Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wabiki CBA

(23)
Centralne Biuro Antykorupcyjne, stworzone do demaskowania łapówkarzy, zajmuje się również tworzeniem przestępców.
 • 2009-10-13 04:38 | Krystyna Miodynski

  Re: Wabiki CBA

  Jest to nie zgodne z sumieniem czlowieka aby ,szukac slabych psychicznie ludzi i wykorzystywac do niecnych czynow . Ciesze sie ze trzezwo myslacy dziennikarze zaczynaja pisac , o chaniebnych czynach cba
 • 2009-10-13 07:48 | nadiann

  Re: Wabiki CBA

  Prowokacja, podstawieni agenci udający ludzi interesu albo współpracownicy werbowani spośród jakichś szemranych biznesmenów. CBA samo typuje podejrzanych, montuje ich w wymyślone transakcje, przekazuje pieniądze (czasem bez ich wiedzy i woli), a potem zamyka. Tak pomyślana fabryka może już właściwie działać w cyklu zamkniętym. Zatrzymywać nawet za umówienie spotkania z szefem CBA albo za sprzedaż działki użytkowanej przez CBA.

  bzdura - nasi "szanowni" politycy muszą się czegoś bać aby im nie odbijało. dlatego powinni zachowywać się praworządnie przy każdej transakcji bo nie znają dnia ani godziny. a tak to idą do polityki nieudacznicy życiowi którzy nie radą sobie w normalnym biznesie - bez udziału korupcji i polityki- ze skłonnościami właśnie do korupcji i założeniem że jak się dostaniemy to się nachapiemy Jak by byli w porządku to nie daliby się złapać CBA A tak to krzyk PROWOKACJA - żenua
 • 2009-10-13 08:52 | irish

  Re: Wabiki CBA

  stalinizm ma sie dobrze...dajcie mi czlowieka...a paragraf sie znajdzie.
 • 2009-10-13 11:24 | jakjak

  Haniebnych Pani Krystyno, haniebnych - i niezgodne razem pisane, i źle użyte przecinki. Warto też trzeźwo pisać
 • 2009-10-13 12:03 | flip

  @nadiann:
  Wybacz, ale to totalna bzdura. Ludzie są z natury słabi i podatni na manipulację/prowokacje. Niektórzy są chciwi na pieniądze, inni sławę albo uznanie u innych. U każdego da się znaleźć słaby punkt i go wykorzystać. Walka z korupcją nie powinna polegać na zamykaniu ludzi, których udało się wcześniej wmanewrować w przestępstwo, bo praktycznie każdego da się tak załatwić. Dotychczas najczęściej potencjalnymi łapówkarzami byli przeciwnicy polityczni Jarosława K. Ciekawe co by było jakby sidła zastawić na Jarosława i jego ludzi. Ilu na przykład przyklepałoby jakąś lewą transakcję, bo agent CBA przebrał się za biskupa albo powołał na wpływy u Ojca Dyektora...

  Ekperymenty Milgrama i Zimbardo już dawno dowiodły, że prawie każdy z nas ma potencjał na przestępcę, zbrodniarza, zwyrodnialca. Jeśli uważasz, że jesteś lepszy/a niż taka Sawicka to lepiej to dobrze przemyśl...

  pozdrawiam
 • 2009-10-13 12:07 | flip

  @jakjak
  jeśli nazwisko p. Miodynski jest prawdziwe to może ona wcale nie chodziła do polskojęzycznej szkoły. Wytykanie błędów jest nieeleganckie. Ciekawe, jakjaku, czy powiedziałbyś jej to twarzą w twarz...
 • 2009-10-13 12:37 | Prudent

  Wabiki CBA

  I po co było likwidować WSI
  Wystarczyło tylko zmienić nazwę.

  Nie na darmo czołowi działacze PiS studiowali dzieła Lenina.
  Niestety jest on wiecznie żywy
 • 2009-10-13 13:19 | wiehu

  Re: Wabiki CBA

  Kiedyś też tak myślałem że prowokacje są najlepsze .

  Sam bym mógł smiało wytypować kilkuset kolesi którym bym zaproponował jakiś wałek
  i prawie na 100% by w niego weszli ..

  Czy to normalna sytuacja że prawie każdego da się nakłonić do popełnienia przestępstwa !?
  Mamy się z tym pogodzić ( mam ) ??

  Oczywiście łatwo mi jest to pisać bo nikt mną nie stara się zamanipulować , zdaje sobie sprawę że działają oni ( CBA ) w sposób natrętny i tak by osiągnąć swój cel ,
  czyli nie spoczną puki nie złamią człowieka ...

  Mimo to jestem za takimi metodami ale tylko
  w stosunku do funkcjonariuszy publicznych :-)

  Bo taka osoba jest bez porównania bardziej chroniona przez prawo i jak poczuła by się zagrożona zawsze może się zwrócić do odpowiednich służb .

