Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Megaskandal i superafera

(50)
PiS odgrzewa stary język, podnosi larum o zgubie państwa. Od kilkunastu dni mamy erupcję wielkich słów. Dlaczego tym razem to brzmi jak wodewil?
 • 2009-10-22 23:06 | elsby

  Kaczyńscy to

  dresiarze polskiej polityki.
 • 2009-10-22 23:12 | Stanecki

  Re: Megaskandal i superafera

  Doskonała analiza psychologiczno-lingwistyczno-socjologiczna!
  A ponadto świetne dziennikarsko!
  Brawo!!!!!!!!
 • 2009-10-23 00:33 | Artur

  Re: Megaskandal i superafera

  PiS podobnie jak PO odzwierciedlaja prawicowe/konserwatywne tendencje Narodu Polskiego. Obje partie laczy wspolna przeszlosc. Ten sam rodowod. Terazniejszosc rozni, ale tylko w niektorych sprawach. Niechec do PZPR/SLD stanowi dogmat obu nurtow. Idea PiS-u i PO byla prosta. Chodzilo o wyeliminowanie z zycia publicznego w Polsce postaci typu Tyminski czy Kwasniewski. Teraz wystraszeni apolegisci PRL-u musza dokonywac wyboru pomiedzy partiami o rodowodzie "Solidarnosciowym". Jeszcze dekade temu PC Kaczynskich czy KLD Tuska rywalizowali z typami takimi jak Miler. Teraz to na szczescie przeszlosc. Przejdzie do historii jako dowcip. Narod Polski raz jeszcze wykazal madrosc i wyrafinowanie godne wielkosci ktora jest Jego przeznaczeniem.
 • 2009-10-23 01:00 | Krystyna Miodynski

  Re: Megaskandal i superafera

  dziekuje za madry i rzeczowy artykul
 • 2009-10-23 03:09 | Danka

  Re: PO i PiS tym cyrkiem eliminują z gry SLD i PSL

  Wielką Aferą jest klęska ideałów "S" i pozycja Polski po podpisaniu Traktatu Lizbońskiego. Polacy sprowadzani do roli chłopca na posyłki. Prezydent Baiden poinformowany przez znawców miejscowego obyczaju swe pierwsze kroki kieruje tam, gdzie mu wskazują nowi, rzeczywiści władcy. Polska oczekująca na kryzys i "nowe Eureko". Całe gałęzie przemysłu dotknięte atrofią. Zdalne sterowanie i arogancja władzy - to banalne uogólnienie nie razi nawet kombatantów "S" , czyli tych którzy powinni się czuć pionierami w tej nowej rzeczywistości. Wyczerpały się motywacje do kłótni o ideały i nadszedł czas na konspirację , z czego zdają sobie sprawę obserwatorzy życia publicznego. Nikt już nie wierzy w ideały. Elity trzymają kasę , a wykolegowane masy widzą to "hazardowe bagno" w jakie je wepchnięto.
  Na tym tle sztuczne wydają się kłótnie PO z PiS. To jest koniec pewnej epoki, nadchodzi czas konfrontacji z radykalnymi grupami zepchniętymi na margines życia społecznego. Aroganci sprawujący władzę nie chcą ich nawet wysłuchać. Nikt nie chce zmiany ordynacji wyborczej dającej szansę przedstawicielom narodu. Partyjniactwo to jest obraz obecnego kryzysu.
 • 2009-10-23 06:23 | joanna kopytowska

  Re: Megaskandal i superafera

  Całe zjawisko Pisu to moim zdaniem złowrogie ale dziś juz tylko śmieszne , zładodzone szczepionką działań Jana Pawła II i wszystkich etosowych działaczy Solidarności wspomnienie o tym co bez Nich mogło się stać w Polsce i w Europie , na szczęście dla wszystkich historia potoczyła się naczej i teraz ta explozja nienawiści budzi tylko niesmak bo nikogo do wieszania na latarniach i stawiania barykad nie zmobilizuje , ta nienawiść żywi się samą sobą i wypali bez większych społecznych szkód
 • 2009-10-23 06:53 | Kecaj

  Podpuchy prezydenckiego braciszka wszyscy znamy

  Polacy! Do roboty! Wykopcie kartofle! Tusk juz wykopal ich pacholka Kaminskiego. :)
 • 2009-10-23 08:05 | jack

  Re: Megaskandal i superafera

  świetna analiza działań pisu, autorowi gratuluję bardzo dobrego tekstu, szkoda że pewnie nie wielu go przeczyta.
 • 2009-10-23 09:23 | Caramba

  Re: Megaskandal i superafera

  To jest wodewil.
  Pan prezydent dla TVP: kryzys państwa, wysyp afer,.... Afera "stoczniowa" polegała na faworyzowaniu inwestora, którego (!!!) nie było.
  Posłowie PiS: prokuratura nie stwierdziła przestępstw przy procedowaniu ustaw o hazardzie w przeszłości. (!!!) Kamiński: materiał nie ma żadnej wartości procesowej.

  "Wymiar sprawiedliwości to tylko popsuj-zabawa. "
 • 2009-10-23 10:12 | Kozub

  Megaskandal i superafera

  A co obecnie może PiS??

  Zostały mu tylko IPN, stracił CBA, przejął publiczne media
  Rząd podjął tematy, które do tej pory leżały odłogiem chociażby mienie zabużańskie, stocznie, eureko...

  PiS ma jedynie możliwość kreacji afer i podstawiania nogi (prywatyzacja GPW)

  Czy ktoś słyszał o tym aby posłowie tej partii zaproponowali jakąś alternatywną wersje ustawy gdy Prezydent zawetował propozycję parlamentu??

