Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ranking nieprawdę ci powie

(5)
Wywiad z Jackiem Strzemiecznym, szefem Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie
 • 2009-10-12 01:17 | Mikosa

  Ciekawy wywiad.

  Szkoda, że dochodzimy do prawdy oczywistej tylko dobry zespół pedagogów jest gwarantem dobrej edukacji. Problem w tym że ilość pedagogów, którzy rzeczywiście nadają się do zawodu nauczyciela jest niezmiernie mała. Jeszcze 15 lat temu z uwagi na poprzedni ustrój ilość dobrze wykształconych nauczycieli, którzy pracowali w zawodzie była duża. Dziś inteligentni po studiach nie szukają spełnienia za 1500 zł. Efekty coraz gorszej edukacji widać bardzo dokładnie po jakości abiturientów, absolwentów. Tworzymy coraz więcej małpek wyedukowanych pod klucz. Ilość zamiast jakości. Moim zdaniem tworzenie rankingów mija się z celem, w pierwszej kolejności dyrektor placówki edukacyjnej powinien mieć możliwość skutecznego zarządzania, później możemy porównywać efekty pracy zespołu jaki stworzył.
 • 2009-10-12 03:04 | wladimirz

  Strzemieczny nie mówi w wywiadzie prawdy o szkole swojego syna-to bylo warszawskie liceum z pierwszej dziesiątki(Kopernik)!!!

  >Opowiem o moim synu, któremu proponowaliśmy dobre prestiżowe społeczne liceum. A on wybrał publiczne, zwyczajne, blisko domu. Chciał być, tłumaczył nam, z normalnymi dziećmi. Już jako dorosły człowiek uważa, że w rejonowej szkole podstawowej i publicznym liceum lepiej poznał życie.
 • 2009-10-12 04:05 | Cleo

  USA, i UE postawione na glowie

  W krajach zachodu dobre szkoly otwieraja drzwi na dobre studia. U nas te dobre szkoly srednie mozna porownywac z tymi w zachodniej Europie. Uczelni juz sie nie da, sa na samym dnie. Wymarzone SGH, UW czy UJ to dno rankingow. Polski zdolny licealista jest na pozycji przegranej, w porownaniu do zdolnego licalisty we Francji czy USA poniewaz idac na studia w Polsce zaczyna sie cofac w porownaniu do swych kolegow.

  Inazej mowiac, w porownaniu do krajow rozwinietych, jestesmy krajem wysmienicie wyedukowanych licealistow. Skutki sa widoczne.

  Rankingi powinny miec jeden cel - wybor najlepszej drogi edukacyjnej. W globalnym spoleczenstwie krajowe rankingi niewiele mowia.
 • 2009-10-12 09:44 | nigun

  Re: kopernik a prawda wypowiedzi

  Rzeczywiscie wyglada na to, ze syn JS skonczyl 33 LO, ktore zawsze bylo w czolowce liceow warszawskich. Jezeli reszta wypowiedzi JS ma sie tak do prawdy jak nazwanie kopernika 'zwyczajnym, publicznym liceum, to szkoda na nie szpalt Polityki. I w ogole szkoda - bo bycie szefem CEO zobowiazuje (chyba). A mlodziez jest wyjatkowo wyczulona na scieme. Poza tym, falsus in uno, falsus in omnia - czyz nie?
 • 2009-10-13 07:16 | wladimirz

  Strzemieczny poslal syna do elitarnej szkoly-czemu rodzicom innych dzieci proponuje ich naukę z potencjalnymi lub nawet aktualnymi kryminalistami???

  Syndrom ornitologa, który nie musi latać czy drogowskazu, który nie musi podążać drogą, którą wskazuje???;-)))
  I czemu Strzemieczy manipuluje prawdą - nieczyste sumienie ma czy jak?