Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Majstersztyk !!!

(17)
2009-12-26 21:35 | tkw
Cytat z Onet.pl:
"Do zajęcia wolnego miejsca przy świątecznym stole Polacy najchętniej zaprosiliby Lecha Kaczyńskiego - wynika z sondy przeprowadzonej przez portal tvp.info.
Na obecnego prezydenta Polski zagłosowało 26 proc. internautów. Tym samym Lech Kaczyński zajął w plebiscycie pierwsze miejsce.

Lech Kaczyński pokonał 9 kontrkandydatów, wśród, których byli inni najważniejsi polscy politycy, duchowny i osoby znane z życia publicznego.

Niewiele mniejszą popularnością od prezydenta cieszy się wśród internautów polski premier. Donalda Tuska do domu przyjęłoby w święta 17 proc. z nich."

TKW: to się nazywa być przeciw PIS ! To się nazywa "dziennikarskie pranie mózgu" ! Po prostu mistrzostwo świata ! Łatwo policzyć, że Prezydent zdobył o ponad 50% głosów więcej niż 2-gi na liście Premier, ale dla "PIS-ożercy" to jest NIEWIELE mniej. Ciekawe do jakiego stopnia bezczelności można dojść w dziennikarstwie, jeśli się ma czytelnika za idiotę i jest się PIS-ożercą. Może ktoś wskazać inne przykłady ?podaję link:
http://wiadomosci.onet.pl/2101783,11,sondaz_lech_kaczynski_pokonal_premiera_i_dode,item.html
 • 2010-01-01 21:28 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  Kolejny przykład dziennikarskiego prania mózgu w postaci PIS-ożerstwa z onet.pl:
  Tytuł:
  "Sondaż prezydencki: 61 proc. dla Tuska, Lech Kaczyński w tyle"
  Treść:
  "61 proc. Polaków uważa, że do drugiej tury tegorocznych wyborów prezydenckich wejdzie Donald Tusk; na obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego stawia 35 proc. ankietowanych - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości" TVP.
  O tym, że w ostatecznej rozgrywce wyborów znajdzie się Włodzimierz Cimoszewicz przekonanych jest 29 proc. ankietowach. 21 proc. uważa, że będzie to Andrzej Olechowski, 17 proc. stawia na kandydata SLD Jerzego Szmajdzińskiego. Jedynie 4 proc. respondentów daje szanse wspólnemu kandydatowi Partii Demokratycznej-demokraci.pl i Socjaldemokracji Polskiej - Tomaszowi Nałęczowi.

  3 proc, badanych uznało, żaden z wymienionych polityków nie ma szans na drugą turę, a 14 proc. - nie mogło się zdecydować."

  TKW: to że Lech Kaczyński uzyskał 2-gi wynik to autor zignorował, dla autora to oznacza "w tyle". Kiedyś był dwumecz lekkoatletyczny USA-ZSRR. Amerykanie wygrali, komentarz w prasie PRL był taki: "ZSRR zajął zaszczytne drugie miejsce, USA przedostatnie".

  Jak tak dale pójdzie, to PIS-ożercy swoją bezczelnością jednak skłonią mnie do pójścia na wybory i zagłosowania na Lecha K. Nie znoszę chamstwa, zakłamania, bezkarnego flekowania, traktowania mnie (czytelnika takich "kwiatków") jak idioty, itd.

  podaje link:
  http://wiadomosci.onet.pl/2104111,11,sondaz_prezydencki_61_proc_dla_tuska__lech_kaczynski_w_tyle,item.html
 • 2010-01-10 22:25 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  Postanowiłem pod jednym hasłem gromadzić takie "kwiatki"
 • 2010-01-10 22:26 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  NADZÓR FINANSOWY ZŁAMAŁ PRAWO !
  Taki "news" ukazał się na onet.pl
  Po wejściu do środka okazuje się, że chodzi o Szwajcarię ... Ilu nie weszło do środka ?

  Melchior Wańkowicz opisuje, jak to przed wojną dziennikarze jakiegoś piśmidła mieli "na pieńku" z Szefem Wydziału Prasowego (czy jakaś podobna funkcja), Facet nazywał się Angerman. Codziennie coś tam negatywnego na niego pisali. Wreszcie pewnego dnia piśmidło wywaliło na pierwszej stronie tytuł na pół strony: "ANGERMAN PORWAŁ DWIE NIELETNIE DZIEWCZĘTA !!!!!!!!!!". Pod spodem był malutkim tekstem odsyłacz na n-tą stronę. Tam była krótka informacja, że w Szwecji wylała rzeka Angerman i utonęły dwie dziewczynki.

