Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

strona polityka.pl

(11)
2009-11-02 16:47 | kika
Strona wygląda na mocno niedopracowaną: nierówne teksty, niewyraźne czcionki, dziwny dobór kolorów. Interesujących tekstów w "Polityce" nie brak, ale są one słabo zajawiane i niezorientowany czytelnik może do nich nie doklikać. Czy to jest 1szy etap jakiejś ZMIANY, czy po prostu brak pomysłu?
 • 2009-11-03 11:06 | Baron

  Re: strona polityka.pl

  Co do czcionki to dla tekstów preferowałbym jakiegoś "szeryfa" -- łatwiej by się czytało. Dobór kolorów - OK!

  Brakuje mi linku bezpośrednio do komentarzy z poziomu artykułu. "Dyskutuj" przenosi na stronę główną forum, a nie do dedykowanego wątku.

  Anyway, two thumbs up :)
 • 2009-11-03 17:10 | konfrater

  Re: strona polityka.pl

  "Lepsze" jest wrogiem dobrego. Nie było tutaj, na polotyka.pl wyjątku od tej reguły. Jeśli idzie o przejrzystość obecnego układu strony dla komentujących - to już prawdziwa pełnia porażki.
 • 2009-11-03 17:36 | Art

  Mnie strona się generalnie podoba, bo wygląda znacznie nowocześniej niż poprzednia... Na pewno można by nieco w niej jeszcze dopracować (choćby kolory - wydaje się nieco chaotyczna pod względem kolorystycznym; ale pewnie tego i tak nie da się już zmienić), ale zmiany trzeba zaliczyć na plus.

  Osoba odpowiedzialna za layout wykonała dobrą robotę - szczególnie, że Polityka.pl to nie portal newsowy i trzeba czymś "zapchać" powierzchnię. Sam projektowałem (i prowadzę - bo webdesignerem byłem w tym przypadku z przymusu) portal - nomen omen ;) - PolitykaGlobalna.pl (www.politykaglobalna.pl), w którym teksty nie pojawiają się codziennie i wiem, przed jakimi dylematami stoi osoba odpowiedzialna za stronę... Ale tutaj Polityka.pl ma się chyba zmienić - wygląda na to, że pojawi się więcej tekstów niż w samym tygodniku. Nie ma więc co narzekać - jest nieźle, choć na pewno może być jeszcze lepiej.

  Z dyletanckich uwag odnośnie strony (a nuż ktoś wysłucha):
  1. Na stronie głównej brak linków w sekcjach "Warto przeczytać" i "Opinie" przenoszących do tych działów. (Wygląda na jakiś błąd - obrazek z napisem się "podświetla", ale nie można w niego kliknąć).
  2. Brakuje odnośników do serwisów społecznościowych. Jest tylko wykop - moim zdaniem trochę to za mało.
  3. Forum jest zintegrowane graficznie ze starą wersją strony.

  Ale jeszcze raz podkreślę - jest to duży krok na przód :)
 • 2009-11-04 16:58 | jerry11

  Re: strona polityka.pl

  Niestety, obecna strona jest zaprojektowana gorzej niz poprzednia i mniej "czytelna"... Do tego dochodzi kiepska praca grafika (graphic design)!!!

  P.S. A do tego rysunek Mleczki jest teraz dostepny w okienku na tyle mizernych rozmiarow, ze nie jestem w stanie przeczytac tekstu zalaczonego do rysunku!
 • 2009-11-04 19:53 | andy

  Wygląd strony do przyjęcia - zresztą dla mnie i tak najważniejszy jest tekst. Za to nawigacja po stronie to po prostu jakiś koszmar. No i zasoby też jakoś dziwnie zgromadzone - np. tylko jeden tekst Grońskiego. Nic z tego nie rozumiem. No i forum też mało czytelne - zwykłe phpBB byłoby dużo lepsze i bardziej przejrzyste.
 • 2009-11-04 20:32 | wiehu

  Re: strona polityka.pl

  Kolory są zimne ,po dłuższym oglądaniu zamulają bo nie ma na czym oka zawiesić ,
  dla odprężenia po tak głębokiej treści :-)
  Za to projekt graficzny może być , po za opiniami czytelników .
  To największa wada , zupełnie nie interaktywnie .
  Za dużo klikania , na dalszym planie ,
  az sie nie chce niczego komentować.


  p.s
  Juz sie zastanawiałem zeby sobie poszukać innej strony z opinaniami :-)

  Pozdrawiam
 • 2009-11-05 00:03 | blueberry

  "Brakuje mi linku bezpośrednio do komentarzy z poziomu artykułu. "Dyskutuj" przenosi na stronę główną forum,
  a nie do dedykowanego wątku."

  Zgadza sie, brak bezposredniego linku do odpowiedniego forum (dyskusyjnego) to spore niedopatrzenie!

  P.S. A poza tym, na stronie glownej pozostaje sporo czystego, pustego miejsca...
 • 2009-11-05 10:16 | Redakcja

  Re: strona polityka.pl

  Witamy,
  Dziękujemy za Państwa opinie dotyczące nowej wersji strony www.polityka.pl. Czytamy je z uwagą.
  Pragniemy poinformować, że w najbliższym czasie forum dyskusyjne zyska nową szatę graficzną i przywrócona zostanie (wstrzymana tymczasowo) funkcjonalność komentarzy do artykułów.
  Pozdrawiamy
  Zespół polityka.pl
 • 2009-11-05 15:22 | wladimirz

  Re: strona polityka.pl

  Brak jest bezpośredniego wejścia (ikony) do Forum - trezba wchodzić poprzez teksty:-(
 • 2009-11-05 19:48 | dawid

  a gdzie jest ikona historii? szukam i szukam.........