonek państwa europejskiego z REALNĄ NIEMIECKĄ DOMINACJĄ. To jest klasyczny przykład absorbowania uwagi (odwracania uwagi) Polaków dla przykrycia najważniejszego i jednocześnie najhaniebniejszego wydarzenia dla bytu państwowego Polski. Okazuje się, że im większa niegodziwość, tym proporcjonalnie cena jej wprowadzenia nie zna granic. Po raz kolejny okazuje się, że cel uświęca środki. Obecna zdrada Polskiej Racji Stanu przez Lecha Kaczyńskiego w kontekście towarzyszących jej wydarzeń, każe się zastanowić nad okolicznościami dojścia do władzy poprzedniego rządu utworzonego przez Jarosława Kaczyńskiego i sposobu jego rozwiązania oraz rozwiązania poprzedniej kadencji sejmu. To wtedy właśnie doszło do wykluczenia z życia politycznego ludzi, którzy stanowili potencjalne zagrożenie dla realizacji ideologicznej wizji utworzenia scentralizowanego państwa europejskiego łącznie z ich zagrożeniem dla abdykacji, już nie naszego i już byłego prezydenta, Lecha Kaczyńskiego. Bowiem w obecnej sytuacji stał się on jedynie naczelnym administratorem i zarządcą euroregionu, będącego kiedyś państwem polskim. Zarządcą wsłuchanym nie w głos swego narodu, ale w realny głos poleceń swoich zwierzchników w Brukseli zdominowanej przez niemieckie aspiracje i dążenia. Obecne haniebne i zdradzieckie wydarzenie pozwala z dużą jasnością zrozumieć zachowania, zarówno PiS jak też Lecha Kaczyńskiego w różnych ich decyzjach i głosowaniach, co jak się okazuje, miało na celu jedynie zwodzenie Polaków w ich pragnieniu wolnej, niepodległej i demokratycznej Polski. Panie Kaczyński, może pan być pewien, że historia nazwie pana po imieniu jako zdrajcę Polski.
 • 2009-10-11 03:53 | szcesliwyemigrant

  Adam.Jak jest sroda to jestesmy w Belgii.To taki sam nonsens jak zwiazek opoznienia z edukacja.A propos, dlaczego ty, tracisz czas na pisanie bzdur zamiast sie edukowac.
  Zgadzam sie z opinia,ze Kaczynski nie powinien byc prezydentem chamskich polakow.To jest te 90% spoleczenstwa.
 • 2009-10-11 09:26 | tomek 6252

  Re: Szkoda, że tak późno

  Panie szostkiewicz, myślę że dla takich ludzi jak Pan cokolwiek by zrobił Pan Prezydent Lech Kaczyński, lub czego nie zrobił, to i tak będzie źle. Rozdziela pan włos na cztery, szukając nic nie znaczacych potknięć u Panów Kaczyńskich, a nie raczy Pan zajmować się oszołomami z PO, którzy rujnują Polskę. To że tusk, chl;ebowski, drzewiecki, schetyna i wielu innych są złodziejami i oszołomami to było oczywiste od samego początku i nie można mieć pretensji do złodzieja że kradnie bo to jego profesja. A jaka jest Pana profesja, skoro zapomniał pan o godności wykonywanego przez siebie zawodu i tworzy Pan fałszywą rzeczywstość, na którą nabiera się biednie głupie POlskie polactwo i niestrudzenie popiera tuska. Gdzie Pański honor i poczucie przyzwoitości.
 • 2009-10-11 11:57 | gliwer