  Mistrzu Wańkowicz (patron szkoły dziennikarskiej na Nowym Świecie w Warszawie), byłeś WIELKI ! Twoje nauki nie poszły na marne ! (tak na marginesie - zdaje się, że onet.pl jest PO, nadzór bankowy jest PIS - polski nadzór, nie szwajcarski, Helveci nie obawiajcie się Jarosława)

  link:
  http://biznes.onet.pl/ujawnienie-danych-o-klientach-ubs-bylo-nielegalne,18593,3106914,1,prasa-detal
 • 2010-01-12 22:36 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  Onet.pl

  1.
  11.01.2010 godz. 18.17, pojawia się „news” o znacznym spadku poparcia dla PO, 37%. Sondaż robiło MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie „Faktów” TVN.

  2.
  12.01.2010 godz. 20.58 pojawia się kolejny „news” o poparciu dla PO, tym razem 49%. Sondaż robiło GfK Polonia dla „Rzeczpospolitej”

  Ludzie, ale wy zmienni jesteście !

  Wychodzi na to, jakby wynik zależał od tego, kto zamawia. Kiedyś był taki dowcip: dyrektor pyta się podwładnego ile jest 2 x 2; podwładny odpowiada „a ile pan dyrektor sobie życzy ?”
 • 2010-01-14 18:03 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  Z Onet.pl
  Tytuł:
  Odważna odpowiedź Polski na tragedię na Haiti

  treść (fragment)
  Na Haiti poleci z Polski 63 ratowników wyposażonych w 4 tony specjalistycznego sprzętu oraz 12 psów-ratowników - poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak. Zwiększenie pomocy dla Haiti i wysłanie na miejsce doświadczonego zespołu ratowniczego polecił premier Donald Tusk.
  Rzeczniczka MSWiA powiedziała, że jest to tzw. ciężka grupa poszukiwawczo-ratownicza z certyfikatem ONZ. Jak dodała, w skład grupy wchodzą strażacy i ratownicy z Nowego Sącza, Łodzi, Gdańska, Warszawy oraz Poznania. - Samolot, który poleci na Haiti, wystartuje w piątek w godzinach porannych - powiedziała Woźniak.

  TKW: nooooo, jak to PREMIER podjął taka decyzje, to musi co jest ona ODWAŻNA (ale onet.pl nie uprawia żadnej propagandy na rzecz PO, skądże ...))
 • 2010-01-14 18:11 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  3.
  14.01.20010 godz. 17.03 pojawia się kolejny "news", "...Na PO głosowałoby 38 proc. wyborców, na PiS - 24 proc. ..." Sondaż CBOS.
 • 2010-01-21 18:28 | tkw

  Nowy dyrektor radiowej trójki

  Jak pisze onet.pl, ponoć prezes Polskiego Radia Hasiński powiedział:
  Dlatego radio zapowiada "drastyczne cięcia w wydatkach", w tym zwolnienia pracowników. Tym też Hasiński tłumaczył zmianę na stanowisku dyrektora radiowej Trójki, gdzie Magdalenę Jethon zastąpił Jacek Sobala. - Pani dyrektor była świetna na tzw. pokój. Na kryzys nie (...) W momencie kiedy wychowywała się z Trójką przez ileśdziesiąt lat, dzisiaj nie może dokonać pewnych zmian strukturalnych - ona sobie tego nie wyobraża - powiedział Hasiński.

  No dawno tak się nie uśmiałem ! I wyobrażam sobie, ze facet mówił to z kamienną twarzą pokerzysty. I pomyśleć, ilu durniów wierzy, że to prawdziwy był powód zmiany ...
 • 2010-01-22 14:18 | tkw

  "Afera hazardowa"

  - Wniosek z prośbą o przeniesienie przesłuchania Mirosława Drzewieckiego otrzymałem od sekretarza klubu PO Sebastiana Karpiniuka - poinformował przewodniczący hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła.
  Sam Karpiniuk potwierdził w TVN24, że widział Drzewieckiego i wczoraj odebrał od niego wniosek. - Ma problem z artykułowaniem, ból gardła jest dość duży. Drzewiecki ma przygotowane dosyć duże wystąpienie w części swobodnej wypowiedzi - dodał.