  Taki stan nie jest jednak niekorzystny.
  Premier będzie musiał uważniej prowadzić politykę kadrową
 • 2009-10-23 11:00 | znudzony

  Re: Megaskandal i superafera

  ...to zaczyna być potwornie nudne! Niestety oważ pseudonarodowa operetka wydaje się nie mieć końca. I rzeczywiście mieć go nie będzie, póki te dwa obmierzłe ugrupowania polityczne są jedyną alternatywą w kolejnych wyborach. Jedni warci drugich, tyle, że jak trzeba wybierać między PiS a PO, wyborcy wybiorą PO, no bo nikt tu nie jest samobójcą... Czy wreszcie nie moglibyśmy żyć tutaj, jak w innych krajach, bez tych PiS-owskich straszaków i "narodowych szopek"?
 • 2009-10-23 11:11 | toga 50

  Re: Megaskandal i superafera

  Zgadzam się całkowicie z autorami . Chociaż zaczyna mnie martwic to co się ukazuje w PO , Czuma , który nic nie kuma, a zostaje ministrem , Karpiniuk , Nowak , Schetyna , który przypomina wielkiego cwaniaka i nic więcej. Jedynie Tusk jakby czuje demokracje i wie co powiedzieć . Dlaczego jednak wyznaczył Chlebowskiego na szefa klubu , co to już mądrzejszych nie było ? Czy ciągle musi w Polsce wygrywać bierny , mierny ale wierny i to w polityce , sądownictwie , samorządach. I żadnej alternatywy .... Ci , którzy odeszli z LID to mądrzy ludzie : Borowski , Rossati i inni z dawnej Unii Wolności . Na nich jednak nie można głosować ,bo zmarnuje się głos i nie daj Boże PIS dojdzie znowu do władzy . Niestety ludzie , którzy sami są sobie winni , że nie osiągnęli nic w życiu , bo się nie uczyli chociażby dobrego zawodu , obwiniają o to nie siebie ale wszystkich innych , ciągle stanowią znacząca część społeczeństwa . To właśnie oni stanowią podatny grunt dla PIS-owskiej ideologii i hipokryzji . Pozostali chcą po prostu żyć , zbliżyć się zarobkami do pracowników starej Unii , podróżować, chodzić do kina do teatru , a jak władza się nie sprawdzi to bez zbytnich emocji wybrać kogoś innego. Tylko właśnie kogo?
 • 2009-10-23 13:29 | wojtek1

  Doskonała analiza PiSu.
  A SLD staje się coraz bardziej PiSo podobny.
  Jest zatem szansa, żeby PO zdobyła bezwzględną większość w następnych wyborach parlamentarnych.
  To może być kluczowy moment, bo kolejnych dwóch porażek wyborczych (prezydenckich i parlamentarnych) to nawet PiS nie wytrzyma.
  Jaro głupi nie jest i walczy nie o władzę, ale o życie.
  Chociaż oglądanie i słuchanie tych hipokrytów wzbudza odruchy wymiotne, to dwa lata jakoś wytrzymamy.
  Chętnie przeczytałbym analizę socjologiczną dotyczącą elektoratu (wyznawców) PiS,
  bo co jest dla mnie najdziwniejsze to te ok. 25% ich wyborców.
  Co ci ludzie mają w głowie?
 • 2009-10-23 13:46 | Levar

  Re: Megaskandal i superafera

  Toga 50 pisze:
  "Niestety ludzie , którzy
  sami są sobie winni , że nie osiągnęli nic w życiu , bo się nie uczyli chociażby dobrego zawodu , obwiniają
  o to nie siebie ale wszystkich innych "
  Szanowny Panie,
  niech Pan to powie w twarz np. inzynierom z likwidowanych stoczni.
 • 2009-10-23 13:51 | anro

  Re: Megaskandal i superafera

  Panowie Redaktorzy ! Więcej takich publikacji. Powielajcie te publikacje w setkach i tysiacach egzemplarzy. Może dotrze coś z tego do części bezkrytycznych i naiwnych wyznawców groteskowej i obskuranckiej, a jednoczenie cynicznej, żerujacej na tej naiwności partyjki, jaką jest PiS ze swoim prezesem ( z górnej półki- jak sam o sobie mówił publicznie) .Pozdrowienia.
 • 2009-10-23 13:57 | siena

  Re: Megaskandal i superafera

  dzięki za ten tekst (do jego przeczytania zachęcam wszystkich znajomych); z diagnozą, niestety 'porażającą' , zgadzam się; i wierzę po cichutku, że jednak teraz (w porównaniu z 2005) więcej osób jest uodpornionych na oszołomstwo werbalne PISu; martwi mnie, że media w większości tak chętnie, tak bezmyślnie realizują scenariusz Kaczyńskich.
 • 2009-10-23 13:57 | Levar

  Re: Megaskandal i superafera

  Szanowni Panowie,
  dajcie juz sobie spokoj, Tuskowi i tak nie pomozecie.
  Ludzie maja oczy i uszy, wiec widza i slysza co sie naprawde dookola dzieje.
  Wasze wysilki, aby odwrocic kota ogonem na niewiele sie juz zdadza.
  Nie udalo sie Wam zapobiec klesce PZPR-u, nie udalo sie Wam
  zapobiec klesce UW, klesce PO tez nie zapobiegniecie.
  Wczesniej czy pozniej padnie haslo: "sztandar wyprowadzic".
 • 2009-10-23 14:19 | wikonwi

  Pełna zgoda ,ale te ale. Ale czekam na aktywność czytelników ND i słuchaczy RM i się zacznie jaka to Polityka nieuczciwa a a a Polskę wyprzedają i inne duperele.
  Powyższy artukół doskonale współbrzmi z felietonikiem o podpalaniu Polski.
 • 2009-10-23 14:32 | wikonwi

