Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Chłopiec z Placu Broni

(28)
Jarosław Kaczyński jest samotny. Widać to było na ostatnim kongresie PiS w Warszawie. Tylko prezes występował przed kamerami, same obrady były zamknięte, tak jak usta pozostałych działaczy ugrupowania, którzy w komentarzach nie wychodzili poza chwalenie szefa.
 • 2009-10-15 05:46 | wladimirz

  Nie żebym kochal PiS i Kaczyńskiego,ale z Tuskiem jest dokladnie tak samo.Tyle,że liczą się dla niego nie idee tylko kariera, której ukoronowaniem ma być prezydentura!;-)

  j.w.
 • 2009-10-15 09:40 | kociewiak

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  to swietny opis postaci J.Kaczynskiego -mysle ze na koniec trzeba jasno powiedziec
  to niebezpieczny pan ktory tak pragnie TRONU ze moze narobic Polsce duzo klopotow.
  A jego zolnierze kiedys obudza sie ze snu hipnotycznego i Krol moze zostac nagi...
  ......oby zaczeli juz trabic na pobudke........
 • 2009-10-15 09:41 | Kozub

  Chłopiec z Placu Broni

  Najgorzej, że IV RP trochę się rozsypała
  IPN musi liczyc się z procesami
  CBŚ nie dość, że nie dostał pozwolenia na znieranie wszelkich danych o obywatelach to dodatkowo utracił posłusznego szefa.
  Prokuratura została oddzielona od ministerstwa Sprawiedliwości i już żaden Ziobro nie będzie mógł przeprowadzać "szybkich" awansów dyspozycyjnych ludzi,

  Jak to odbudować??
 • 2009-10-15 11:23 | MIki

  Ja-ro-Sław jest małym (nie tylko w sensie rozmiaru) człowiekiem

  A to rodzi frustracje. I dlatego mi go troche żal.
 • 2009-10-15 11:40 | Miko

  Wladymirze, Twoja opinia przywodzi na myśl opinię Prezydenta dot. wniosku o odwołanie M Kamińskiego :)
 • 2009-10-15 11:44 | zibi

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  A Tusk nie podobny? Medialnie rozgrywa to lepiej i to jest cała różnica
 • 2009-10-15 12:32 | asasello

  o Boże, tylko nie Wołek...

  taki sam nienawistnik jak Kaczyński czy Niesiołowski. wszelkie różnice między nimi mają charakter personalny. poglądy mają bardzo zbliżone.
 • 2009-10-15 13:11 | AdamJ

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  "Bowiem sytuacja, kiedy dwóch najbliższych członków rodziny równocześnie piastuje funkcje w państwie najwyższe, nie mieści się w granicach demokratycznego obyczaju i kultury politycznej."

  Zgadzam się z opisem sytuacji przedstawionym w artykule, poza tym jednym zdaniem. Obaj panowie piastują swoje urzędy ma podstawie demokratycznej legitymacji i uzyskując je nie przekroczyli prawa, jeżeli można mieć do kogoś pretensje to do społeczeństwa .

  W Polsce bardzo często wysuwa się różnego rodzaju zarzuty na podstawie złamania bliżej nieokreślonych moralnych, etycznych itp. zasad.
  Jest to nadużycie i manipulacja.
 • 2009-10-15 13:44 | Gozajmas

  Charakteropatia paranoidalna cechuje sie:

  Nadmierne poczuciem wlasnej wartosci i nieustepliwosc w obronie wlasnych praw.
  Bezwzglednosc w realizowaniu swoich celow.
  Przekonanie o centralnosci wlasnej osoby /ksobnosc/
  Postawa roszczeniowa /nalezy mi sie/
  Nadmierna podejrzliwosci
  Zawzietosc
  Arogancja
  Egoizm
  Wrogie nastwienie do swiata
  Klotliwosc
  Brak tolerancji na krytyke
  Osoby takie sa zazwyczaj skryte,egocentryczne,zazdrosne

  Maja sklonnosc do interpretowania naturalnych lub przyjaznych zachowan otoczenia jako wrogich, lub obrazliwych.

