Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Miesiąc krwi

(6)
„Coś musi się zmienić!” – krzyczą ludzie na ulicach Teheranu. „Śmierć Chameneiemu!”, „Precz z Gwardią Islamską!”. Takich zamieszek nie było w Iranie od czasu obalenia szacha Rezy Pahlawiego.
 • 2009-12-28 15:52 | konfrater

  Niestety...

  Niestety, Izrael ustami ministra obrony Ehuda Baraka zakomunikował własnie pośrednio, że nie jest zainteresowany niemieszaniem się do spraw w Iranie. Na Nowy Rok możemy mieć tam szczególne fajerwerki.
 • 2009-12-28 20:48 | 3ci

  Re:Miesiąc krwi

  Mało prawdopodobne, żeby Izrael nie skorzystał z okazji odsunięcia skoku cywilizacyjnego Iranu o kolejne dziesięciolecia.
 • 2009-12-28 21:25 | Marek Ż.

  Re:Miesiąc krwi

  Na którymś irańskim forum ktoś napisał: Niech Bóg błogosławi Persję i baczy, by była wolna od zewnętrznych wpływów... Dixit.
 • 2009-12-28 21:59 | konfrater

  Re:Miesiąc krwi

  Trwa swoista izraelska "operacja" zmuszenia pokojowego noblisty do militarnego wsparcia, a przynajmniej zabezpieczenia akcji lotnictwa izraelskiego. Już kiedyś mówiono o użyczeniu myśliwców Raptor (niewykrywalnych przez radar). Nie do końca też jest jasne, czy izraelskie samoloty mimo wszystko nie wykorzystałyby lotnisk w Gruzji.
 • 2009-12-29 09:40 | Slawczan

  Zmiany w Iranie?

  Może módlmy się by ich niebyło? Powód-jak na razie Iran jest(był?) w miarę stabilnym PAŃSTWEM.Może niesypatycznym ale jednak.Wobec co raz gorszej sytuacji w Afganistanie i Pakistanie(co jest szczególnie grozne w kontekście pakistańskiego arsenału nuklearnego),delikatnego uspokojenia w Iraku,Iran pozostaje gwożdziem wbitym w mapę i trzymającym tamtą okolicę w kupie.Jego upadek,lub destabilizacja spowoduje zlanie się trzech problemów(ww. kraje)w jeden gigantyczny.Wtedy ruszy efekt domina. Nie ma też gwarancji ,że po zwycięstwie i uniknięciu wojny domowej zapanuje tam Arkadia na miarę i podobieństwo naszych wyobrażeń.Wątpię by Irańczycy dali się łatwo ograbić z ropy naftowej zachodnim koncernom pod nazwą prywatyzacji złóż.Może bardziej polubią Chińczyków?Może jeden tyran zostanie zastąpiony innym(ot taki koloryt lokalny).jak na razie wszelkie zmiany na Bliskim Wschodzie odbijają się nam czkawką-w Afganistanie jest równie żle jak za talibów,w Iraku jedyną zmianą jest to ,że zachodnie koncerny rozdrapały irackie złoża.Więc nie upajajmy się ,żę będą zmiany bo mogą być na GORSZE
 • 2009-12-31 14:41 | wikonwi

  Re:Miesiąc krwi

  Szanowny panie Krzysztofie jako komentator świata w programie 7 dni świat bardzo ceniłem sobie pańskie prognozy światowych wydarzeń i ich następstw. Co do Iranu wszystko zmierza torem rewolucji i przemian lecz wbrew pańskim od dawna zapowiedziom nie przewiduję jej w najbliższym czasie. Reżim ma się jeszcze w miarę pewnie i jako dyktatura z dnia na dzień nie upadnie. Poleje się jeszcze może krwi dlaczego?. Obecny reżim ma w głowie priorytetowe zadanie dokończenie nuklearnego programu w celu zastraszania Izraela (choć ludzie którzy nie lubią tego kraju zbyt wielka przywiązują wagę i twierdzenie że ludzie tego kraju żądza światem niema nic bardziej mylnego) i krajów sprzymierzonych.Reasumując nie tak szybko na zmiany.
  Jeśli ktoś pisze o rozgrabieniu złóż ropy i gazu w tym regionie przez zachodnie koncerny to nie wie o czym pisze. Chiny wespół z Rosją są głównymi właścicielami tego bogactwa.