Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rozwój Społeczeństwa Obywatelskiego

(2)
2009-11-24 21:44 | introspekt
Współcześnie najlepszym systemem politycznym jest podobno Demokracja. Jednak można dostrzec w tym systemie nieprawidłowości i niesprawiedliwość. Pierwsze pytanie: czy istnieje lepszy system?
Uważam, że jest możliwość, aby system był bardziej znormalizowany i sprawiedliwy. Dzisiejsza technologia pozwala na to, aby decyzje mógł podejmować każdy z nas. Po przez łącza szerokopasmowe możliwe jest powadzenie referendów. Poprzez odpowiednie zabezpieczenie (kodowanie) możliwe jest, aby każdy głos obywatela był respektowany. Nauka społeczna politologia poszukuje tzw. "trzeciej drogi". Trzecia droga jest pojmowana jako odejście od dotychczasowych systemów znanych w cywilizacji. Systemy te to: szeroko pojmowane niewolnictwo, a następnie reżimy polityczne, które zawsze wiążą się z kontrolowaniem społeczeństwa. Moim zdaniem możliwe jest wspomaganie decyzji rządowych poprzez rozwój społeczeństwa obywatelskiego, które samo może podejmować decyzje polityczne. Dzisiaj może wydawać się to saiens fiction, ale można wykonywać dowody osobiste podobne do kart bankomaowych. Dowody osobiste mogłyby być podłączane do komputera i potwierdzane kodem przy każdym głosowaniu. Takie zastosowanie dowodu osobistego byłoby pierwszym krokiem do oddania sprawowania władzy każdemu z nas.
Drugie pytanie: czy możliwe jest aby powstał system w którym bezpośrednio uczestniczymy w podejmowaniu decyzji politycznych?
""""""