  Osoby dotkniete tymi zaburzeniami zywia bez przerwy nieuzasadnione watpliwosci co do lojalnosci rodziny , przyjaciol lub ludzi z ktorymi spotykaja sie w zyciu.Sa przekonani ze nie mozna im ufac,oraz nie wybaczaja nigdy zniewag ani lekcewazenia.
  WWWW
  Tyle mozna wyczytac w kazdym podreczniku psychiatrii.
  Zeby kierowac samochodem trzeba przejsc badnia lekarskie.
  Zeby kierowac Panstwem.................
 • 2009-10-15 14:26 | grba

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  „Augusto Pinochet, wyraźnie wzruszony, powitał naszą grupkę – relacjonował potem Wołek. – Dziękując za tę wizytę, nie krył zdumienia, że w ogóle udało nam się dotrzeć do niego. Byliśmy bowiem pierwszymi ludźmi, poza jego rodakami, którzy odwiedzili go od czasu uwięzienia. Potraktował to jako gest solidarności, tak charakterystyczny dla polskiej tradycji, którą znał i wysoko cenił”.
 • 2009-10-15 15:52 | Artur

  Re: Sam Jarosław Kaczyński też nie wyrósł.

  A miał szansę. Pozostał małym, zakompleksionym człowieczkiem pielęgnującym swoją wewnętrzną szujowiznę, zapalczywe pieniactwo oraz antypolskie cele i poglądy. Nienawidzi Polski i Polaków, czego dowody daje na każdym kroku. Jego brat jest taki sam. Za późno to dostrzegliśmy, Musimy szybko naprawić ten błąd. I jeszcze szybciej zapomnieć.
 • 2009-10-15 16:16 | joanna kopytowska

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  To nie chłopiec a żałosny tyran , niestety w polskiej rzeczywistości nie musi szukać aż Kaminskiego i podsłuchiwać każdego co pewnie uczyniłby z lubością żeby utopić Tuska , wszyscy wiedzą że w polskim bagienku gospodarczym utonąłby sam Papież będąc premierem , więc żadne wielkie zdolnosci makiaweliczne nie są Pisowi potrzebne żeby próbować wypromować na nim swojego ewidentnie skrzywionego psychicznei lidera, oprócz potrzeby denuncjowania swojskiego bagienka jednak ktoś musiałby chcieć przywrócić władzę Kaczyńskim , nie widzę jednak żadnej takiej możliwości , on cały i jego brat pachną za bardzo wszystkim czego Polacy nienawidzą i czego doświadczyli w historii w nadmiarze - upokorzenia , tyrania , wykorzystywanie , przedmiotowe traktowanie w celu osiągnięcia własnych jednostkowych celów , my to nawet lubimy to swoje bagienko i wara od niego samozwańczym szeryfom psychopatom .I już
 • 2009-10-15 17:03 | krz.

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  "Nie trzeba tłumaczyć, że – na szczęście – Kaczyński nigdy nie był, nie jest i nie będzie żadnym quasi-Leninem, Stalinem czy Gomułką."
  Owszem - nie będzie. Ale nie dlatego, że jest od nich bardziej demokratyczny lub ma jakikolwiek szacunek dla innych opinii. Gdyby tylko mógł...
  Czasy, niestety, już nie te. I społeczeństwo, jak się wydaje, też nie. Po zachłyśnięciu się populistycznymi nagonkami na "tych, co okradli Polskę", po pierwszych próbach "moralnej odnowy", szczególnie młodzi ludzie zrozumieli, że droga, na którą usiłuje on Polskę wprowadzić - prowadzi w ślepy zaułek. W zaułek zacofania, oglądania się tylko na przeszłość, grzebania się w historii. A starsi wprawdzie dali się na chwilę omamić całej retoryce o Powstaniu i niemieckim zagrożeniu, ale w tym właśnie momencie bracia popełnili błąd: za dużo i za często. Zaczęli za bardzo przypominać Gomułkę, A starsze pokolenie wielu rzeczy być może chce, ale na pewno nie powrotu Wiesława i jego "małej stabilizacji". Jeśli już, to starsze pokolenie chce powrotu Gierka - z pierwszej połowy lat 70tych. I jego otwarcia na świat, a nie walki z "niemieckim rewanżyzmem". (Także ze względów wiekowych - 10latkowie z 1970 roku dziś mają 50 lat, o czym bracia zbyt często zapominają)
  Poza tym obaj z bratem "wiedzą lepiej" i nie cierpią doradców.
  Pokazali to wielokrotnie.
  Mają tylko kłopot, iż nie cierpią ich do tego stopnia, że całe ich otoczenie wykazuje kompletny brak inicjatywy. Bo każde samodzielne posunięcie może się okazać "samobójcze". Rozumiała to doskonale Fotyga. Nie rozumiał tego Dorn i wielu innych.
  W sumie dla Polski to szczęście - będą tylko przelotnym epizodem, który być może zaszczepi kraj przeciw populizmowi.
  Przyszłość pokaże.
 • 2009-10-15 17:40 | Danka

