Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Myślą i rządzą

(6)
Dzięki nim politycy wiedzą, co mówią. Think tanki patrzą rządom na ręce, przewidują, debatują, szukają recept, podsuwają rozwiązania. To brakujące ogniwo polskiej polityki.
 • 2009-10-12 11:46 | joanna kopytowska

  Re: Myślą i rządzą

  To wspaniale że są takie instytucje, polityka jednak to sfera brutalnej walki o wyborców , w krórej nikt nie przebiera w środkach manipulując emocjami , lękami , niewiedzą wyborców , vide nasze nadmuchane afery hazardowa i stocznowa , wydaje sie że do ludzii dociera tylko najprostrzy przekaz medialny , tu jest taki; rząd to bagno w którym polityka jest wykorzystywana do prywatnych interesów najbogatrzych i najbezwzgledniejszych , no i całe marzenie o racjonalności w polityce , śwatłych reformach wypracowanych w zaciszu instytutów naukowych pryska jak bańka mydlana , szkoda !
 • 2009-10-12 16:27 | jerry11

  "Think-tanki"? Czyzby "Polityka" przylaczyla sie do powszechnej na Internecie akcji zasmiecania jezyka polskiego i wprowadzania roznych jezykowych potworkow??
 • 2009-10-12 19:13 | Dana

  Re: ...za nich "Myślą" inni

  Być może ktoś tam zbiera tysiące informacji na wybrany temat, ale to nie ma żadnego przełożenia na decyzje polityków. Ostatnie lata, to obsesyjne trzymanie się jednego tematu i pochopnie podjętej decyzji interwencji przeciwko krajom muzułmańskim.
  Reszta była tylko kontrapunktem dla tej głównej melodii.
  Teraz nikt nie potrafi się z tego wykaraskać i tak ten nasz świat brnie w kolejne bzdurne interwencje , aż do kolejnej dużej wojny. Winny tej głupocie jest globalizm w takiej formie, jaką wymyślono po II wojnie światowej. Jedno centrum decyzji jest błędem w polityce niedopuszczalnym.
 • 2009-10-13 11:56 | wwr

  Re: Myślą i rządzą

  Mam kłopot z przeczytaniem ze zrozumieniem fragmentu:
  Raport PNAC wykarmił całe pokolenie zwolenników teorii spiskowych. Zamachy z 11 września 2001 r. istotnie okazały się dla Ameryki nowym Pearl Harbor, George Bush obalił Saddama i zrealizował wiele postulatów raportu. Ale stało się tak nie za sprawą spisku, tylko dlatego, że większość sygnatariuszy listu PNAC do Clintona trafiła do rządu Busha – Donald Rumsfeld został sekretarzem obrony, Paul Wolfowitz i Richard Armitage jego zastępcami, John Bolton ambasadorem przy ONZ, a Zalmay Khalilzad ambasadorem w Iraku."
  Czy atak 9/11 wg autora artykulu był realizacją postulatów raportu, czy wpisuje zamach w tzw. teorie spiskowe.
 • 2009-10-13 13:01 | tsubaki

  Nie sadze. W tym wypadku polskie odpowiedniki typu "zbiornik mysli" czy "czolg mysli", brzmia pokracznie. A "jerry ", to w naszej ojczyznie tez jezykowy, niepatriotyczny potworek a nie imie, czy nawet nick.
 • 2009-10-13 22:20 | Szymon

  Re: Myślą i rządzą

  Bardzo ciekawy artykuł, przeczytałem jednym tchem, taki trochę w stylu Marka Ostrowskiego. Dziękuję, że "Polityka" potrafi ciągle zaskakiwać ciekawą i ważna wiedzą.