Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wymazani jak gumką z zeszytu

(3)
2009-11-29 12:08 | mjot1
Może zastanawiać, dlaczego my społeczeństwo tak niewiele wiemy...
Jeśli się jednak posłucha czy poczyta wypowiedzi bogoojczyźnianych nietrudno pojąć, dlaczego wiedzieć nie chcemy.
W zdecydowanej większości jesteśmy beneficjentami tzw. "sprawiedliwości" ludowej czy dziejowej.
Cóż rzec o społeczeństwie, które tęskni za państwem parającym się złodziejstwem i paserstwem? Społeczeństwie, które na nieśmiałe hasła "Reprywatyzacja" w odzewie histerycznie wyje: Nigdy!
Ktoś przecie wszedł w posiadanie dóbr ruchomych i nieruchomych uprzednio przejętych (delikatnie ujmując) od prawowitych właścicieli.
Jak wiadomo zwrot mienia i to z zadowalającym naddatkiem należy się wyłącznie Kościołowi Katolickiemu boć przecie to królestwo jest jak najbardziej z tego świata.

Najniższe ukłony!
Z zażenowaniem spoglądając na powszechne skundlenie M.J.
  • 2009-11-29 22:51 | Monteskiusz

    Re:Wymazani jak gumką z zeszytu

    W tym przypadku to nie tylko kwestia reprywatyzacji, czy zwrotu zagrabionych przez państwo polskie majątków. Proszę zajrzeć na blog redaktora Dziadula na którym można się dowiedzieć,co myślą polscy patrioci o Mazurach.
  • 2009-12-03 10:17 | tkw

    Re:Wymazani jak gumką z zeszytu

    To chyba nie jest takie proste. Dziś Państwo Polskie to jesteśmy my, obecnie żyjący w tym ja. A ja nikomu nic nie zabierałem. Gdyby zwrotu mieli dokonać ci, co zabrali, to powinni zwrócić 100% i to z odsetkami, a do tego kara za kradzież. Ale zwrotu mają dokonać ludzie "Bogu ducha winni". Żeby PORZĄDNIE problem reprywatyzacji załatwić należałoby wpierw PORZĄDNIE rozważyć kwestię, w jakim zakresie obecne Państwo Polskie odpowiada za działania PRL. A do tego była II wojna, która też sporo namieszała ... Kwestia reprywatyzacji to kolejny przyczynek do stwierdzenia, że jednak w życiu zasady, pojęcia dobra i zła, prawdy i fałszu są b. ważne, bez ich uporządkowania trudno cokolwiek załatwić sensownie.