  Re: Kibice okpieni przez aktorów obecnej sceny politycznej

  Sama walka polityczna jest w Polsce odbierana fałszywie. Istotą demokracji jest możliwość wyrażania odmiennych, lub wręcz skrajnie różnych opinii od grupy trzymającej władzę. Kolejny , wasalny wobec urojonych protektorów rząd Polski zachowuje się fatalnie w oczach opinii publicznej. Media nie reprezentują tej opinii , tylko usiłują ją urabiać.
  Te i inne grzechy polskiej "demokracji" przeglądają się w lustrze pozornego sporu między PiS , a Platformą. Jednak najgłupiej wypadają w tym sporze kibice, czyli SLD i PSL.
  One zjadają resztki z pańskiego stołu i cieszą się rolą gadających głów w telewizji.
  Patrząc z tej strony na polską scenę polityczną, to duet egzotyczny Tusk-Kaczyński gra na nosie pozostałym graczom tej sceny. Oni okazali się kabotyńskimi aktorami , którzy najlepiej zrozumieli mechanizm tego politycznego show. Polska tonie w neokolonialnym, globalnym świecie wielkich spekulantów. Jak na razie nie widać w kraju przywódcy wielkiego formatu. Z pewnością nie są nimi obecni kombatanci.
 • 2009-10-15 19:02 | POLONIA-SAWA

  Re: Chłopiec z Placu...???...

  ..... same obrady były zamknięte......
  A to nowum w skali"´miedzynarodowej "? partia polityczna prowadzi zamkniete debaty ?
  Po co publika ? partia jest przeciez dla CIEBIE SAMEJ?
  Dziwny rodzaj polskiej demokracji? Do garnka sasiadze to mozna zagladac ,i podsluchiwac
  prywatne rozmowy ,a zebranie partii to jak kiedys, Biura Politycznego PZPR ?
  A Pan Kaczynski chce sam i inkognito ?
  / zeby przypadkiem sie nikt nie dowiedzial ,co oni tam knuja?/
  Salute
 • 2009-10-15 21:46 | jerry11

  Jestem sobie w stanie wyobrazic PO bez Tuska, natomiast NIE jestem sobie w stanie wyobrazic PiS'u bez braci Kaczynskich... PiS to zdecydowanie najmniej demokratyczna i jednoczesnie najbardziej "wodzowska" partia polityczna w Polsce!
 • 2009-10-16 01:18 | marysia

  w sprawie kaczek w parku

  o ile pamiętam, karmił je brat ówczesnego premiera, czyli Lech
 • 2009-10-16 02:31 | qupaga

  nie zgadzam sie - czul Jaroslaw niestosownosc sytuacji kiedy obiecywal, ze nie bedzie premierem kiedy Lech zostanie prezydentem. mowa jest o "granicach demokratycznego obyczaju i kultury politycznej"
 • 2009-10-16 16:52 | POLONIA-SAWA

  Ja sobie z Wami porozmawiam ;;w "cztery oczy" to wszyscy sie napewno w Polsce dowiedza o co chodzi ? Nie?
  Oni zawsze odwrotnie, jak gdzie indziej !
  Salute
 • 2009-10-16 16:57 | wikonwi