  Karpiniuk zapewnił, że Drzewiecki chce jak najszybciej stawić się przed komisją

  Pytany, dlaczego nie przesłał wniosku wczoraj, Karpiniuk odpowiedział, że nie chciał przeszkadzać we wczorajszych pracach komisji, a także miał wiele innych spraw do załatwienia.

  Karpiniuk wyjaśnił, że Drzewiecki zwrócił się do niego o przekazanie pisma komisji, bo sam - jako świadek - nie chciał się kontaktować z jej członkami. Dodał, że do spotkania doszło w hotelu sejmowym.

  - Pan minister poprosił mnie, czy nie dostarczyłbym tego rodzaju pisma, ponieważ nie chciał stwarzać niezręcznych sytuacji, że świadek ma kontakt z jednym z członków komisji. Jestem sekretarzem klubu PO, stąd prośba była skierowana do mnie - zaznaczył.

  Jak dodał, w piątek rano to pismo przekazał przewodniczącemu komisji hazardowej Mirosławowi Sekule (PO).

  Karpiniuk powiedział też, że nie rozumie skąd takie zainteresowanie techniczną sprawą, jaką - jego zdaniem - jest przekazanie tego rodzaju pisma.

  - Jestem zdumiony, że w ogóle o tym rozmawiamy - zaznaczył. - Pewnie teraz będziemy dywagować tysiące możliwości, dlaczego Karpiniuk przyniósł tak, spotkał się gdzieś, koło kiosku Ruchu. Jestem zdziwiony, że rozmawiamy o tym, kto, komu, o której godzinie i gdzie, przyniósł pismo (...). Znalazłbym dla pani Kempy dużo trochę bardziej poważnych spraw - powiedział Karpiniuk.

  Sekuła przychylił się do prośby Drzewieckiego o przesunięcie jego przesłuchania.

  Posłanka PiS Beata Kempa zaznaczyła, że zapytała Sekułę, czy sprawdził, czy na wniosku byłego ministra sportu widnieje faktycznie jego podpis. - Pan Sekuła mi nic nie odpowiedział, nawet nie raczył się odwrócić w moją stronę, żeby to potwierdzić" - zaznaczyła posłanka.

  Jak oceniła, kolejność wzywania świadków przed komisję jest niezwykle ważna.

  Były minister sportu zwrócił się do hazardowej komisji śledczej o przełożenie zaplanowanego na piątek przesłuchania. W piśmie skierowanym do komisji Drzewiecki tłumaczy, że "w ostatnich dniach nasiliły się jego problemy zdrowotne związane z uciążliwym bólem gardła".

  I oni to wszystko z kamienna twarzą, na poważnie. Drzewiecki potrzebuje czasu, by się przygotować po przesłuchaniu Chlebowskiego i tyle. Oni nas naprawdę mają za idiotów.

  Pozdrawiam idiotów.


  link: http://wiadomosci.onet.pl/2116159,11,posel_czekal_z_wnioskiem_ws_krtani_mira_nie_chcial_przeszkadzac,item.html
 • 2010-01-25 23:06 | tkw

  Pomyłka o 6 minut.

  Za onet.pl:

  Sekuła przeprasza: myślałem, że minęło 12 minut, a nie 6
  Mirosław Sekuła przeprosił za wcześniejsze zakończenie przesłuchania Zbigniewa Chlebowskiego. Powiedział w TVN24, że "myślał, że czas przerwy już minął".
  Przesłuchanie Zbigniewa Chlebowskiego przed hazardową komisją śledczą trwało prawie 12 godzin. Mirosław Sekuła zakończył je po sześciu minutach zapowiedzianej na 10 minut przerwy, podczas nieobecności pozostałych członków komisji. Beata Kempa uważa, że powinno zostać poszerzone prezydium komisji, żeby "decyzje były podejmowane bardziej racjonalne".

  - Serdecznie przepraszam tych, których wprowadziłem w stan nerwowy, nie to było moją intencją. Jestem przekonany, że minęło 12 minut. Tak było w moim komputerze na zegarku, działałem w najlepszej wierze - tłumaczył Sekuła w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. - W tym czasie czterej inni posłowie udzielali wywiadów i to było dla nich ważniejsze - dodał Sekuła. - Gdybym wiedział, że czas nie upłynął, tak bym nie zrobił - zapewniał przedwodniczący komisji

  Zdaniem Sekuły, przesłuchanie Chlebowskiego mogło się skończyć po 4-5 godzinach. - Potem było już zadawanie tych samych pytań po wielokroć - mówił.