  To jej obowiązek !!

  Inaczej niż zwykły szary człowieczek taki jak ja ;-)
  ani chroniony , ani zobowiązany specjalnie do czegoś .

  Wiec
  CBA wara od zwykłych ludzi !!!
  Tylko funkcjonariusze publiczni składali przysięgę ..
  Nie my .
 • 2009-10-13 13:41 | easyrider

  Re: Wabiki CBA

  Biedni postkomunistyczni obrońcy praw człowieka. Ile to musieliście się nakraść by uchodzić teraz za uczciwych obywateli? Widocznie jeszcze nie dość bo nie mielibyście powodów obawiać się sposobu prowadzenia swoich interesów. CBA wam śmierdzi bo nie udało wam się tam wsadzić swoich ludzi. Kamiński oczywiście przegiął ale trzeba było się tego spodziewać jak aktywny polityk zostawał szefem służby. To zauważyliście ale nikomu z was nie przeszkadzali inni politycy na czele służb: Siemiątkowski i Barcikowski. Nie przeszkadzali bo byli "swoi". Komu chcecie ciemnotę wciskać swoją troską o apolityczność?
 • 2009-10-13 14:28 | Monteskiusz

  Re: Wabiki CBA

  Ten tekst powinien być powodem do rozlicznych analiz i dyskusji w mediach, a nie jest, bo nie spełnia kryteriów sensacyjności i inne media go nie "powieliły", tak jak to zwykle robią z byle wieścią gminną. Zasada jest taka: im absurdalniejsze oskarżenie, im głupszy komentarz, tym więcej hałasu, a przeciętny odbiorca informacji nie jest w stanie tego sobie uporządkować i wyrobić zdania, ponieważ nie ma na to najzwyklej w świecie czasu. Czasu pod dostatkiem ma za to elktorat braci Kaczyńskich, bo są to przeważnie zdewociali emeryci i renciści nadstawiający uszy na rewelacje płynące z rozgłośni Radio Maryja.
  Działalność Mariusza Kamińskiego zbuduje pewien brak zaufania do tej instytucji, a następcy będą mieli trudności ze ściganiem korupcji rzeczywistej, bo nawet ktoś złapany za rękę może nam przypominać "rewelacje" z przeszłości. Najlepszym wyjściem byłaby likwidacja CBA, ale nie wiedzieć czemu, rząd Tuska twierdzi, że jest to niemożliwe. I coś w tym jest, ponieważ każda kolejno tworzona instytucja rządowa po pewnym czasie zaczyna żywot niezależny od tego czy spełnia postawione przed nią zadania, czy też nie. Weźmy za przykład Agencję Mienia Wojskowego, która miała zająć się zbyciem niepotrzebnych wojsku składników majątku, a dzisiaj faktycznie jest firmą prowadzącą rozliczne interesy i idę o zakład, że nawet po likwidacji armii ta agencja miałaby się całkiem dobrze. Jeśli jakiś pomysł się nie sprawdził, a w przypadku CBA tak jest, to należy się z tego wycofać jak najszybciej, bo to niestety kosztuje, a kosztuje nas obywateli płacących w formie podatków na te wszystkie (tu musiałbym wypisać ich długą listę) niewydarzone instytucje.  To co zostało opisane w tym artykule pokazuje nam jacy amatorzy kierują to instytucją i co gorsza, jeśli dalej tak to będzie wyglądało, to kto poważny da w przyszłości im wiarę, nawet jak odkryją realną aferę i będą mieć na to niezbite dowody.
 • 2009-10-13 15:15 | yo

  ta dzialalnosc CBA to wyglada mi jak pisanie scenariusza do drugiej czesci " Raportu mniejszosci"
 • 2009-10-13 16:49 | skoool

  Re: Wabiki CBA

  Każdego można kupić, niekoniecznie za pięniądze...
  Pozdrawiam.
 • 2009-10-13 17:55 | jerry11

  Od samego poczatku CBA to bylo "wywiadowcze ramie" braci Kaczynskich oparte na prowokacjach i niezbyt legalnych dzialaniach agentow!
 • 2009-10-13 18:38 | danka

