Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Blok z trotylu na siatce

(1)
W Pakistanie, przy istniejącej tylko na papierze granicy afgańskiej, we wiosce Shah Hassan Khan, na boisko siatkówki wjechał podczas meczu „pick-up” wypełniony trotylem i wysadził się w powietrze. Zginęły 93 osoby.
  • 2010-01-02 15:53 | konfrater

    Bang na Nowy Rok

    Ja bym przewrotnie w tej eksplozji widział swego rodzaju signum temporis w tamtym rejonie dla Amerykanów, a może nawet szerzej, dla Zachodu. Iranu od 1979 nie można uznawać za strefę wpływów. Afganistan strefą wpływów jeszcze niby jest, ale ja tam osobiście wolał bym mieć strefy o zdecydowanie spokojniejszej kondycji. No, i na naszych oczach wysmykiwa się wręcz spod kontroli Pakistan, państwo hołubione, jeśli nie wręcz hodowane jako przciwwaga Indii, quasi-sojusznika ZSRR. Szczególnie dla Amerykanów - jako głównego protektora - nie było problemem posiadanie broni jądrowej przez Pakistan. Bo to, w przeciwieństwie do obecnego Iranu, był "nasz s...syn". No i myślę, że już chyba nie jest. A "zabawki" posiada. Czy ktoś wie, w czyim posiadaniu jest czerwony guzik do tychże?