Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Balonem do piwnicy

(4)
Ojciec 6-letniego Falcona Henne z Kolorado skonstruował balon w kształcie UFO. Wypuścił go w powietrze, po czym powiadomił media, że prawdopodobnie do balonu wsiadł jego syn, i teraz fruwa po niebie niczym ufoludek. W każdym razie na ziemi synka w żaden sposób nie można znaleźć.
 • 2009-10-18 22:37 | xo

  Re: Balonem do piwnicy

  Według mnie, jeżeli mowa o zainteresowaniu sprawą, to mówic tu można głównie o Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i do pewnego stopnia Wielkiej Brytanii (51. stanie USA, niestety....). Przecież takich mistyfikacji były juz dziesiątki, jeśli nie setki, cóż w tym niecodziennego ? Joey Skaggs, Alan Abel ..... takich ludzi (a wymieniłem tylko "zawodowców") jest wielu i multum razy takie historie z nabieraniem publiki się zdarzały i to od zarania dziejów ludzkości, czego pewne skutki odczuwalne są do dzisiaj.... Ludzka psychika jest podatna na wszelkie sensacje. Czy jest sens zajmowac tym łamy "Polityki" ?.... To się bardziej nadaje do "Wprost". Nawiasem mówiac, mimo artykułu w ostatnim numerze - dość jednoznacznego, warto, aby "Polityka" drążyła do bólu kwestię opłatka-serca ludzkiego.... To się w głowie nie mieści abysmy byli pośmiewiskiem świata.... Pozdrawiam wszystkich czytelników "Polityki" !!!
 • 2009-10-18 23:10 | Monteskiusz

  Re: Balonem do piwnicy

  Jak miałbym obstawiać która z tych teorii, nazwijmy je spiskowymi, obstawiałbym punt 6, czyli motyw interwencji wewnętrznej. Problem jest jednak głębszy, a mianowicie reakcję mediów na problem błahy, nic nie znaczący, ale mający element grozy w dość bezpiecznym zachodnim świecie, który pragnie się czegoś bać i nie wiadomo do kogo mieć większe pretensje, do odbiorców którzy pragną "krwi", czy też do mediów jako do kreatora tego typu zapotrzebowania. Nie byłoby w tym nic złego, bo w końcu to pewien rodzaj rozrywki, specyficznej, ale jednak. Czasami jednak jest to nadęty balon, po przekłuciu którego ukazuje się prawda i w tym przypadku się ukazała, ukazała głupotę mediów, co sprawia, że obstawiony punkt 6 nie wygrywa, a tym samym pada spiskowość tego zdarzenia. Nie znaczy to jednak wcale, że media w tym przypadku nie poniosły strat, bo można sobie łatwo wyobrazić podobny przypadek, tyle tylko że autentyczny, ale odbiorca już nie zechce tego oglądać i mamy klasyczny strzał w kolano. Kończąc moją krótką wypowiedź, powstrzymałbym się od braw, to tylko nadmuchany balon, a nie lądujący Marsijanie.
 • 2009-10-19 01:39 | danka

  Re: Balon jako papierek lakmusowy telewizyjnej głupoty

  Normalni ludzie nie oglądają telewizji , tylko czytają gazety. Banalność tego przekazu dochodzi do szczytów mozliwości przekazu tego medium w cudownej technice HDTV.
  To jest sam kicz w technikolorze. Nic nie pozostało dla wyobraźni odbiorcy.Telewidz przypomina gęś karmioną przez hodowcę na wątróbki. Balon okazał się dziełem sztuki demaskatorskiej . Telewizja zginie z własnej ręki i zostanie tabloidem najbardziej podrzędnego gatunku.
 • 2009-10-19 13:18 | jsg

  Re: Balonem do piwnicy

  Rozmiary niedużego balonu pozwalają przypuszczać, iż jego nośność nie pozwalałaby na uniesienie ciężaru chłopca.Jeśli tak było rzeczywiście i ojciec był tego świadomy to powinien zdrowo beknąć.Chwała służbom ratowniczym,że nawet wprowadzone w błąd, podjęły akcję ratunkową.Co by się działo, gdyby nie podjęły, a chłopiec rzeczywiście odleciał balonem.