Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Byłaby wielka wojna

(3)
2009-11-04 09:22 | mewa
Z ogromnym niepokojem przeczytałem wywiad z Panem Gorbaczowem.
A wiec sprawy już zaszły tak daleko , że można powiedzieć Polakom , iż "... Stalin miał wyrzuty sumienia w stosunku do Polaków..".
Nie sądziłem , że rehabilitacja Stalina zostanie przeprowadzona tak gładko i tak dogłębnie. Jak to tam teraz się nazywa , efektywne przywódctwo ?
Nawet obrzydliwe prowokacje rodem wprost z procesów moskiewskich dotyczące Pana Ministra Becka uszły płazem.
Nie rozumiem dlaczego Pan Gorbaczow dziwił się naszemu ambiwalentnemu stosunkowi do historii. Dziwi się , że ciągnie nas do Zachodu mimo , że stamtąd rozpoczeła się wojna i mimo , że nas koniec końców zdradził .
Sprawa jest banalnie prosta. Otóż na zachodzie był jakiś tam rachunek sumienia , jakaś tam kara i jest też odpuszczenie win .
A na wschodzie , co było ?
Czy był choćby jeden proces ludzi z nkwd , o którym tak marzył Sołżenicyn ?
Załatwiono to "kultem jednostki" podczas , gdy było to zezwierzęcenie milionów !!
I teraz nawet ten motyw się podważa.
Zatem dla mnie bitwa o historię została zamknięta właśnie tym wywiadem.
A przyszłość ...?
Nord Stream włączą za chwilę i od razu nie zwlekając odzyskają Ukrainę .
I w ten sposób updanie drugie marzenie , tym razem Redaktora.

Pozdrawiam serdecznie
jerzy nawrocki
  • 2009-11-06 16:20 | Danka

    Re: Urodził się Radek Sikorski pogromca ery Gorbaczowa ?

    Okazuje się , ze "rozbrojenie" ze strony Gorbaczowa nie spotkało się z życzliwym przyjęciem ze strony jastrzębi podrzuconych Polsce przez reżyserów z zewnątrz. Pan Radek S. realizuje politykę konfrontacji na takie zamówienie . W Rosji jest to odczytywane jako tradycyjnie zła wola ze strony Polski. A Polska , to nie jest rząd Radków - neokonów , tylko naród pragnący zgody z sąsiadami. Pan Gorbaczow jak teraz patrzy na Europę , to widzi jak naiwne były jego gesty przyjaźni. W Europie rządzą "podrzutki" ze starej szkoły konfrontacji z Rosją. Nie bez winy jest sam naiwny Gorbaczow, którego nieudolna polityka sprowadziła na wiele milionów ludzi z Europy wschodnie same łzy , bezrobocie i upokorzenia.
  • 2009-11-09 17:01 | malgo

    Gdyby nie Gorbaczew i zmiany w Rosji nie byloby wolnosc. To On jest glownym aktorem przemian. Za to mu dziekujemy.
    A my rodacy nasza butnosc schowajmy troche za siebie.