  TKW: a to biedaczysko się pomyliło ...

  link
  http://wiadomosci.onet.pl/2117753,11,sekula_przeprasza_myslalem__ze_minelo_12_minut__a_nie_6,item.html
 • 2010-02-05 13:11 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  Taki "news" pojawił się na onet.pl"

  "Sejm: wpadka J. Kaczyńskiego przed komisją

  Podczas przesłuchania przed sejmową komisja śledczą Jarosław Kaczyński niepoprawnie wypowiedział nazwisko jednego z posłów. Doszło do tego, gdy prezes PiS zwrócił się do posła Bartosza Arłukowicza. Przekręcił jednak jego nazwisko i powiedział "Arłukiewicz".
  Przewodniczący komisji Mirosław Sekuła szybko jednak naprawił błąd Jarosława Kaczyńskiego, instruując go, że prawidłowa wersja nazwiska brzmi "Arłukowicz".

  - Arłukowicz. Tak właśnie chciałem powiedzieć – zapewnił prezes PiS."

  TKW: i to jest NEWS ! SENSACJA ! NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIE DNIA, CO TAM DNIA - EPOKI !

  Tak się pierze mózgi ludziom. Przeciętny człowiek zapamięta tylko "znowu kompromitacja Jarosława". Muszę przyznać, że onet.pl jest konsekwentny w kopaniu Jarosława, zadowoli ich nawet takie g...

  link:
  http://wiadomosci.onet.pl/2124238,11,sejm_wpadka_j_kaczynskiego_przed_komisja,item.html
 • 2010-02-05 20:01 | tkw

  Kolejny przykład manipulacji onet.pl

  Kolejny przykład, jak się manipuluje czytelnikiem. Z onet.pl.
  News z 05.02.2010 po przesłuchaniu Jarosława:
  Tytuł:
  J. Kaczyński po przesłuchaniu: minus dla jednego posła
  Treść (fragment)
  - Moje przesłuchanie było incydentem bez większego znaczenia. Plus dla przewodniczącego, minus dla jednego przesłuchującego mnie posła - tak ocenił swoje przesłuchanie przed hazardową komisją śledczą Jarosław Kaczyński.
  - Nie było niepotrzebnej agresji, poszło szybko, bez incydentów.

  TKW: wbrew tytułowi Jarosław prócz minusa dał też plus i to przewodniczącemu z PO. Ale ta sztuczka powoduje, że w pamięci zapadnie tylko tytuł a on sugeruje "znowu mu się tylko nie podoba" a wypowiedź jest bardzo wyważona.

  BRAWO dziennikarze. Tak się ludziom robi piane z mózgu !
 • 2010-02-05 22:58 | tkw

  Przykład kolejny

  News na onet.pl.

  Tytuł „newsa”:
  Ostra krytyka projektu PiS: to poroniony pomysł

  Treść:
  W debacie, jaką zorganizował portal Onet.pl pt.: co z konstytucją? wzięli udział politycy: Zbigniew Girzyński (PiS), Antoni Mężydło (PO) oraz przedstawiciele środowiska blogerów: Azrael Kubacki i Łukasz Pawłowski.
  - Najlepsze przepisy na nic się zdadzą jeśli osobowości będą bardzo konfliktowe. W najlepszych systemach liczy się to jakich polityków wybieramy – przekonywał Antoni Mężydło.

  - To jest szukanie przez Platformę Obywatelską i premiera Tuska usprawiedliwienia dla swojej niemocy – tak zaproponowanie przez PO zmiany konstytucji skomentował Zbigniew Girzyński


  - To projekt (zaproponowany przez PiS-red.) nie przystający do naszej rzeczywistości. Gdyby to był koniec XIX wieku to taki projekt byłby akurat na czasie – mówił poseł PO. Jak przekonywał polityk projekt konstytucji zaproponowany przez PiS zakłada prymat państwa nad wolnościami i swobodami obywatelskimi. - To jest całkowicie poroniony pomysł - twierdził Mężydło.

  - Obie partie złożyły swoje projekty konstytucji nie z powodu chęci naprawy państwa. W przypadku Platformy jest to chęć przykrycia innych spraw, a przypadku PIS są to powody polityczne i aksjologiczne – konkludował Azrael Kubacki.