  szkoda, że w swojej obsesji na temat PO zapomniałeś, jak to po nocach pewni działacze z PiS chodzili do poseł Beger z propozycjami stanowisk i konfitur....
  Ale tak to już jest... widzi się źdżbło w oczach przeciwników, gdy kłody w oczach własnych pupili - nie !
  A nawoływanie do honoru i przyzwoitości zachowaj na czas, kiedy będziesz obiektywnie patrzał na świat. To wymaga jednak pewnego wysiłku. Stać Cię na to... Pozdrawiam
  P.S. Co do oszołomstwa, to wolałbym, aby w Polsce skazywano w sądach, a nie w tv lub na konferencjach prasowych, jaki to zwyczaj od czterech lat zapanował... To przypomina swoiste polowanie na czarownice w wykonaniu hordy dzikusów... ale , to kwestia gustu, może tak ma wyglądać nowa Polska dla Polaków...
  Była już kiedyś zresztą taka, przez 45 lat, gdy o winie bądź niewinności decydował nie sąd i prawo, ale głos towarzyszy i tzw. "surowa ręka sprawiedliwości ludowej". Ta sama, która stoczniowców nazywała chuliganami, imperialistycznymi podżegaczami, a wielu Polaków skazała na śmierć lub wieloletnie więzienia w imię "walki klasowej". Wystarczyło, na byle jakim zebraniu wstać i pokazać palcem na człowieka, aby go skazać. Popatrz, jak łatwo szybko potrafiłeś wszystko osądzić, wskazać palcem.... A ponoć tamten ustrój był zły i nieludzki. Jak widać, ma jeszcze wielu fanów, którzy marzą by powrócił....
 • 2009-10-11 13:04 | zilolipa

  Tak się zagalopował w zacietrzewieniu, że zapomniał o ortografii.
  pozdrawiam ziololipa
 • 2009-10-11 13:31 | tokaj

  Re: Szkoda, że tak późno

  Stało się. Patrzmy w przyszłość!!! Wychowajmy nasze dzieci w poczuciu dumy z Narodu Polskiego, bo jako Naród nie mamy się czego wstydzić. Uczmy je historii. Kształćmy je nawet kosztem wielkich wyrzeczeń. Historia się powtarza. Nasze wykształcone, patriotyczne dzieci odzyskają, co myśmy przepieprzyli. Właśnie MY. To MY daliśmy przyzwolenie. Swoją biernością, podatnością na PR, czy w końcu zwykłą naiwnością. Możemy się zrehabilitować tylko w jeden sposób, bo "takie będą Rzeczpospolite,jakie jej młodzieży chowanie"
 • 2009-10-11 14:59 | Zbyszek

  Re: Szkoda, że tak późno

  Tomek 6252,wloz swoja glowe po zimny prusznic to zmadrzejesz!
 • 2009-10-11 15:40 | Wiesław

  Re: Szkoda, że tak późno

  Do dzisiaj nie rozumiałem logiki Prezydenta. Myślę, że miał rację nie podpisując Traktatu do czasu pozytywnego wyniku w Irlandii: przecież poprzedni wynik referendum tamże ( na "nie" ) powodował, że dokument ten stawał się martwy prawnie. Po co więc było podpisywać dokument, który nawet z jego podpisem nie mógł zaistnieć?
 • 2009-10-11 21:51 | pawel_krzywulski

  Re: Szkoda, że tak późno

  Moze sie myle... ale czy nie jest tak ze Prezydent RP ma w pelni demokratyczne prawo do zwlekania z podpisem a nawet odmowienia jego zlozenia. W koncu jest to elementem demokratycznego ustroju opisanego w demokratycznej konstytucji opracowanej przez demokratyczne wladze ktore red.Szostkiewicz popieral raczej niz krytykowal? Czyz nie tak?
  Zatem w pelni demokratyczny proces staje sie niedemokratyczny pod warunkiem ze demokratycznie wybrany polityk nie zachowuje sie po mysli eurokratow.... ach. Ciekawe czy red. Szostkiewicz bylby rownie krytyczny wobec innych krajow UE...zwlaszcza tych duzych.

  Oczywiscie prawdziwie demokratyczne byloby poddanie traktatu pod publiczna debate i referendum. I pewnie wynik bylby pozytywny bo Bruksela wciaz ma lepsza opinie niz Warszawa, wiec w sumie nie wiem czemu tak sie na to obruszac.

  Ale tak tak... szykujmy sie na rzady Lizbony.Koniecznosc historyczna. Demokracji nie mozna sie sprzeciwiac :D
 • 2009-10-11 21:54 | pawel_krzywulski

  Re: Szkoda, że tak późno

  jeszcze jedno...panie redaktorze... skoro prezydent "zdjął maskę eurosceptyka i przemówił ludzkim głosem"...to znaczy ze nie mozna byc eurosceptykiem i "czlowiekiem"? Nie wolno nawet uzyc odwlekania ratyfikacji do wywalczenia (tyle ze umiejetnego... co naszym politykom ciezko wychodzi ) lepszej pozycji dla Polski??? Albo kupuje sie lizbone bezkrytycznie albo jest sie jakims bez mala ciemniakiem?

