Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dzieje strachu

(3)
Ostatnia postać strachu to trwoga przed kryzysem gospodarczym, wcześniejsze dotyczyły świńskiej grypy. Dawne lęki, zazwyczaj powiązane z wiarą i Bogiem, były dużo bardziej zróżnicowane – bano się właściwie wszystkiego.
 • 2009-10-22 13:15 | Anix

  Re: Dzieje strachu

  Świat to wola, zaś tej bez strachu by nie było. Lęk jest dopełnieniem woli. Aspekty
  działalności człowieka związane z zaspokojeniem przyjemności także związane są z lękiem, często w sposób ukryty, czyniąc pozór...Być może więc św Tomasz miał rację. Jan Paweł II mówił o Bożym miłosierdziu. Chrystus modląc się w Getsemane wiedział, że prasa mająca ostatecznie wytłoczyć treść z oliwek jest jedynym i najbardziej dobitnym wyrazem tejże miłości...Trudna to miłość zatem, cierpkie jej owoce.
 • 2009-10-22 15:32 | Baron

  Re: Dzieje strachu

  Jak widać religia katolicka nigdy nic pozytywnego nie wniosła...
 • 2011-11-01 18:31 | JW

  Re:Dzieje strachu - JW

  Główna rola "duchownych" szczepienie strachu i paniki. Cel - napaść brzuchy.