Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Drugie rozdanie premiera

(9)
Szef CBA to chyba najlepsza karta w nowej talii Tuska. Pozostali mianowani dziś ministrowie to ludzie z drugiego szeregu, bez zaplecza politycznego i – co gorsze - łatwego dostępu do premiera.
 • 2009-10-14 00:22 | longin

  Re: Drugie rozdanie premiera

  " (a udało się to nawet Zbigniewowi Ziobrze)." - prymitywne szczucie á la "POLITYKA". Rzad Monsieur Tuska sie pruje jak "lederhose" jego dziadka po Stalingradzie. Tandeciarze spotykajacy sie na cmentarzach i stacjach CPN przypominaja bardziej postacie z powiesci Niziurskiego i Nienackiego -> "Hipolit Kwas" czy "Wienczyslaw Nieszczególny" czy tez "Czarny Franek"-.. Dziadostwo które bije wszystko co sie do tej pory na polskiej scenia politycznej wydarzylo - no moze z wyjatkiem wykladu na temat francuskiego Savoir Vivre´u na Ukrainie A.Kwasniewskiego !
 • 2009-10-14 01:57 | mar

  Re: Drugie rozdanie premiera

  A ja myślę, ze nominacje są w każdym przypadku trafne - a rzekome słabosci nowych ministrów to raczej ich atuty.Rząd z nowymi twarzami prezentuje się nawet lepiej niż poprzednio -solidni urzędnicy są najlepsi ( zwłaszcza teraz) -czego im życzę.
 • 2009-10-14 09:25 | john rush

  Re: Drugie rozdanie premiera

  Teraz nie bedzie PO korupcji ani afer bo nie bedziemy wiedzieli.
 • 2009-10-14 12:25 | tertium

  @longin. Kąśliwa uwaga o Ziobrze (notabene zestawiona z jednoznacznie krytyczną opinią o Czumie) to dla Pana prymitywne szczucie. Porównanie Chlebowskiego do Kwassa (nie dam głowy , ale mniemam że tak poprawnie pisano to nazwisko) - to już elegancki bon mot. Typowe to rozumowanie dla Kalego i kilku jemu podobnych indywiduów imieniem Joachim czy Edgar.
  Ciekawym Pańskiego zdania o wieczornym interlokutorze madame Beger z pokoju w hotelu sejmowym? Zapewne on lepszy , bo się na cmentarzu nie spotykał. Lepszy o szacunek dla zmarłych :). Aha no i "wasz".
 • 2009-10-14 13:39 | wiehu

  Re: Drugie rozdanie premiera

  Niebiosa mu sprzyjają .

  Pogoda do bani , zaskoczyła wszystkich ....
  90 ludzi bez prądu ..

  O tym teraz się mówi :-)


  Koniec Kropka .
 • 2009-10-14 13:52 | longin

  Mdame Beger jest jedzna w swojej "klasie" - jej występ w sprawie załatwiania podpisów (g... mnie to obchodzi) pamtam - a jakże ! Tak czy inaczej - miało być lepiej a tym czasem Premier przepoczwarza się we "Fuehrera". I tak dobrze że nominacji nowym ministrom nie wręczano na jakiejś stacji CPN - transmisje zapewniały by kamery monitorujące obiekt Prezydent po zatankowaniu odjechałby do Pałacu pozostawiając szczęśliwców z zakupionymi z funduszu reprezantacyjnego hot-dogami w łapach....

  PS.Nr.1
  Plan Morgentau' a zdaje się być jednak realizowany - ale w Polsce a nie w Niemczech. Oto legendarny "Ceglorz" czyli Hipolit Cegielski Poznań wyprzedaje majątek. Dziwnym trafem w okolicach zakładu nie wybudowano dotychczas żadnego centrum handlowego - czyżby miano takowe wybudowac na terenie JESZCZE istniejącego zakładu !?????

  PS.Nr.2
  Pisownia nazwiska Hipolita Kwasa jest poprawna !
 • 2009-10-14 15:35 | Róża

  Re: Drugie rozdanie premiera

  Bardzo sensownie i bez tabloidowego zadęcia "Polityka" skomentowała najnowsze "afery". Dokładnie tak, jak na to zasługiwały. Bo tyle w "aferze" CBA przestępstwa, co w panu Kamińskim "apolityczności". Zupełnie zaś inną sprawą jest głupota i braki etyczne niektórych członków PO. Ale za to to juz naprawde nikt nie odpowiada. Chyba , że razem z deklaracją zapisu do partii zainstaluje sie wiarygodne wykrywacze ludzkiej małości. Nie wińmy więc Tuska za Chlebowskiego, ani Kaczyńskiego za Piechę czy Lipca.
 • 2009-10-14 15:58 | jurek z pogodna

  Re: Drugie rozdanie premiera

  Noooooooo tak Tusk Donald się nagadał -właśnie na konferencji- i co ? I nic.
  Naprawdę popieram Palikota że Tusk jest za nijaki na prezydenta naszej Rzeczpospolitej.
  Sory Donek ale ratuj naszą piłkę kopaną bo na prezia jesteś na NIE !!!!
 • 2009-10-14 22:06 | Michał

  POLITYKA o Kwiatkowskim, luty 2009: "przekonani, że kiedyś przedrostek wice zniknie."

  Krzysztof Kwiatkowski (PO) - jeden z najmłodszych senatorów debiutantów (dostał najwięcej - 164 tys. głosów w Łodzi po 1989 r.), urodzony w 1971, absolwent prawa Uniwersytetu Warszawskiego, od dziś jest wiceministrem sprawiedliwości. W Senacie szefował komisji ustawodawczej, która pracuje tak intensywnie jak komisja "Przyjazne Państwo". Dzięki niemu kolejka niezrealizowanych wyroków Trybunału Konstytucyjnego znacznie się skróciła. Od początku kadencji na 149 posiedzeniach komisji senatorowie rozpatrzyli 97 wyroków TK. Przez całą poprzednią kadencję za rządów PiS, zajęli się zaledwie 14 wyrokami, a i tak ze względu na skróconą kadencję parlamentu wszystkie wylądowały w koszu, bo nie przeszły całej drogi legislacyjnej. - Jestem dumny z pracy komisji - mówi Kwiatkowski.

  Determinację do walki ma po ojcu - trzykrotnym wicemistrzu Polski w zapasach w stylu wolnym. Mamie - pielęgniarce, jak sam mówi, zawdzięcza życie. To ona dopingowała go w walce z nowotworem, którą zwyciężył. Wśród autorytetów wymienia premiera Jerzego Buzka, któremu doradzał. Jako wiceminister tak określa swoje priorytety: - Nadzorowanie prac legislacyjnych ministerstwa. W ciągu dwóch miesięcy powinien wpłynąć do parlamentu projekt ustawy o służbie więziennej. To dokument oczekiwany od wielu lat. Musimy również sprawnie wdrożyć ustawę o dozorze elektronicznym.

  Podziwia Marka Aureliusza: „Skromny, spokojny. Miał głębokie poczucie obowiązku. Dbał o dobre stosunki z Senatem, przeprowadził reformy w dziedzinie prawa i administracji." - pisze na swojej stronie internetowej. Koledzy z PO mówią, że jest do niego podobny. Był wiceprezydentem Zgierza, dziś jest wiceministrem sprawiedliwości. Ci, którzy go znają, są przekonani, że kiedyś przedrostek wice zniknie.