  Czemu to prawdziwi reprezentanci narodu nie zewrą szeregów i nie obejmą władzy . Siedzenie pod skrzydłami rydzyka nie daje żadnego ryzyka ale pozwala ujadać jak pies podczas pełni a a a Polskę wyprzedają.
  A inni mocodawcy. A inni mocodawcy zalecają samodzielnego myślenia i od dawna zalecam pojęcie tego wysiłku Danko .
 • 2009-10-23 14:49 | mila

  brawo, dawno nie czytałem tak trafnej charakterystyki ZJAWISKA ZWANEGO PIS
 • 2009-10-23 15:59 | przytomny

  Jako jeden z tych, który żył przez 9 lat w "innych krajach" (w Niemczech i we Włoszech) stwierdzam ,że od Zachodu różnimy się mniej klasą polityczną a bardziej codziennym pieniactwem i właśnie oglądaniem się na zagranicę i wiecznym porównywaniem tego, czego porównać się nie da. Obmierzłe jest przede wszystkim "społeczeństwo" (czego przykładem "znudzony") a władza jest tylko jego emanacją.
  Rynek polityczny we Włoszech nie jest ani na jotę bardziej stabilny (w okresie mojego tam pobytu między 2004 a 2008 rząd zmieniał się 2 razy, sklecony na chybił-trafił jak patchwork gabinet Prodiego nie przetrwał dłużej a właśnie krócej niż rządy PiS-u a "potwór Berlusconi wrócił w międzyczasie jak bumerang. W tym kraju średni czas życia rządu to ok. roku a ludzie żyją tam jak najnormalniej, nikt się tym wszystkim nie epatuje choć afer ci tam więcej a co ważniejsze są one rzeczywiste a nie urojone. Do tego dochodzą znacznie częstsze klęski żywiołowe. Jednocześnie Włosi w okresie powojennym dokonali prawdziwego skoku cywilizacyjnego jeśli chodzi o rozwój infrastruktury (5600 km autostrad, 3000 tuneli drogowych) i medycyny, która na poziomie klinik jest na niewyobrażalnym dla nas poziomie (choć w przychodniach jest tam mniej więcej tak jak w Polsce). Nawet w Niemczech nie brak korupcji gospodarczej i politycznej oraz nepotyzmu na poziomie federalnym (sprawa b. kanclerza Kohla) i landowym (o tym ostatnim (jak n.p. korupcją premiera rządu Dolnej Saksonii w 2000 roku nasza prasa się nie rozwodzi). Wszystko to nie przeszkadza temu ,że Niemcy żyją tam jak najnormalniej nie zamykając oczu na afery ale też zbytnio się nimi nie epatując. Może po prostu oni sami nie są obmierzli i dzięki temu są rzeczowi i mają zdrowszy ogląd?
  W końcu nie zauważyłem aby SLD czy PSL były mniej "obmierzłe". Każda z tych partii tworzyła już nie raz rząd z wiadomym skutkiem lekceważąc konieczne a kosztowne reformy finansów po to by ich wyborcy pokochali ... a mimo to ....
 • 2009-10-23 16:10 | przytomny

  Nie łudź się kotuś.... to tylko twoje rzewne, pisiorowate marzenia!
  Ludzie faktycznie widzą co się dzieje ale też nie zapadli na amnezję. Kota ogonem to usiłuje odwrócić wasz prezes J.K. oraz wasz prezio L.K., którzy rozpaczliwie walczą o utrzymanie słabnącej pozycji. Ich nie stać było na zdymisjonowanie własnych 7 ministrów a co najwyżej na kompromitowanie i zjedzenie przystawek (LPR i Samoobrony) a do własnej partaniny (sprawy wąsacza, Blidy, Kaczmarka, kaptowania R. Beger) robili dobra minę a wtedy CBA milczała jak zaklęta. . W sprawię uposażenia lekarzy, nauczycieli, w sprawie przygotowań do wejścia do strefy Schengen, w sprawie stoczni nie kiwnęli nawet palcem choć trafili ze swoim rządzeniem na świetna koniunkturę
  Zresztą PiS-owi mentalnie i politycznie zdecydowanie bliżej do postkomunistów niż PO.
  I komu tu przyjdzie najpierw "sztandar wyprowadzić"?
  Kto ma gębę pełną frazesów?
 • 2009-10-23 16:20 | Maciek

  Panie, ten "inżynier" 20 lat temu chciał mieć wolny rynek, teraz go ma i jak mu socjalizm nie pasował to niech sobie szuka nowej pracy. Bo mamy kapitalizm...
 • 2009-10-23 16:22 | przytomny

  Szanowna Pani. mam w rodzinie inżyniera transportu - chłopaka pochodzącego ze wsi, który po kilkudziesięciu latach pracy w PŻM (Szczecin) został zwolniony z powodu reorganizacji - a jednak był na tyle zaradny i rozgarnięty ,że założył własna firmę, która prosperuje do dziś i jest to normalny proces w krajach cywilizowanych. Mam też w Szczecinie i Zachodniopomorskim całą gałąź rodziny i wiem doskonale, że likwidacja i restrukturyzacja stoczni jest problemem głównie dla zasiedziałych tam związkowców a nie fachowców z prawdziwego zdarzenia. Kiedy studiowałem na Politechnice Szczecińskiej w latach 70-tych stocznia zatrudniała ok. 10 tys. pracowników, co było znacznym przerostem zatrudnienia . Dziś jest ich ok. 2000 do 2500. czyli pozostałe 7 -8 tysięcy już znalazły sobie pracę, co jest całkowicie naturalnym procesem, w okresie, kiedy stocznie w całej Europie padają bo są niekonkurencyjne w porównaniu z koreańskimi. Zaradność i mądrość życiowa nie polega na tym, że człowiek przebrnie przez jakieś studia i kurczowo trzyma się jednego stołka do końca życia. Dyplom uczelni wyższej, choćby i najlepszej to nie jest remedium na wszystkie bolączki i niekoniecznie dowodzi mądrości delikwenta.
 • 2009-10-23 16:23 | Maciek

