Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

W krainie lutni i strugów

(4)
Jak jest naprawdę tam na dole, w kopalni najbardziej zagrożonej wybuchem metanu?
 • 2009-10-25 02:21 | Zbyniek

  Re: W krainie lutni i strugów

  Bardzo przepraszam ale jako emerytowany górnik strzałowy a tak że ścianowy a ostatnio instruktor strzałowy zagłębia miedziowego mam zastrzeżenie do tego zdjęcia.
  Maszyny spalinowe nigdy nie pracują na przodkach w kopalniach metanowych
 • 2009-10-25 12:18 | Greg

  Re: W krainie lutni i strugów

  Zgadzam się z poprzednim wpisem. Zdjęcie do publikacji nie odzwierciedla realiów polskich kopalń węgla kamiennego. Widać samojezdną ładowarkę i gościa wiercącego otwór pod kotwę ociosową. Nie ma obudowy łukowej typowej dla chodników w kopalniach węglowych ani typowych maszyn. Brak daszka nad kabiną kierowcy ładowarki wskazuje, że nie jest to też KGHM, gdzie w przybliżeniu wyrobiska są podobne. Ot, przypadkowa fotka, prawdopodobnie z USA.
 • 2009-10-25 13:08 | Śleper

  Re: W krainie lutni i strugów

  To prawda co piszą moi poprzednicy, że zdjęcie ma się nijak do górnictwa węglowego w Polsce, a tym bardziej do treści reportażu pana Dziadula. W wydaniu papierowym tekstu tego zdjęcia chyba nie było, ale głowy nie daję, dopiero teraz zwróciłem na to uwagę.
 • 2010-01-02 02:54 | Ktosik

  Re:W krainie lutni i strugów

  TAKICH BZDUR JESZCZE NIE SLYSZAŁEM - mówiąc "Dzisiaj nie ma zagrożeń tąpaniami – Jolanta Plutecka, geofizyk, kierownik działu tąpań" chyba nie była całkiem trzeźwa. To zagrożenie mamy cały czas!!!