Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prokurator mało generalny

(9)
Wielką odpowiedzialność złożono na Krajową Radę Sądownictwa – ma wskazać prezydentowi dwóch kandydatów na stanowisko pierwszego prokuratura generalnego, który od 1 kwietnia stanie się samodzielnym, niezależnym od ministra sprawiedliwości urzędem. Dramatu wprawdzie nie ma, ale wybór jest w gruncie rzeczy niewielki.
 • 2009-12-06 17:41 | wikonwi

  Prokurator mało generalny

  Pani Janino uprzejmie donoszę że znając postępowanie pana prezydenta (jego humanitarną mściwość ) i pamięć słonia całkowicie ideowo przeciwstawiał się powołania urzędu prokuratora wyłączonego z struktur Min. sprawiedliwości, sprawiedliwie mianuje człowieka ideowego swojej formacji i to co miało być apolityczne będzie polityczne na siedem lat. Logika Kalego ja wam pokarzę działać wbrew moim poglądom . Twórcom i reformatorom ta reforma odbije się nieświeżym jajem.
 • 2009-12-07 16:11 | wiewiórka

  kadry polityczne

  Cała polityka kadrowa na tzw. wysokim szczeblu politycznym jest funta kłaków nie warta. Gdy po mianowaniu ministra czytam, że na decyzji zaważył fakt studiowania z premierem na tej samej uczelni to nie dziwię się, że sędzia Sądu Najwyższego nie ma specjalnej ochoty obracać się w tym towarzystwie wzajemnej adoracji.
 • 2009-12-07 16:33 | Manjack24

  Re:Prokurator mało generalny

  Komunistyczna Cenzura dziala. Ale ten fakt, ze moj komentaz zostal usuniety, potwierdza z jednej strony polityczna stronniczosc moderatora a z drugiej potwierdza moja teze, ze nie ma ani jednego sprawiedliwego sedziego z dlugim stazem, ktory by byl godny objecia funkcji Prokuratora generalnego. Pani Janino, prosze sprobowac czytelnikom Polityki wyjasnic dlaczego "Okazało się jednak, że sędziowie z najwyższej półki do takiego konkursu nie ruszyli."
 • 2009-12-07 17:38 | wikonwi

  Re:Prokurator mało generalny

  Natomiast w pałacu prezydenckim są wszyscy znajomi pana Lecha i popłuczyny pisowskie jako przechowalnia za bardzo stosowne pieniążki.
 • 2009-12-07 22:20 | maria

  Re:Prokurator mało generalny

  Zgadzam sie z Panią. Niestety z niewiadomych przyczyn ustawa nie dała szczególnych preferencji sędziom SN, co podniosłoby rangę tego urzędu. Mam jednak nadzieję, że ludzie typu Swięczkowski czy Engelking zostaną wyeliminowani w pierwszej kolejności. Nota bene ci ludzie nie mają za grosz wstydu, żeby po tym co za Ziobry wyprawiali pchać się na stanowisko z założenia apolityczne. Chyba że chodzi o to żeby uniknąć odpowiedzianości (i chronić kolesi z ziobrowego stowarzyszenia). Nawet nie chcę myśleć co ci panowie zrobiliby z prokuraturą - ziobryzm do kwadratu. Chyba KRS zdaje sobie z tego sprawę.
 • 2009-12-07 23:07 | Manjack24

  Re:Prokurator mało generalny

  @wikonwi, czy ty pracujesz w palacu prezydenckim jako uprzejmy donosiciel sluzby specjalnej ABW? To twoj cytat: "Pani Janino uprzejmie donoszę że znając postępowanie pana prezydenta" cie zdekonspirowal. Co sie TW za mlodu nauczyl, tego sie Kapus nie wyrzeknie. Brawo. Donos tak dalej, a moze zostaniesz Prezydentem jak TW Bolek i TW Alek. Zapamietamy cie, TW wikonwi.
 • 2009-12-09 16:34 | wikonwi

  Re:Prokurator mało generalny

  Uprzejmie donoszę że dziękuję bardzo za humanitarną pamięć do kochania i nienawidzenia.
 • 2014-06-03 15:46 | lencek

  WWW.PROKURATOR.COM.PL

 • 2014-08-17 19:35 | lencek

  WWW.PROKURATOREK.ZA.PL