  Re: prowokacja jest formą walki wielu instytucji

  Podam wam aktualny przykład. Prezydent Kaczyński odznaczył Andrzeja Jarmakowskiego z Chicago wysokim odznaczeniem państwowym. To się stało w tym tygodniu.
  To jest dokładnie to samo, jakby w Polsce odznaczył Palikota. W internecie znajdziecie zdjęcia z telewizji Polvision, jak red. Jarmakowski tańczy po klęsce wyborczej PiS , w dniu klęski wyborczej.
  Pytanie moje: Czy prezydent jest tak otwarty i anielski , że odznacza ludzi którzy używali pod adresem jego formacji politycznej epitetów , czy też padł ofiarą prowokacji ze strony pracowników własnej kancelarii ? Czy można używać takich metod prowokacji , aby ośmieszać prezydenta RP ? Po tym odznaczeniu środowisko chicagowskich emigrantów zwątpiło w wiedzę prezydenta i jego możliwości kontrolowania wydarzeń ze strony pracowników kancelarii ? Tak wygladają prowokacje przeciwników prezydenta RP.
 • 2009-10-13 18:43 | wikonwi

  Krytyka ludzi za pisownię i tym samym dyskredytowanie ich to wyuczona metoda w uczelni rydzyka po tym można ich poznać na forach komentarzy.
  a,a,a,a,a,a Polskę wyprzedają i na tym kończy się mózg.
 • 2009-10-13 20:40 | DOLNOŚLĄZAK

  Działania operacyjne CBA przypominają mi wydarzenia sprzed lat , kiedy to ochotnicy-strażacy wzniecali pożar, a następnie wykazywali szczególną aktywność i ofiarność w jego gaszeniu.
 • 2009-10-13 20:43 | babcia M

  Re: Wabiki CBA

  Doskonały tekst, zawsze wiedziałam, że CBA to policja polityczna pis-u, ale przydałoby się bardziej uświadomić skołowanym ludziom jak to wszystko działało. W ostatnim czasie, najbardziej zniesmacza mnie kondycja naszych dziennikarzy telewizyjnych i to teraz już ze wszystkich stacji, czy naprawdę nie ma tam mądrych ludzi???? są tylko bezmyślne "Barbi i Keny". Dobrze, że mamy internet, który mimo wad, uważam za największe osiągnięcie ostatnich lat.
 • 2009-10-13 21:59 | Andrzej z Kalafiorni

  Re: Wabiki CBA

  Czysty obled - Polityka nie usiluje nawet ukryc kogo popiera. Ze PO jest banda aferzystow, nie znaczy nic. Jak w dawno zaniechanej polityce Stanow Zjednoczonych: Sukinsyny? Tak, ale nasze sukinsyny! Towarzysze z Polityki, czasy sie zmienily, ale wy tego nie dostrzegacie. Zreszta trudno wymagac refleksji i zdolnosci adaptacji do nowych warunkow od zywych skamielin.
 • 2009-10-13 23:05 | George

  Re: Wabiki CBA

  Bardzo demaskatorski tekst. Moim zdaniem odwolanie szefa tej lajdackiej agencji powinien byc poczatkien jej likwidacji, nie potrzeba w Polsce agencji stosujacej takie obrzydliwe metody tylko dla celow "o zlapalismy lapowkarza" lub zwalczania konkurencyjnej partii sa czyms obrzydliwym i z daleka smierdzacymi zgnilizna moralna i etyczna. Tego rdzaju dzialalnosci nie mozna dluzej tolerowac w Polsce, i tyle
  Z powazaniem
 • 2009-10-14 20:59 | Maria

  Re:" Zgnilizna moralna" czy próba wyeliminowania SLD ?

  Dziwnie tej walce zachowuje się "lewica", czyli SLD ? Partia pana Kaczyńskiego , czyli PiS , nie zaskarżając do Trybunału Stanu decyzji premiera Tuska pragnie kontynuować do końca grę pozorów, nie wyjaśniając prawną podstawę takiej decyzji premiera.
  Wynika z tego , że PiS chce razem z Platformą pozostać stroną sporu i nie życzy sobie trzeciej siły na arenie walki politycznej, czyli nie życzy sobie SLD. Czyżby SLD chciała pozostać na marginesie życia politycznego w Rzeczpospolitej ? Czy SLD godzi się na rolę kibica ?
 • 2009-10-14 22:11 | Blueberry

  "Czysty obled - Polityka nie usiluje nawet ukryc kogo popiera. Ze PO jest banda aferzystow, nie znaczy nic."

  "Andrzeju z Kalafiorni"... czy masz jakies dowody na to co napisales, czy twoja pisanina to tylko zbior pomowien??
 • 2009-10-14 22:46 | rjan

  Można by mieć wiele zastrzeżeń do L.Wałęsy ale on pierwszy poznał się na Jareczku i jego braciszku - metody jakimi się posługują aby dojść do upragnionej władzy są poniżej krytyki, są bardzo dobrzy w destrukcji - rządzić natomiast w ogóle nie potrafią. Mam nadzieję, że nigdy nie będziemy musieli się o tym znowu przekonać.
 • 2009-10-14 22:59 | ela

  Człowiecze popatrz w lustro czy ty taki uczciwy.