Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Akwizytor Biden

(7)
2009-10-21 16:47 | Polityka.pl
 • 2009-10-21 16:47 | danka

  Re: o tarczę , poza strukturami NATO, trzeba się pytać naród.

  Gdzie ta oczekiwana demokracja , czy Polska jest w UE, czy w Polsce naród ma coś do powiedzenia, czy Polską rządzą korporacje wynajmujące polityków do trzymania Polaków za twarz ?
  Kogo to jest ta inicjatywa ? Z jakiej ona pochodzi epoki ? Czy Polska i polski żołnierz jest do wynajęcia ? Na te pytania trzeba udzielić odpowiedzi. Od tego jest referendum.
 • 2009-10-21 18:45 | Joe

  Re: Akwizytor Biden

  Zastanawiam się, czy p. Biden aby na pewno wie, w jakim kraju wylądował? Kiedy i czy w ogóle zajarzył, że nie jest w Izraelu? Jedynym miejscem, dokąd był uprzejmy ruszyć swój wiceprezydencki tyłek, aby złożyć wieniec, był pomnik Bohaterów Getta, gdzie jak donosi prasa, zanim zaszczycił premiera RP, rozmawiał z „przedstawicielami środowisk żydowskich” . Grupka dzieci odśpiewała mu tam nawet żydowskie piosenki - a jakże!
 • 2009-10-21 22:02 | Realista

  Polskie kontakty z USA na przestrzeni ostatnich kilku /a może już nawet kilkunastu/ lat przypominają pewien kawał jak to zajączek zabiegał o przyjazne stosunki z niedźwiedziem /tym z Gór Skalistych/, ale niewdzięczny miś po załatwieniu swej pilnej potrzeby, nie mając pod ręką papieru toaletowego, użył zajączka, po czym puścił go wolno, przewidując, że może mu się jeszcze kiedyś przydać.
  Jedno w tym jest bardzo pocieszające, że tym zajączkiem okazała się pewna grupa polskiej klasy politycznej / m.in. ostatni dwaj prezydenci/ natomiast polskie społeczeństwo w swej zdecydowanej większości było od początku do szczęśliwego końca przeciwne amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce.
  Brawo Polacy tak trzymać, bo tylko taka postawa Polaków pozwoliła przetrwać ponad wiekową niewolę po rozbiorach Polski i półwiekowe uzależnienie od ZSRR!
 • 2009-10-22 04:42 | PGR Jackowo

  Tak to prawda, niestety czesc naszych politykow wciaz udaje, ze nic sie nie stalo i dzielnie gra role zajaczka.
 • 2009-10-22 11:20 | Balbina

  Re: Akwizytor Biden

  Przecież było rzeczą wiadomą, że jak nasi rodacy zobaczą świat, to zrozumieją jak wredną politykę prowadzi USA. Dobrze się dzieje, że mamy w wielkim poważaniu rozliczne bzdurne deklaracje wygłaszane przez członków rządu amerykańskiego. Co za szczęście, że dzieli nas ocean, bo w innym przypadku mogliby zająć sobie nasz kraj i udawać, że nic się nie stało. Przecież to jest taktyka "pokój miłujących Amerykanów". Niech oni już nie składają nam wizyt oficjalnych bo pół Warszawy było wyłączone z życia.
 • 2009-10-22 15:57 | Artur

  Partnerstwo/Przyjazn z USA jest dla Polski sprawa pierwszoplanowa. Tak. Relacje Polsko-Amerykanskie sa asymetryczne/nieproporcjonalne. Przyczyny takiego ukladu sa chyba oczywiste. Ale jaka jest alternatywa? Panstwa europejskie sa glownie zainteresowane ekonomia i wymiana gospodarcza z Rosja. Dotyczy to w szczegolnosci Niemiec. Sprawy obronnosci sa dla nich malo istotne. Podobnie jak mocarstwowe zapedy Moskwy w Europie Wschodniej. Stad tez taki nacisk polskich elit politycznych na kultywowanie stosunkow trans-Atlantyckich. Ale te stosunki to nie tylko obronnosc. Dlaczego strona Polska tak malo robi aby ozywyc wymiane handlowa z USA? Przeciez lwia czesc produktow na rynku amerykanskim to dobra z Chin Ludowych. Strona Polska powinna zadbac o powstanie profesjonalnej grupy nacisku "lobby" w USA. Grecja, Turcja, Izrael stanowia dobry model do nasladowania.