Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wojna na wyniszczenie

(6)
2009-10-29 11:40 | Polityka.pl
 • 2009-10-29 11:40 | niederschlesier

  Re: Wojna na wyniszczenie

  Taką postawę najtrafniej oddaje wyrażony gdzieś po cichu i anonimowo pogląd pracownika TVP S.A - "wszystko dla reelekcji". Należy się spodziewać, że instytucje pisowskiej,podziemnej IV RP będą nasilały swoje ataki pod dyktando - sądząc po prymitywnym stylu - eurodeputowanego Kurskiego. Jego credo o ciemnym ludzie będzie mottem kampanii prezydenckiej Lecha K.
  Jak Pan trafnie zauważa w tej potyczce przegranym będzie zaufanie obywatela do państwa jako instytucji - a nie do konkretnego urzędu czy osoby. Waga , jaka zostanie przywiązana do niepogarszania tego zaufania powinna (w normalnym kraju) dać odpowiedź na to , kto zostanie prezydentem - czy ten , który po zgliszczach autorytetu Państwa pójdzie po urząd ( zdeprecjonowany takim podejściem) , czy też ten , który nie da się wciągnąć w taki bój.

  Mam nadzieję, że Kaczyńscy jako de facto antypaństwowcy poniosą w tej walce ostateczną porażkę.
 • 2009-10-29 20:02 | Henryk

  Re: Wojna na wyniszczenie

  Doniesienia i niespodziewane kontrole nie zwiększą poziomu bezpieczństwa w kopalniach
  Poprawę można uzyskać poprzez egzekwowanie zapisów Kodeksu Pracy przez pracodawców.Wymaganie nadmiernego ryzyka przestanie być opłacalną zasadą
  kierowania.
 • 2009-10-29 23:34 | George

  Re: Wojna na wyniszczenie

  Ja osobiscie bym zwolnil (w domysle wyrzucil wiadomo na co) tego polinteligenta p.Sczygle z BBnu bowiem swoim postepowaniem nie przynosi on zadnej korzysci p.Prezydentowi, przeciez wszyscy widza , ze te jego oskarzenia sa psa warte a jak jeszcze tego nie widza to sie dowiedza predzej czy pozniej bo jak wiadomo oliwa sprawiedliwa zawsze na wierzch wyplywa. Zreszta czy to nie od szczygla sie wzielo powiedzenie ptasi mozdzek , a gdyby tak to byloby obrazliwe dla tego ptaszka. Mysle ze takie podstepne gry oparte tylko na tym zeby kogos innego pograzyc i to nie majac zadnych dowodow w reku albo przekonywanie publicznosci, ze t.zw.tarcz antykorupcyjna to tylko gra slow p.Premiera, jest gra jak to mozna powiedziec gra ponizej pasa i mozna sie tylko dziwic , ze te rozgrywki sa sprowadzone do tan niskiego moralnie i etycznie poziomu i to ze strony prezydenckiego urzedu jakby niebylo, i tyle
  Z powazaniem
 • 2009-11-01 16:13 | MS

  Przyczyna pierwotna - dualizm władzy państwowej

  Przyczyną wszelkich żenujących konfliktów instytucjonalnych jest przerost liczby urzędów państwowych.
  Instytucja Prezydenta RP i podległych mu organów została całkowicie i prawdopodobnie ostatecznie skompromitowana przez Lecha K. . Jak sądzę z pożytkiem dla państwa należało by ten (niepotrzebny) urząd zlikwidować.
  Następnym krokiem powinna być likwidacja wszelkich dublujących się służb państwowych - przyniesie to wielkie korzyści nie tylko organizacyjne czy wizerunkowe, ale i finansowe.
 • 2009-11-01 19:52 | mariuszet

  Re: Wojna na wyniszczenie

  Twierdzenie, ze ABW miała zając się nieprawidłościami w kopalniach, pokazuje kompletną ignorancję BBN i p. Szczygło w sprawach górnictwa. Do zejścia na dół i działania tam trzeba mieć uprwanienia górnicze i jakie takie pojęcie o pracy na dole. Ignorancja i zła wola matką afer.