  TKW: jak widać, oba projekty (PO i PIS) były krytykowane, ale tytuł mówi zupełnie co innego, a pamięta się tytuł a nie treść. Pranie mózgów trwa ... onet.pl konsekwentnie dąży do „ostatecznego rozwiązania kwestii PIS”.

  link;
  http://wiadomosci.onet.pl/2124521,11,ostra_krytyka_projektu_pis_to_poroniony_pomysl,item.html
 • 2010-02-24 23:17 | tkw

  Kolejny przykład manipulacji dziennikarskiej

  News na onet.pl ma tytuł:
  "Premier przeprosił za haniebny epizod w historii"

  Co myśli przeciętny czytelnik ? Tusk przeprosił, super.

  Jak się wejdzie do newsa, to dopiero się czyta, że chodzi o premiera Wielkiej Brytanii. Kto nie wejdzie do środka nie zorientuje się a wrażenie jest. Wystarczyło w tytule dodać "GB" albo "Brown". Ilu czyta same tytuły ? Śmiem twierdzić, że dużo.
  Tak się uprawia ludzkie mózgi.
 • 2010-11-17 17:27 | tkw

  Re:Majstersztyk !!!

  Za onet.pl:
  Tytuł - Zła wiadomość dla PiS
  "
  PiS ma największy elektorat negatywny - wynika z badania CBOS - 44 proc. osób deklarujących udział w wyborach nie wyobraża sobie, aby oddać głos na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.
  ...

  W porównaniu z ubiegłym rokiem elektorat negatywny PiS zmniejszył się o 1 punkt procentowy, PO - wzrósł o 5 pkt proc., SLD - spadł o 3 pkt proc., a PSL - wzrósł o 2 pkt. proc
  "

  TKW: Tytuł mówi, że PIS ma problem a niżej jest, że elektorat negatywny PIS zmalał o 1% a PO wzrósł o 5%. Więc jakby na to nie patrzeć, to wróży PIS-owi na starcie przed wyborami odrobienie 6% straty do PO, a że w każdych wyborach PIS odrabia ok. 15% straty do PO, to można by przypuszczać, że za rok odrobi ok. 20%. I to już nieraz na forum pisałem, za rok będzie mniej więcej remis.
 • 2010-12-01 14:50 | tkw

  Tak się urabia mózgi

 • 2010-12-01 14:58 | tkw

  Tak się urabia mózgi

  Za Onet.pl
  "
  ...
  Jesień 2002 roku. Wszystkie partie polityczne przygotowują się do wyborów samorządowych. Jak najlepiej sprawdzić, który kandydat najlepiej się nadaje na prezydenta Warszawy? Gazeta Stołeczna wraz z Cenegą Poland postanowiły zaprosić ich do komputerów, aby zmierzyli się w "SimCity 3000". 20 października w Pałacu Kultury i Nauki zasiedli m.in. Lech Kaczyński, Andrzej Olechowski, Marek Balicki i Julia Pitera. Otrzymali 32 tysięczne miasto i 60 tysięcy simoleonów na start. Po 6 godzinach zwycięzcą została ta sama osoba, która kilka tygodni później faktycznie zaczęła rządzić stolicą. Miasto Lecha Kaczyńskiego miało 472 tysiące mieszkańców, bezrobocie na poziomie 11% i budżet na poziomie 984 tysięcy.
  ...
  "

  Ten news na stronie głównej onet.pl ma jako "zajawkę"
  "
  20 października 2002 roku do gry zasiedli Lech Kaczyński, Andrzej Olechowski, Marek Balicki i Julia Pitera. Po sześciu godzinach miasto Lecha Kaczyńskiego miało bezrobocie na poziomie 11 proc. i budżet w granicach 984 tysięcy
  "

  TKW: ile osób zajrzy do środka ? Niewiele, większość zapamięta tylko zajawkę. Ile osób zajrzy ale w podświadomości zapamięta tylko to, co było w "zajawce" ? A przecież okazuje się, że Lech wygrał tę rywalizację.

  Pytanie: po co to zostało przypomniane - jest po wyborach a Lech Kaczyński nie żyje.
  Odpowiedź: Tak się urabia mózgi - większość podświadomie zapamięta "no tak, znowu Lech Kaczyński dał plamę". I o to tu chodzi. Kampania polityczna trwa nieprzerwanie.