Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

I Kongres Republikański w Polsce, 14 XI Warszawa

(1)
2009-11-09 20:30 | Erwin
Czy ruch republikański jest potrzebny? Czy Polska jest republiką?

Jeśli interesują Cię odpowiedzi na te pytania Fundacja Republikańska i Stowarzyszenie Republikanie.org zapraszają na I Kongres Republikański.

Wśród zaproszonych Gości i prelegentów są m. in. Mirosław Barszcz, Krzysztof Bosak, Roman Giertych, Piotr Naimski, Bartłomiej Radziejewski, Jan Filip Staniłko, Michał Szułdrzyński, Kazimierz Michał Ujazdowski, Bronisław Wildstein, Paweł Zalewski, Rafał Ziemkiewicz oraz Zbigniew Ziobro.

Miejsce: Pałac Sapiehów przy Zakroczymskiej 6 na Warszawskim Nowym Mieście

Ramowy plan Kongresu/ bloki tematyczne

od 9.00 rejestracja uczestników

11.00-12.00 sesja warsztatowa „Mała wojna republikańska" - jak komunikować nasze idee, jaki wizerunek powinien mieć republikanin, i jak to osiągnąć.

12.20-13.30 Stowarzyszenie Republikanie.org: zaczynamy! - o historii republikanizmu w III RP, o dyskursach i potrzebie republikańskiej, uroczyste podpisanie deklaracji Stowarzyszenia.

14.30-17.30 Polska jako republika - czy III RP nią jest, jak powinna być republika w kontekście gospodarki, cywilizacji, podmiotowości. Panel dyskusyjny „Polska - bantustan czy republika?".

od 18.00 spotkanie integracyjne, nowomiejski pub Senator, rozmowy do świtu

Opłata kongresowa pokrywająca koszty lunchu oraz wieczornego cateringu wynosi 30 złotych. W czasie Kongresu będzie prowadzona sprzedaż książek i prasy zaprzyjaźnionych wydawnictw. Organizatorzy zapewniają pomoc w znalezieniu noclegu dla osób spoza Warszawy.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, miasto, dane kontaktowe) prosimy przesyłać na adres kongres@republikanie.org


http://republikanie.org/
http://www.facebook.com/republikanie