Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Oblężenie Możejek

(3)
Rozmowa z Igorem Chalupcem, byłym prezesem PKN Orlen, o tym, jak z największej polskiej inwestycji zrobił się największy problem płockiego koncernu
 • 2009-11-17 17:36 | the mentor

  Możejki: wielka pomyłka Orlenu?

  Decyzja kupna tej rafineri byla absolutna glupota. Przeciez bylo wiadome ze ze po przejeciu Yukos przez rzad rosyjski sytuacja Mozejek byla co najmniej niejasna. Skoro Rosja nie mogla odzyskac calosci Yukos to odciela dostawy gdzie mogla. To jest normalne, Mozejki zostaly ukradzione od Rosji a Orlen zakupil skradzione dobro. By podlizac sie Ameryce Orlen ulatwil Williams wycofanie sie i zaplacil $1.5 mld.

  Nie wyobrazam sobie ze pomimo rozwagi dla roznych scenariuszy i simulacji wlacznie z rozwaga dla ryzyka politycznego ciagle zdecydoano sie na ta tranzakcje. Przeciez byly to lata anty rosyjskiego szlenstwa przez oblakanych z nienawisci do Rosji Kaczynskich.
 • 2009-11-18 20:18 | Bobas

  Re:Oblężenie Możejek

  Myślę,że PKN Orlen mógłby swych "wielbicieli" oświecić, dlaczego, po tak szumnym wejściu na rynek niemiecki z orszakiem w stylu bizantyjskim - towarzyszącym ówczesnemu prezesowi Wróblowi - oraz po demonstracyjnej prezentacji swego znaku towarowego, nagle zszedł do podziemia i ukrył się pod przykrywką jakiegoś "Stara". Liczyłem, że rozmowa z byłym prezesem Chałupcem mi to wyjaśni. A może ktoś z internautów wyprowadzi mnie z tej niewiedzy?
 • 2009-11-21 01:07 | wojtek

  Re:Oblężenie Możejek

  Kolejny błąd wymuszony naciskami politycznymi. Ten wywiad niczego nie wyjaśnia. Media tylko bełtają czytelnikom w głowach . Decyzja nie miała nic wspólnego z ekonomicznymi kalkulacjami . Teraz nikt tego nie powie wprost, tylko dalej się bełta w głowach Polakom, którzy płacą za polityczne zabawy oligarchii politycznej.