Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krucyfiks i prawa człowieka

(3)
2009-11-05 11:06 | PIRS
Jak to będzie wyglądało w Polsce mogę sobie wyobrazić po wysłuchaniu dzisiejszej rozmowy pani Paradowskiej z byłym przewodniczącym Trybunału Konstytucyjnego, prof. Stępniem. Zastrzegając się, że nie czytał jeszcze uzasadnienia i nie wyrobił sobie do końca zdania na temat krzyży w szkołach, wypowiedział jednak kilka uwag, które mnie zmroziły.
Zdaniem pana profesora należałoby zapytać rodziców uczniów, co ma wisieć w szkołach (PUBLICZNYCH!!). Poza tym zdejmowanie krzyży mogłoby urazić uczucia religijne uczniów-katolików. No chyba żeby wszyscy rodzice zdecydowali żeby zdjąć krzyże... Ale tu sam zwątpił w taką możliwość, bo przecież Polska była zawsze ośrodkiem tolerancji (!!) poczynając już od króla Zygmunta Augusta, który powiedział że nie jest królem ludzkich sumień.
FARYZEUSZ! A ten pan reprezentuje tę podobno oświeconą część opinii publicznej.
  • 2009-11-05 14:04 | baba jaga

    Re: Krucyfiks i prawa człowieka

    Krzyże nie powinny wisieć w miejscach w których są znieważane.A na pewno takimi miejscami są klasy szkolne: wyzwiska, przekleństwa, brak szcunku do bliźniego..... Owszem , w klasie w której odbywa się nauka religii niech katecheta powiesi krzyż, wtedy on jest na miejscu. Ciekawa jestem czy w klasie w której nałożono nauczycielowi angielskiego kosz ze śmieciami na głowę, oraz w klasie w której Anię cz esciowo obnażono i sfilmowano - wisiały krzyże czy wyjątkowo ich nie była?
  • 2009-11-06 09:06 | Levar

    Krzyz na scianie szkoly publicznej godzi w prawa czlowieka.
    A jarmulka na glowie prezydenta swieckiego panstwa?