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  Drodzy państwo. Pan Wołek potraktował ptaka pływaka bardzo łagodnie tak jak i państwo w komentarzach.
  Otóż szanowni czytelnicy pan JK i LK są arcymistrzami w knuciu spisków ,fantastycznymi twórcami układów,interpretacji prawa na ostrej bandzie,tworzenie sytuacji wojennych,destabilizowanie państwa,. Temu stanowi głoszenia utopijnych wartości możemy powiedzieć stop tylko i wyłącznie przy urnach.
  W sondażu Polityki czy premierowi uda się wyjść z tego zamach stanu 87% głosów na tak ale jaki będzie ufajdany tego nie da się obliczyć.
  Pan JK mawia gdybyśmy byli moralni nic byśmy nie mieli.
  Miałem w liceum nauczycielkę która mówiła "jeśli o człowieku mówią, to nie jest jeszcze źle" więc drodzy czytelnicy nie mówmy nic o tych panach JK LK
 • 2009-10-16 17:35 | AdamJ

  W polityce "nie" niekoniecznie oznacza "nie"- Jarek nie jest tutaj wyjątkiem. Zasady mają być jasne a nie domniemane.
  Oczywiście "nadużycie i manipulacja" to specjalność braci Kaczyńskich, bynajmniej nie jestem ich zwolennikiem ale nie widzę powodu aby stosować i popierać takie sztuczki.
 • 2009-10-17 00:04 | wikonwi

  Brakowało mi pani głosu .Szukam pani na forach GW ale pani znikła. A gdzie zgubiła pani hasło naczelne a a a Polskę wyprzedają w RM,TV T i ND już tak się nie mówi dziwne chyba że zaczęła pani myśleć samoistnie co z gorącego serca pani zalecałem.Pozdrawiam.
 • 2009-10-17 00:32 | Antoni Jazgarz Butrykowski

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  Gdyby tak zmienić kilka nazwisk, np Kaczyński na Tusk, oraz nazwiska "czołowych polityków" PiS na tych z Platformy to ta charakterystyka pasuje jak ulał do Słońca Peru i PO. A Wołek jaki jest każdy widzi, kocha Wodza nieodwzajemnioną miłością, choć z drużyny trampkarzy chyba już za d....ę definitywnie wykopany.
 • 2009-10-17 03:02 | małpeczka

  No popłakałem się. I to mi się nie zdarzyło od 50 lat, kiedy to łkałem na wiadomość o straszliwej samotności Stalina. Podobne elaboraty można pisać o każdym zamordyście... tylko po co?
 • 2009-10-17 13:11 | Krk

  Chlopiec Donald z drugiej strony, wyrosł na współpracy z ludźmi o innych poglądach

  o czym najlepiej świadczą przykłady Gilowskiej, Płażyńskiego, Olechowskiego, Rokity...
  Panie Wołek, za kogo pan masz swoich czytelników ?
 • 2009-10-17 18:34 | Wielkopolanka

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  Panie Wołek zlituj się pan. Meandry pana umysłu po ra ża ją. Labiryt to bułka z masłem
 • 2009-10-18 11:11 | anro

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  Tak właśnie wygląda groteskowy prezes i jego partyjka. Tylko naiwniacy tego nie dostrzegają.
 • 2009-10-18 21:35 | mbraun

  Re: Chłopiec z Placu Broni

  Panie Wołek to wszystko prawda i racja. JEDNA RZECZ nie daje mi spokoju . Kiedy doznał pan iluminacji??? Pamietam szan.Pana jako miłośnika gen Pinocheta , przyjaciela Michała Kamińskiego -spin-doctora i rozdawcę ryngrafów. Po jakimś czasie objawił się Pan w Polityce- poważnym piśmie, ktore cenię i zawsze kupuję.Pisze Pan ciekawe artykuły, rozsądne i wywazone. Nie kpię tylko pytam- wtedy Pan zbłądził czy teraz? Co spowodowało zmianę? Czemu Pańskie poglądy tak się zmieniły? Czy się nie zmieniły i o wierszówkę chodzi- nie wydaje mi się że to kasa. Więc czemu?