Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pamięć o Czarnym Czwartku

(3)
80 lat temu, 24 października, nastąpił Czarny Czwartek, wielki krach na giełdzie w USA, który spowodował długotrwały światowy kryzys.
 • 2009-10-20 23:54 | pawel_krzywulski

  Re: Pamięć o Czarnym Czwartku

  typowe.... ani slowa o faktycznej przyczynie powstania banki spekulacyjnej... 30 milionow sie "ulotnilo"...jak cos sie moglo ulotnic? chyba tylko jesli wcale nie istnialo...albo istnialo na papierze tak jak fikcyjny kapital. Ale po co mowic o tym...

  no i ten kryzys.... i zbawca Roosevelt ktory tak "zbawial" Ameryke ze zagwarantowal jej 10 lat depresji.... ciekawe ze krach gieldowy z 1921 byl wiekszy proporcjonalnnie niz ten z 1929 a kryzys trwal rok.Slyszal Pan moze o tym?

  Koszmarne recepty na potworne problemy, to wszystko co niestety ludzie maja do zaoferowania.
 • 2009-10-21 11:46 | pawel_krzywulski

  Re: Pamięć o Czarnym Czwartku

  komentarz zniknal?
 • 2009-10-22 10:02 | jack4___

  Re: Pamięć o Czarnym Czwartku

  Dzis mamy jeszcze wiekasze i silniejsze monopole finasowe które moga wywolac krusyz w dowolnym regionie dla osiagniecia wlasnych celów Tak samo było w latach 30-tcych. Na oficjalnej stronie rodziny Rothsild mozna znależc raport finasowy jednaj tylko z ich firm NM Rotshild &Sons .Aktywa tej firmy wynoszą 9bilonów 6 miliadów dolarów . Dla zobrazowania tej kwoty dochod PKB Polski wyniosi ok 200 MLD USD ,Chin ok 3 bln USD , Ameryki ok 14 bln USD. Takie monopole wywolaly kryzys lat 30-tcych i nadal pododuja destabilizacje finasowe tylko po to aby rozrzerzac swoje strefy wplywów . Do konca XIX szcowalo sie ze Rothsildowie byly walscicielami ok 50 % zasobów Ziemi.