Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

xburzyć PAŁAC

(9)
2009-11-12 14:31 | TOJA1945
Poranek TOKFM 12.11.09
Dla mnie bomba!
W poranku u red. Kolendy-Zalewskiej Stasiak popiera żądanie Sikorskiego zburzenia Pałacu Kultury.
Gdy w 1989r. troglodyta spychaczem rozjechał pomnik nazwany „Dzierżyński” stając tym samym w jednym rzędzie z Talibami, którzy rozstrzelali skalne pomniki Buddy, gdyż im się zle kojarzyły, był to szok.
Argumentów za zburzeniem Pałacu nie warto powtarzać. Są one tego typu jak opisana w „Cichym Donie” scena, gdy czerń domaga się rozmontowania torów, bo się żle kojarzą i położenia własnych.
Strefa pod dominacją radziecką obejmowała znaczne obszary globu i wypracowano i realizowano w niej odrębne postulaty w zakresie kultury i sztuki zwane socrealizmem. Są one dorobkiem i wkładem w kulturę ludzkości. Niszczenie tego dorobku jest godne potępienia.
W znacznym obszarze globu swego czasu panował kolonializm a w nim niewolnictwo. Jednak nawet najmniej wykształcony potomek niewolnika nie żądałby zniszczenia pomników kondotierów, zburzenia Nowego Orleanu lub innych śwaidectw tamtej kultury, bo się żle kojarzą.
Co nas jeszcze czeka?
Toja1945
  • 2009-11-12 16:45 | Monteskiusz

Re: xburzyć PAŁAC

Fajny pomysł z tym burzeniem, chciałbym to widzieć. Ciekaw jestem jak to widzą pomysłodawcy, czy użyliby materiałów wybuchowych, albo cegła po cegle z góry na dół, a może zaprosiliby talibów, żeby sobie potrenowali do następnego zamachu na jakiś większy gmach. Lepszym pomysłem byłoby oddanie tego budynku Kościołowi Katolickiemu w ramach tzw. rekompensat , zrobiliby natychmiast z tego świetny interes, albo doprawili na wierzchołku ogromy krzyż i byłoby po krzyku, a burzyciele od tej pory siedzieli by cicho jak myszki.
  • 2009-11-12 18:21 | konfrater

Chyba tego samego, listopadowego dnia prócz informacji o wyczynach szefa MSZ (warto pamiętać, że jego brednie nie idą w świat jako brednie pospolitego polskiego polytykiera!) MinZdrow popisało się projektem ustawy zakazującej wódeczki na imprezach na wsi. Zaiste! Listopadad to niebezpieczna dla Polaków pora, niebezpieczna! Wszyscy dookoła kupują maseczki, a wartałoby... kaftany z nieco dłuższymi rękawkami.
  • 2009-11-12 18:22 | jerry11

Re: xburzyć PAŁAC, czyli polityczne urojenia...

Coz... to tylko kolejny bzdurny pomysl polityka PO/PiSu! A moze glowe pana Sikorskiego ochlodzilaby jakas kolejna dluzsza wycieczka do Afganistanu?

p.S. W warszawskim PKiN mieszcza sie dziesiatki roznych (zazwyczaj pozytecznych) instytucji. Coz ma do zaproponowania im sz. pan minister???
  • 2009-11-12 18:40 | malgo

My umiemy tylko burzyc!

ale ja nie chce aby moje dziecisntwo zostalo zburzone, wymazane z mego zyciorysu, bo dla mnie Palac byl i jest symbolem Warszawy.
  • 2009-11-12 22:53 | momo

Raczej pieczołowicie dbać ! Bo to zabytek ne do podrobienia . Co do styropianowych "elyt " - nic mnie już nie zdziwi ! A może dać Radka do rozminowywania Afganistanu ? Stasiaka zaś - tam gdzie jego miejsce - na szefa Straży Miejskiej . Myśliciele k.... a !
  • 2009-11-13 21:40 | Lenin

Re:xburzyć PAŁAC

Poziom głupoty niektórych polityków jest większy od pałacu kultury.Ciekawe,czemu Włosi nie burzą Koloseum?Myślę,że wyrzucone z pałacu instytucje mógłby ulokować Radek w swoim pałacyku.Chyba już skończył tam remont.:)
  • 2009-11-15 11:43 | izzabuga

Re:xburzyć PAŁAC

Може пан забрать все памятники ленину од нас. pana przyjacele tutaj www.tut.by форум политика.
  • 2009-11-16 19:01 | toja1945

Re:xburzyć PAŁAC izzabuga

Ksożalieniu u mienia niet bukw.
    Kak ja rabotał w tunezji ja naszoł u komiersanta ikonu Rublowa, kotoroju odin z ruskich kontraktowych priedał za 50 dolarow. wasza ambasada odkupała za 100 dolarow, Ksożalieniu ja opoznilsia.
    Jak u was rublow za 50 to lienin gratis. Jeśli on żelieznoj to można podumać.