  Re: Megaskandal i superafera

  Nawiązując do korzeni PiSiaków powiedziałbym raczej, że w prostej lini pochodzą oni raczej od Kargula i Pawlaka...
 • 2009-10-23 16:29 | Zyga

  Niektórzy ludzie widzą niektóre wycinki rzeczywistości, podane przez niektóre media. Weźmy ten artykuł. Koncentruje się na "słowniku IV RP", na "podgrzewaniu atmosfery" przez Kaczyńskich i PiS. Linia tego pisma jest znana i jasno określona więc trudno spodziewać się głosów krytyki na "słownik normalności" czyli Platformy Obywatelskiej i koalicji. A przecież pamiętamy choćby panią minister Fedak i jej słynne "oddal się szybko" (hehehe). Palikot, Niesiołowski, Karpiniuk to wzory słownika tej "normalności". Np. w uzasadnieniu do projektu uchwały PO powołującej komisję hazardową czytamy jasno o "patologiach" poprzedniego rządu. Wniosek - to PiS jest winien afery hazardowej, patologii która wyszła z PO jak szczur z rynsztoka.
 • 2009-10-23 16:46 | Danka

  Re: "Megaskandal" , czy wy tego nie widzicie ?

  Megaskandal - to judaszowe wyparcie się ideałów Solidarności. Żadna partia obecnego parlamentu nie reprezentuje pionierów tego ruchu. Nastąpił podział na "panów" i "chamów".
  "Panowie" reprezentują interesy właścicieli obcych kapitałów , którzy wyciskają haracze z kraju kolonizowanego, jakim stała się Polska, , a "chamy" patrzą się w telewizor , aby zapomnieć o tym, o co walczyli ? Od czasu do czasu palą opony na ulicach. To jest odsłonięcie tej kurtyny Megaskandalu. Te piski w Sejmie , to pozorowane kłótnie dla odciągnięcia uwagi kibiców od historycznej pamięci o nadziejach jakie pokładali w transformacji ustrojowej która zeszła na manowce.
 • 2009-10-23 16:49 | przytomny

  Bla, bla, bla ... a kto to są ci "prawdziwi reprezentanci narodu" .... to ci do Rywina, Rydzyka czy ci od Pawlaka. A może ci od UPR, których guru właśnie ostatnio wypiął się na tą swoją kanapowo-kabaretową partyjkę.A może to ci dyskutanci z magla albo takich witryn jak ta? I jaką to niby "konfrontacją" się epatujesz? Kto niby kogo wepchnął i w co? Pokaż mi jeszcze kraj, w którym elity nie trzymają kasy (gdyby nie trzymały - nie byłyby elitami a jakikolwiek postęp wymaga kumulacji kapitału) i w którym kraju cywilizowanym elity polityczne zarabiają relatywnie tak mało jak te polskie. Więcej zarabiają nawet elity Czech i Węgier mimo fatalnej sytuacji gospodarczej tego drugiego kraju. Pokaż mi jeszcze kraj, gdzie demokracja przedstawicielska działa bez partii politycznych: podpowiem ci, najbliższym z takich krajów jest Libia (system dyktatorski).
  Zanim się odezwiesz - zastanów się czy masz cokolwiek do powiedzenia.
 • 2009-10-23 17:27 | egon

  Re: Megaskandal i superafera

  Ależ jest już państwo założone przez Kaczyńskich - to WOLSKA, he he he
 • 2009-10-23 17:37 | oleksmo

  Re: Megaskandal i superafera

  to nie jest żaden skandal i żadna afera, to jest pokaz niemożności, nieudolności kolejnych rządów. To są igrzyska (tylko gdzie jest cezar) dla ciemniaków, i chyba tacy jesteśmy.
 • 2009-10-23 17:37 | rodakzusa

  Re: Megaskandal i superafera

  Zza oceany gratuluje Autorom doskonalej analizy.
 • 2009-10-23 17:41 | Monteskiusz

  Re: Megaskandal i superafera

  Bracia Kaczyńscy i ich przyboczni to nieodrodni synowie wczesnego PRL-u, marzący o takim przejęciu władzy jak to uczynili komuniści po wojnie. Wtedy też nastąpił antrakt w trakcie którego nowa władza ustaliła nowe prawo i przepisy, likwidowała i powoływała nowe instytucje, anulowała stare i wydawała nowe wyroki. Z takim myśleniem spotykam się często w codziennym życiu, a myślicielami w tym niby nowym stylu są te same osoby, które zawsze zgadzały się z linią partii PZPR. Z drugiej strony nie należy się temu aż tak dziwić, bo gdzie się mieli podziać ci dość liczni w PZPR nacjonaliści, tropiciele spisków antypolskich i tym podobnych "indywidualności umysłowych". Kanalie będą zawsze kanaliami, a w warunkach demokracji mają możliwość zebrania się w jedną partię w celu przechwycenia władzy i stworzenia z obywatela klienta, tak jak to miało miejsce w PRL-u, gdzie wszystko musiałeś zawdzięczać władzy(mieszkanie, samochód, a nawet pralkę).
  Swój komentarz zamieścił tu także "Levar", który twierdzi, że ludzie mają oczy i uszy i dzięki temu oddadzą władzę Kaczyńskim, ale nie napisał nam kto jest właścicielm tych zymysłów, czy są to wielbiciele PIS, czy ludzie o zdrowym rozsądku.
  Jak na dwudziestolecie praktykowania demokracji, to nie możemy narzekać, inne kraje demokratyczne przez dziesięciolecia wypracowywały swoje standardy, a i teraz zdarzają im się obsunięcia. Co by to się działo w Polsce, gdyby parlamentarzyści wydawali publiczne pieniądze tak jak do niedawna ich koledzy w Angli, albo syn premiera, lub córka prezydenta robili karierę polityczną w taki sposób jak to robi syn prezydenta Francji.
  Ostatnie tzw. afery w grach hazardowych i stoczniach to rozdęte przez opozycję i sprzyjającą im prasę propagandowe balony, balony tak puste jak ten obserwowany niedawno przez media w Stanch Zjednoczonych . To , że niektórzy politycy PO wkręcili się w niejasne kontakty z biznesem gier hazardowych i pokazali przy tym swoją nieudolność, to działa tylko na naszą korzyść, bo do czego jest nam potrzebny jeden czy drugi niedojda, tacy już są w PiS.
 • 2009-10-23 17:57 | wojtek1942