  I to ma byc postawa swiatlego europejczyka????
 • 2009-10-12 13:49 | Artur

  Re: Szkoda, że tak późno

  Prezydent RP nie miał prawa odmowy podpisu pod Traktatem Lizbońskim po ratyfikacji dokonanej przez polski rząd i Parlament. Mógł jedynie w czasie podpisywania Traktatu zrobić pod nim kleksa, czego usilnie próbował, ale i to mu nie wyszło.
 • 2009-10-12 17:11 | Monteskiusz

  Panie" tomek 6252", rozbierzmy to coś pan napisał na elementy:
  1. Nazwiska pisze się z dużej litery, nawet najbardziej znienawidzone, takie są zasady w pisowni, a pisze do pana gościa, który miał prawie zawsze pałę z dyktanda (ortografia!!!).
  2. Włos rozdziela się chyba na czworo, a gra na cztery (np. ręce).
  3. Panowie Kaczyńscy, jak pan pisze potykali się nieznacząco, a skoro tak, to dlaczego wpadli do takiego doła? Odpowiadam: dół wykopał Mariusz Kamiński i to w nieodrolnionej ziemi.
  4. Rzeczywistości nie można tworzyć pisząć do prasy, bo ta zajmuje się opisywaniem faktów i prędzej czy później każda konfabulacja dziennikarska wychodzi na jaw. Gdyby z pisania dziennikarskiego wynikała jakaś rzeczywistość (a nie odwrotnie), to mielibyśmy niezły galimatias równoległych światów.
  5. No i po piąte, żeby kogoś oskarżać o złodziejstwo, to trzeba mieć na to dowody i powiadomić prokuraturę. Czy pan to zrobił? Jeśli nie, to muszę pana zmartwić, bo kto posiada takie informacje, może być ptraktowany jak przestępca.

  Ps. Kaczyńscy to nie politycy i ludzie z mojej bajki, ale jak już wygrali te wybory, to życzyłem im sukcesów, bo one dotyczyłyby także mnie, ale wyszło jak zawsze i mam nadzieję, że tego typu ludzie już nigdy w Polsce rządzić nie będą.
 • 2009-10-12 17:13 | Monteskiusz

  Gdzie pan sprzedał rozum człowieku?
 • 2009-10-13 05:23 | Mirek S.

  Re: Szkoda, że tak późno

  Co Pana tak cieszy, to "życie pod rządami Lizbony"? Ja tam wolałbym żyć pod rządami Warszawy. No tak, ale ja jestem przecież Polakiem, a Pan?
 • 2009-10-13 08:22 | grba

  Prezydent Niemiec Horst Köhler podpisał akt ratyfikujący Traktat Lizboński i tym samym Niemcy zakończyły procedurę ratyfikacji traktatu reformującego Unię Europejską 25 września 2009 roku... Dwa tygodnie wcześniej...
 • 2009-10-13 09:45 | jack4___

  Re: Szkoda, że tak późno

  A za co panie Szostkiewicz to Polska ma być wdzięczna Europie.:
  1.Zz zniszczenie szansy stania sie silnym Euprejkim krajem ( tego juz sie nie da odbudowac)
  2.Za traktowanie nas jaki 3-cio a nawet 4-rzednego czlonka Unii
  3.Nie branie nas wogóle pod uwage przy negocjach z Rosja
  4. Kompletne olewanie Polski w kwqetach energertcznych .
  5.Odbieranie nam moliwosci kreawania wlasnej god[podarki wlasna waluta
  6.Niszczenie naszej konkurencyjnosci przez anty rozwojowe prawo.
  Co za bzdury Pan pisze .
 • 2009-10-13 14:30 | Tichy62

  Re: Szkoda, że podpisał

  Kolejny biurokratyczny potworek.
 • 2009-10-17 16:54 | Henryk

  Re: Szkoda, że tak późno

  Nieżyjący profesor pytał w klasie: Dlaczego na złość cioci, niektórzy z was, odmrażają uszy?
  Niestety, zbliżam się do 50-tki po maturze i nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie.