Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Druga twarz Heroda

(4)
W tradycji chrześcijańskiej ma złą legendę, jego poddani także za nim nie przepadali. Ale zrobił dla Judei wiele dobrego, a i jego wkład w historię powszechną jest nie do przeoczenia.
 • 2009-12-26 18:28 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Druga twarz Heroda

  Moderator cenzoruje.Czy to specjalne poruczenie wynikające z obaw po transferze pobożnych kłamstw w polityczne szulerstwo ?!A może praktyka wynikająca ze sposobu sprawowania władzy sprowadzającego się do nadużywania bezwzględnego prawa silniejszego ?!
 • 2009-12-27 12:33 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Druga twarz Heroda

  Z lekcji historii wynika,że polityka historyczna opierała sie na pobożnych kłamstwach,politycznych szulerstwach,sposobie sprawowania władzy sprowadzającym się do zbrodni i masowych mordów,a na końcu do zbrodni przemilczania.
  W tle jest jednak prawda której się docieka i która czeka.Szczęsliwie pomagają w tym ekponaty archiwum kopalni ziemi i czaso-przestrzeni,która też została już otwarta.Dzięki temu możemy dociekać fenomenu Gwiazdy Betlejemskiej.
  Możemy i dociekać FENOMENU ŻYDOWSKIEGO ?,bo ZE STUDIÓW NAD ETNICZNĄ AKTYWNOŚCIĄ opisał go Kevin MacDonald.Książka pomaga ustalić drogę ewolucji chrześcijaństwa,że bazą były : filozofia grecka i prawo rzymskie,a wielkim nieporozumieniem jest pojęcie judeo-chrześcijaństwa.
  Na bazie judeo-chrześcijaństwa rozwinął się neokonserwatyzm z nadużywaniem bezwzględnego prawa silniejszego.
 • 2010-01-06 19:08 | John Paul Smith, Toronto, Canada

  Re:Druga twarz Heroda

  W obliczu zupelnego braku bazy dowodowjej umozliwiajacej choc znikoma chronolizacje wydarzen opisanych w ksiegach Nowego Testamentu wszelkie proby uwiarygodnienia postaci Jezusa Chrystusa wydaja sie byc pozbawiana sensu spekulacja. Ewangelia Sw. Marka oraz pozostale trzy wersje napisane byly po zburzeniu Drugiej Swiatyni czyli co najmniej 3 a nawet 4 dekady po domniemanej smierci Zbawiciela. Intencjami autorow Ewangelii bylo spisanie przekazow ustnych ktore niewatpliwie nasycone bylu owczesnym folklorem blizkowschidnim. Dodam ze spis ludnosci w wyniku ktorego rodzice Jezusa znalezli sie w Bethlehem nie jest faktem historycznym a zatem fabrykacja majaca na celu spojnosc urodzin zbawiciela z proroctwami. Interesujaym wydaje sie fakt ze Święty Paweł z Tarsu zyjacy w Jerozolimie w okesie kiedy to Chrystus wkroczyl do tego miaata, nigdy nie slyszal o Jezusie, o jego nauczaniu oraz mece na Krzyzu, dla niego, Jezus byl postacia mityczna a nie fizyczna. Nastepnym paradoksem jest fakt uwolnienia Barabasza, recydywiste-morderce przez wladze rzymskie co jest wydarzeniem skrajnie maloprawdopodobnym.
  Co mial na celu autor tego pseudo historycznego artykulu? Jesli chodzi o naiwna probe uwiarygodnieni historycznosci Chrystusa to obawiam sie ze autor stoi na staconej pozycji.

  John Paul Smith, Toronto, Canada
  Johnpaulsmith1968@gmail.com
 • 2010-01-06 19:16 | John Paul Smith

  Re:Druga twarz Heroda

  W obliczu zupelnego braku bazy dowodowjej umozliwiajacej choc znikoma chronolizacje wydarzen opisanych w ksiegach Nowego Testamentu wszelkie proby uwiarygodnienia postaci Jezusa Chrystusa wydaja sie byc pozbawiana sensu spekulacja. Ewangelia Sw. Marka oraz pozostale trzy wersje napisane byly po zburzeniu Drugiej Swiatyni czyli co najmniej 3 a nawet 4 dekady po domniemanej smierci Zbawiciela. Intencjami autorow Ewangelii bylo spisanie przekazow ustnych ktore niewatpliwie nasycone bylu owczesnym folklorem blizkowschidnim. Dodam ze spis ludnosci w wyniku ktorego rodzice Jezusa znalezli sie w Bethlehem nie jest faktem historycznym a zatem fabrykacja majaca na celu spojnosc urodzin zbawiciela z proroctwami. Interesujaym wydaje sie fakt ze Święty Paweł z Tarsu zyjacy w Jerozolimie w okesie kiedy to Chrystus wkroczyl do tego miaata, nigdy nie slyszal o Jezusie, o jego nauczaniu oraz mece na Krzyzu, dla niego, Jezus byl postacia mityczna a nie fizyczna. Nastepnym paradoksem jest fakt uwolnienia Barabasza, recydywiste-morderce przez wladze Rzymskie co jest wydarzeniem skrajnie maloprawdopodobnym.
  Co mial na celu autor tego pseudo historycznego artykulu? Jesli chodzi o naiwna probe uwiarygodnieni historycznosci Chrystusa to obawiam sie ze autor stoi na staconej pozycji.

  John Paul Smith, Toronto, Canada
  Johnpaulsmith1968@gmail.com