  Re: Megaskandal i superafera

  A NAJCIEKAWSZE, JAK OCHOCZO RZUCILI SIĘ NA TE NIEBYWAŁE AFERY NIEKTÓRZY DZIENNIKARZE TELEWIZYJNI. DUET Z TVN 24 ODEGRAŁ WSPANIAŁY SPEKTAKL NA KONFERENCJI P. DRZEWIECKIEGO. POKAZALI WSZYSTKIM JAK NALEŻY PODSĄDNEGO PRZESŁUCHIWAĆ I ZDARLI Z P. DRZEWIECKIEGO CAŁA POWŁOKĘ PRZYZWOITOŚCI W KRZYŻOWYM OGNIU PYTAŃ. NA SZCZĘŚCIE AMOK TRWAŁ KILKA DNI I JUŻ SIĘ USPOKAJA. NP. P. OLEJNIK ZADAWAŁA CAŁKIEM ROZSĄDNE PYTANIA P. KACZYŃSKIEMU W JEJ KROPCE I SPRAWIŁY ONE PEWNĄ TRUDNOŚĆ PYTANEMU. WYGLADA NA TO, IŻ ZACZADZENIE BYŁO IMPRZESZŁO A NOTOWANIA I PO I PREMIERA SĄ NADAL JAK ZWYKLE.
  A zupełnie mimochodem czemu WSZYSCY dziennikarze w mówieni skrutu TV mówią faul.

  / Toż to jest nieuzasadniony germanizm i do tego całkiem nielogiczny. Toż w TV zawiera się słowo wizja i ma więcej wspólnego z angielskim vi.
  Z powazaniem
  J.K.
 • 2009-10-23 18:28 | Artur

  Re: W PiS-ie przeraża mnie:

  antypolska szujowata zawziętość, powszechne niedouczenie i nieudacznictwo, partyjniactwo, dywersyjne działania przeciwko państwu polskiemu, głupota, tępota, lekceważenie i wyśmiewanie uczuć patriotycznych, obdzielanie najwyższym autorytetem wszystkowiedzących znawczyń przedszkolanki Jakubiak i pielęgniarki Szczypińskiej, brzydactwo postaci i ich ohydne gęby.
 • 2009-10-23 18:56 | malgo

  Re: Megaskandal i superafera

  artykuly redaktora Janickiego sa zawsze na poziomie, brawo! wiecej takiego dzienikarstwa.
 • 2009-10-23 21:57 | robi

  Re: Megaskandal i superafera

  Owszem, PIS rozgrywa aferę hazardową politycznie - to mają opanowane do mistrzostwa. Ale Platformie najlepiej bagatelizować całą sytuację i mówić, że nic się nie stało i afery nie ma. Czy PIS użył CBA, aby dobrać się do skóry p. Tuska? Czy premer pozbył się p. Kamińskiego, żeby nie komplikować sobie sytuacji w drodze do prezydentury? W tej grze politycznej niewątpliwie traci wiarygodność państwa, skoro jego instytucjami można sobie w taki sposób manipulować.
 • 2009-10-23 22:13 | anro

  Nie obawiaj się o inżynierów z likwidowanych stoczni. Odprawy jakie dostali pozwalają im na spokojne szukanie pracy, bez wielkiego pośpiechu. Byt mają zabezpieczony. Dziwne jest tylko że, nikt nie interesuje się setkami ludzi z małych zakładów, padajacych w zwiazku z kryzysem. Gdzie są ci karierowicze typu Śniadek, Guzikiewicz i im podobni? Czemu nie " troszczą sie" o tych ludzi zamiast palić opony.
 • 2009-10-24 10:24 | Sybirak

  Re: Megaskandal i superafera

  Charaktery obu braci bliźniaków zostały ukształtowane postawą życiową ich tatusia: zdradzić kolegów broni, sprzedać się kaźdemu, kto zapewni ciepły dom i pełny żłób. Oni (bracia) idą tą samą drogą, a ich antykomunizm to tylko mydlenie oczu.
 • 2009-10-24 15:46 | kociewiak

  Re: Megaskandal i superafera

  juz zaczyna brakowac slow na anty-rzadowe skomlenia PIS-u.
  Kaczynski tak pragnie zdobyc TRON ze sam juz przeistacza sie w jedno wielkie
  a reszta jak slepe owieczki ida na zgube ,bo pasterz ubzdural sobie ze on i tylko on
  jest namaszczony do bycia krolemmmmm
 • 2009-10-25 08:55 | hockney

  Zapowiedzi Kaczyńskiego o powrocie do władzy brzmią jak...sami się przekonajcie

  Zapowiedzi Kaczyńskiego o powrocie do władzy brzmią jak...sami się przekonajcie

  SUGEROWANY PROGRAM PIS?

