Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

balcerowicz niedoceniony

(1)
2009-12-15 14:22 | toja1945Balcerowicz niedoceniony.
Mgr Bartoszewski uważa, że komunizm upadł po podpisaniu uzgodnień Okrągłego Stołu, a Pani J. Szczepkowska uważa, że po ogłoszeniu tego przez Nią w TVP.
W istocie zapłonem stały się dopiero ustawy Balcerowicza. Jednakże nie w zakresie reform finansowych, które (zmieniane i wykoślawiane) dotychczas wcielono w części, ale w zakresie (tak, tak) zmiany stosunku sił wytwórczych do środków produkcji.
Jednym pociągnięciem pióra zamienił wielkoobszarowych robotników rolnych w bezrolnych lumpenchłopów, a wielkoprzemysłową klasę robotniczą w lumpenproletariat. Natomiast w tym momencie socjalizm naukowy zaczął się zmieniać w lumpenkapitalizm, Ten proces trwał i trwa jeszcze, gdyż świadomość klasy robotniczerj objawiona w sierpniu 80. roku nie daje się równie łatwo (jak chłopstwo) stłamsić. Zamiana robotników i chłopów w klientów opieki społecznej odczuwana jest jako degradacja i obniżanie statusu społecznego.W istocie jest to pogwałcenie praw konstytucyjnych i praw człowieka.
Łatwo jest walczyć o prawa człowieka na Białorusi, ale nie tu.
Taka transformacja kosztuje podatników Wg raportu Instytutu Sobieskiego* wysokość długu zagranicznego Polski wynosi około 3 biliony zł, nie 650 milionów zł. Jeśli nawet kwota 3 biliony zł jest nieścisła, to jednak jest to kwota niewyobrażalna. Każda rodzina 3 osobowa obciążona jest ponad 200 tys. zł długiem, pomijając wpływy z prywatyzacji. To jest główna zasługa Balcerowicza.

*GOOGLE Zadłużenie skarbu Państwa – Forum Platformy Obywatelskiej – strona 2.
www.platforma.org/forum/index.php?/topic/23233... zadłużenie