  "Dopóki nie zostaną osiągnięte cele ogłoszone w statucie naszej Partii, przywódcy nie ustanowią nowych. Mogłyby one wywołać sztuczne niezadowolenie mas i dać pretekst do
  podtrzymania sensu dalszego istnienia Partii.
  1. Żądamy zjednoczenia wszystkich WOLAKÓW i powstania Wielkich WOLSKI, zgodnie z prawem narodów do samostanowienia.
  2. Żądamy równości praw dla WOLAKÓW w ich stosunkach handlowych z innymi narodami i unieważnienia traktatu Lisbońskiego.
  3. Żądamy ziemi i terytoriów (kolonii) w celu wyżywienia naszego narodu i osiedlenia ciągle wzrastającej liczby ludności.
  4. Tylko członkowie narodu mogą być obywatelami państwa. A tylko ci, w których żyłach płynie wolacka krew, bez względu na wyznanie, mogą być członkami narodu. Dlatego żaden NIEWOLAK nie może być członkiem narodu.
  5. Ten, kto nie jest obywatelem państwa, może mieszkać w WOLSCE jedynie w charakterze gościa i musi być traktowany jak podmiot prawa obcego państwa.
  6. Prawo wyborcze oraz całe prawodawstwo ma przysługiwać wyłącznie obywatelom państwa. Dlatego żądamy, aby wszystkie urzędowe nominacje - obojętnie jakiego szczebla -
  w WOLSCE, w państwie czy małych miejscowościach przyznawano tylko obywatelom państwa
  Sprzeciwiamy się korupcyjnym obyczajom obowiązującym w parlamencie przy obsadzaniu stanowisk. Decyzje te powinno się pozostawić Partii i podejmować bez powoływania się na osobowość czy zdolności danej osoby.
  7. Żądamy, aby państwo uznało za swój podstawowy obowiązek ożywienie przemysłu i poprawę warunków życia obywateli państwa. Jeżeli wyżywienie całej ludności
  państwa okaże się niemożliwe, obcokrajowcy będą zmuszeni do opuszczenia WOLSKI.
  8. Należy uniemożliwić migrację wszystkim, którzy nie są WOLAKAMI z pochodzenia. Żądamy, aby nie-WOLACY, którzy przybyli do WOLSKI natychmiast ją opuścili.
  9. Wszyscy obywatele państwa będą posiadali równe prawa i obowiązki.
  10. Najważniejszą powinnością każdego obywatela państwa powinna być praca umysłowa albo fizyczna. Zakres działania jednostki nie może kolidować z interesami większości, ale powinien się mieścić w ramach społecznych i służyć ogółowi.
  .
  Dlatego żądamy:
  11. Niehonorowania dochodów nie osiągniętych przez pracę.
  12. Z uwagi na ogromne ofiary życia i mienia, które pochłania wojna z UKŁADEM, osobiste wzbogacenie wskutek tej wojny będzie uważane za przestępstwo przeciwko narodowi. Dlatego żądamy bezwzględnej konfiskaty wszelkich korzyści uzyskanych w takich okolicznościach.
  13. Żądamy nacjonalizacji wszelkich przedsięwzięć, które dotychczas ukształtowały się w formie kompanii (trustów)
  14. Żądamy rozdzielenia korzyści osiągniętych w drodze
  handlu hurtowego.
  15. Żądamy wszechstronnego zabezpieczenia socjalnego dla ludzi w wieku emerytalnym.
  16. Żądamy stworzenia i utrzymania zdrowej średniej klasy, natychmiastowego uspołecznienia nieruchomości służących działalności hurtowej i oddania ich w dzierżawę drobnym kupcom za niewielką opłatą. Szczególną uwagę należy zwrócić na drobnych dostawców dla państwa, władz okręgowych i mniejszych miejscowości.
  17. Żądamy reformy własności ziemskiej zgodnej z naszymi narodowymi potrzebami, uchwalenia prawa konfiskaty ziemi na cele społeczne bez odszkodowania, zniesienia odsetek
  od pożyczek przeznaczonych na rolnictwo oraz zapobiegania wszelkim spekulacjom ziemią *.
  18. Żądamy stosowania bezwzględnych środków prawnych wobec tych, których działalność jest sprzeczna z interesem społecznym. Nikczemni kryminaliści występujący przeciwko narodowi, lichwiarze, spekulanci, członkowie innych partii niż PIS etc. muszą być karani śmiercią, bez względu na
  ich wyznanie czy rasę.
  19. Żądamy, aby prawo rzymskie, które służy materialistycznemu porządkowi świata, zastąpić nowym systemem prawnym w całej WOLSCE.
  20. W celu stworzenia każdemu zdolnemu i przedsiębiorczemu WOLAKOWI możliwości dalszego kształcenia się i osiągania dzięki temu postępu - państwo musi dokonać gruntownej przebudowy narodowego systemu edukacyjnego. Program nauki wszystkich instytucji oświatowych musi odpowiadać praktycznym potrzebom życia codziennego. Rozumienie idei państwa (państwowa socjologia) musi być przedmiotem nauczania i to od najmłodszych lat.
  Żądamy, aby państwo dbało o utalentowane dzieci ubogich rodziców, bez względu na ich kategorię społeczną czy zawód. Państwo jest zobowiązane kształcić je na swój koszt.
  21. Państwo musi troszczyć się o podniesienie poziomu zdrowia narodu przez objęcie opieką matki i dziecka, zakazanie pracy dzieci, wzrost sprawności fizycznej ustanawiając w szkołach z mocy prawa obowiązek ćwiczeń gimnastycznych i uprawiania sportu, a także przez udzielanie szerokiego poparcia klubom zajmującym się rozwojem fizycznym młodzieży.
  22. Żądamy zniesienia płatnej armii i sformowania armii narodowej .
  23. Żądamy podjęcia środków prawnych przeciwko Świadomym kłamstwom i oszczerstwom politycznym i propagowaniu ich przez prasę. W celu ułatwienia procesu
  tworzenia narodowej prasy wolackiej domagamy się:
  a) aby wszyscy wydawcy gazet posługujący się językiem wolskim i ich zastępcy byli członkami PIS;
  b) aby wprowadzić obowiązek uzyskania specjalnej zgody państwa na wydawanie gazet niewolskich;
  c) aby wszystkim, poza WOLAKAMI, prawo zakazywało udziału finansowego lub wywierania wpływów w gazetach wolskich, a sankcją prawną za naruszenie tego przepisu prawa było zlikwidowanie gazety i natychmiastowa deportacja osób zaangażowanych w takim przedsięwzięciu, a nie będących WOLAKAMI.
  Należy zakazać wydawania prasy, która nie przyczynia się do pomyślności narodu. Domagamy się stosowania środków prawnych umożliwiających zwalczanie wszelkich tendencji w sztuce i literaturze oraz zlikwidowanie instytucji, które występują przeciwko wymienionym zadaniom.
  24. Żądamy wolności dla wszystkich wyznań religijnych; jej granice stanowić będą bezpieczeństwo państwa oraz wystąpienia naruszające poczucie moralności narodu
  wolskiego. Partia, jako taka, popiera Radio Maryja i wiąże się w kwestii wiary z religią katolicką. Zwalcza w nas i poza nami niewolackiego materialistycznego ducha i jest przekonana, że nasz naród może czerpać siłę tylko z zasady:
  Interes ogółu ponad własnym
  25. W celu realizacji powyższych zadań żądamy utworzenia silnego centralnego ośrodka władzy w państwie. Dlatego potrzebna jest niekwestionowana władza politycznie
  scentralizowanego parlamentu ponad całą WOLSKĘ i jej organizacjami oraz utworzenie izb parlamentarnych dla poszczególnych warstw społecznych i zawodów w celu stosowania praw wprowadzonych w WOLSCE.
  Przywódcy Partii przysięgają uczynić wszystko - nawet poświęcić życie, jeżeli będzie to konieczne - aby niezawodnie wywiązać się z powyższych zobowiązań."

  Powyższego "programu" na szczęście nie napisał Jarosław Kaczyński prezes PIS. Powyższe napisał ktoś inny, kto przeraził narody świata. Czyż ten tekst nie brzmi jak buńczuczne zapowiedzi prezesa PIS o powrocie do władzy?

  Przerażają mnie ci ludzie. Przeraża mnie ich retoryka, ich agresja i nienawiść. Gdy porównałem ich zamierzenia, program, zapowiedzi powrotu do władzy...skądś tę retorykę już znałem. Poszukałem w sieci, przeczytałem "program" pewnej partii i zamarłem. W tekście powyżej pozmieniałem jedynie nazwy...i wyszedł mi obraz ludzi PIS`u - obraz krwiożerczy i wręcz nieprawdopodobny. Mylę się? Wątpię...
  Gdy będziecie za dwa lata głosować, nie popełnijcie tego samego błędu, co kiedyś. Bo będziemy mieli drugie...zresztą chyba wiecie.
 • 2009-10-25 11:36 | cynik

  Takie balony obserwujemy nie tylko w USA. We Francji i Włoszech mamy to samo. Pewnie w innych częściach świata podobni PiSowi pseudopolitycy też w podobny sposób próbują zaistnieć na scenie politycznej. To ich prawo. Naszym zadaniem natomiast jest nie pozwolić tym s......m zrealizować ich parszywe cele.

  [cytat]
  niektórzy politycy PO wkręcili się w niejasne kontakty z biznesem gier hazardowych i pokazali przy tym swoją nieudolność, to działa tylko na naszą korzyść, bo do czego jest nam potrzebny jeden czy drugi niedojda, tacy już są w PiS.
  [/cytat]
  Rozumiem, że pokażesz co i jak należy robić. Gadać każdy może, nawet nie zawsze z sensem. Co udowodnił PiS, a sekunduje mu wiernie SLD i inny plankton polityczny.
 • 2009-10-25 21:55 | George

  Re: Megaskandal i superafera

  @ hocknej - 08:55 - gratuluje Panu tego tekstu , jest to bowiem kwintesencja polityki i zasad PiSu, szczegolnie jej przywodcow , a dowodzi ich bezdennej glupoty przykrytej nieograniczona zadza wladzy , z ktorej to przyczyny wyczyniaja takie glupstwa jak ostatnio i idee zawarte w Panskim tekscie znajduja potwierdzenie w wystopieniach wodza p.J.Kaczynskiego, mozemy sie tylko modlic o lepsze czasy ,w ktorych przychodzi nam zyc, bez tych matolow przezartych bezwzglednym dazeniem do wladzy przy uzyciu tak niskich moralnie srodkow oraz nie zwracajacych uwagi na interes panstwa , tylko cbajac o wlasny, i tyle
  Z powazaniem
 • 2009-10-25 23:48 | Wojciech

  @hockney
  Ty puknij się w ten gigantyczny łeb myśliciela i pomyśl przez chwilę o 20 % bezrobotnych w tych 50 powiatach Rzeczpospolitej, jeszcze częściowo Polskiej. Warszawka zawłaszczyła samą śmietanę , a wiele powiatów w nędzy i poniewierce.
  Jeżeli rząd i politycy nie potrafią zapewnić 5 % poziomu bezrobocia w kraju w którym "rządzą", to niech spadają na ten swój polityczny ryj.
  Normalny mężczyzna , który chce znaleźć pracę w czasach gdy globalne wampiry wypijają jego krew, nie pozwalając mu godnie żyć , powinien walczyć o własną godność.
  Jak on ma walczyć , to ty mu "hockney" podpowiedz ?
 • 2009-10-25 23:53 | spoko

  Re: Megaskandal i superafera

  Dawno nie czytalem bardziej nieobiektywnego, aby nie powiedziec kretynskiego artykulu. Czemu ludzi straszycie PISem? To co robi przez 2 ostatnie lata PO - to dopiero jest zgroza.
 • 2009-10-26 09:53 | Kozub

  Argumenty, konkrety.
  Jedyne co potraficie to napisać "kretyński", "zgroza", "afera" ...

  Czy słyszałeś aby klub PiS potrafił zaproponować alternatywną ustawę do jakiejś zawetowanej przez Prezydenta?
  Może przedstawił kompleksowy program restrukturyzacji stoczni, rozwiązania spraw Eureko, mienia zabużańskiego, dostaw gazu...?

  PiS to właściwie służby specjalne i IPN. Poza historyczną indoktrynacją i prowokacyjnymi służbami ta partia nie ma pomysłu na władzę.

  SLD i Platformie można wiele rzeczy zarzucać. Co można zarzucić PiS???
  Mundurki?, Zmianę kanonu lektur? Nawet na budowie 3 mln mieszkań nie zrobili błędu bo nigdy one nie powstały
 • 2009-10-26 12:22 | przerażona emerytka

  zgadzam się w 100% z artykułem.jestem przerażona że PIS może wrócić do władzy to koniec normalności spokoju NIGDY NIGDY NIGDY OSZOŁOMY skąd iich tyle
 • 2009-10-26 13:28 | KOCIEWIAK

  PIS i prezes to nuda ,nic nowego,nic madrego,nic do przodu,ciagle wymyslaja tylko afery
  opluwaj rzad,szukaja hakow,podkladaja swinie a wszyscy i tak wiedza ze to wszystko na rozkaz szefa J.Kaczynskiego-nuda a bagno coraz blizej.Ludzie a raczej wasale-zolnierze
  maszeruja po blocie i wykonuja glupie pomysly czlowieka opetanego checia zdobycia wladzy,zdobycia TRONU i rzadzenie-rzadzenie-niszczenie wroga,ten obywatel K
  kocha to pragnie spelnic marzenie bycia wielkim choc jest malym(niskim)
  pozdrawiam i bede modlil sie o madrosc i pojednanie ,wybaczenie,moze jeszcze jest CZAS
 • 2009-10-26 14:00 | Sławomir Osiński

  Re: Megaskandal i superafera .Media , Prezes -diagnoza schizofreniczna .

  Pan PREZES ,winą za swoje porażki, obarcza media i dziennikarzy. Zgadzam się z Panem PREZESEM. W mediach (szczególnie publicznych), bez przerwy zmasowane ataki .Ato pan Ziemkiewicz z panami Janeckim i Warzechą ,to znów pani Lichocka z panem Semką czy tez pan Sakiewicz ,pracowicie i wytrwale walczą z PiSem i z panem PREZESEM od grudnia 2005 roku(kiedy to ,jak wszyscy wiemy, pan Tusk wraz z panami Lepperem i Giertychem zawładnęli mediami publicznymi obsadzając je swoimi zwolennikami.), prześcigając się w bezwstydnej antyPiSowskiej propagandzie.Dopóki , tak wrodzy PiSowi publicyści i komentatorzy polityczni będą mieć monopol "na media publiczne" ,PO może być spokojna .Co mnie , jako niewyborcę PO ,nie cieszy.Co robić panie PREZESIE? Ano znieść niepisaną (a może pisaną) ,czarną listę publicystów ,niepożądanych w RTV , co z pewnością wpłynie na osłabienie PO (jesteśmy narodem przekornym , nie lubiącym nachalnej propagandy) Megaskandal i superafera - palce lizać .
 • 2009-10-26 18:35 | karul

  Czarni bolszewicy

  i wyznawcy nazikatolicyzmu to jest najgorsza - choc logiczna - mieszanka polska.

  A przypomnijcie sobie dyskusje dwadziescia lat temu gdy to okropni i niemoralni "komunisci" zostali w efekcie puczu CIA i Watykanu zastapieni przez solidarnych, madrych i moralnych. Od dwudziestu lat cala ta slodkopierdzaca moralnosc kapitalizmu wychodzi wam bokiem.

  Dobrze wam tak, solidarnosciowe matoly. Miala byc czwarta Japonia a jest czwarta Gorna Wolta.i
 • 2009-10-29 13:08 | Michal A.

  Re: Megaskandal i superafera

  A moim zdaniem PIS sie konczy i przyszle wybory beda dla niego porazka, to oczywiscie mnie nie przeraza... to co mnie przeraza to to kto wskoczy na ich mniejsce, luka pozostawiona przez nich nie moze byc pusta. Kto przejmie elektorat, ktory musi byc manipulowany, ktoremu trzeba mowic co robic i w kogo udeerzyc? jakie nowe pomysly przyniesie nam nowa partia? jak bardzo nie bedziemy wierzyli, ze moze byc jeszcze gorzej?

  jak zwykle zostanie nam nadzieja, ze tak sie nie stanie... ale jak to mawiaja nadzieja to matka glupich.