Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zieleni się Iran

(9)
Zieleń jako kolor islamu nie kojarzy się dziś na Zachodzie z nadzieją. Inaczej w Iranie.
 • 2010-01-09 18:52 | NED

  cui bono

  A kto finansuje te protesty?
  prawdopodobnie organizacje takie jak NED, fundusz Sorosa, i t.p. -
  Kluczem jest walka o rope i wplywy w regionie, czy demokracja, prawa czlowieka, i inne brainwashing blah-blah..?

  Hasla demokratyczne poczytam sobie w GW. Po Polityce spodziewac chyba mozna czegos bardziej powaznego?
 • 2010-01-09 19:50 | tkw

  Re:Zieleni się Iran

  Nie rozumiem, po co Polityka zamieszcza tekst zupełnie podobny do tekstu pana Krzysztofa Mroziewicza "Miesiąc krwi" z 28.12.2009 ? Panowie Szostkiewicz i Mroziewicz rywalizują ze sobą czy redakcja zamierza taki zabieg stosować co 2 tygodnie ? Jeśli to drugie, to może wprowadzić jakąś numerację, np. "wersja 12.36"

  Pozdrawiam obu Panów
 • 2010-01-10 08:40 | wronski

  Re:Zieleni się Iran

  "Po Polityce spodziewac chyba mozna czegos bardziej powaznego? "
  Jerzy Baczyński członek Komisji Trójstronnej http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna
 • 2010-01-10 09:02 | wronski

  Re:Zieleni się Iran

  "Po Polityce spodziewac chyba mozna czegos bardziej powaznego? "
  Jerzy Baczyński członek: Komisja Trójstronna - (ang. Trilateral Commission) - prywatna, pozarządowa organizacja założona w 1973 z inicjatywy Davida Rockefellera przez 325 prywatnych osób z Europy, Japonii i Północnej Ameryki, w celu promowania bliższej współpracy między tymi rejonami. Obecnie rozszerza swoją działalność poza trzy pierwotnie zakreślone obszary[potrzebne źródło].

  Organizacja była wielokrotnie krytykowana przez politycznych aktywistów i naukowców z dziedziny politologii[potrzebne źródło]. Komisji wielokrotnie przypisywano chęć zawładnięcia światem. Za tą teorią przemawia to, że większość prezydentów USA było członkami tej komisji oraz to, że jej zebrania są całkowicie tajne. Opinia publiczna nie może dowiedzieć się co jest dokładnym celem jej działania. Niektórzy byli i obecni członkowie Komisji[potrzebne źródło]:

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna
 • 2010-01-10 09:15 | wronski

  Re:Zieleni się Iran

  Do poważniejszej analizy na temat Iranu trzeba dodać temat
  "Irańska Giełda Naftowa"
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Ira%C5%84ska_Gie%C5%82da_Naftowa
  http://www.drlex.jogger.pl/2007/02/10/iranska-gielda-naftowa-prawdziwy-powod-ataku-na-iran/index.htm
 • 2010-01-10 18:58 | NED

  Re:Zieleni się Iran

  Jerzy Baczyński członek: Komisja Trójstronna - to juz wiecej pytan nie ma)) niczego wiecej po Polityce sie nie spodziewam.. Szkoda..

  dzieki za odpowiedz!
 • 2010-01-11 00:27 | zorro

  Re:Zieleni się Iran

  Zawsze cieszy jak Polityka zauwazy ok 1-2 tygodni po Spieglu i The Economist co sie dzieje na swiecie.
  Jak zauwazyl Kapuscinski 30 lat temu, Iranczycy w swojej ponad 2500 letniej historii zawsze znajdowali sposob zeby pozbyc sie wladzy ktora stala sie uciazliwa.
  Ile im to zajmnie - nie wiem - mam nadzieje ze niezbyt dlugo choc z Szachem proradzili sobie dopiero po kilku latach a obecnie sily opozycji sa dosyc niezorganizowane.
  Do wszystkich pytajacych kto za tym stoi. Rafsandzani - byly prezydent Iranu, czlowiek osobiscie odpowiedzialny za wybor obecnego wodza - jest jednym z najbogatszych ludzi w Iranie i ma swoje interesy biznesowe ktore sa obecnie sa sprzeczne z interesami Gwardii Rewolucyjnej i wodza. Wniosek z tego taki ze gdyby nie interweniowal w wybor nastepcy Chomeiniego to lepiej by mu (i Iranowi) sie dzis powodzilo
 • 2010-01-11 00:38 | Marek

  Czerwieni się świat

  Czerwieni się świat od krwi ludzi pomordowanych przez Amerykanów (albo z ich rozkazu) w ciągu zaledwie paru ostatnich lat. Irak, Afganistan, Gruzja, teraz Pakistan, Jemen, wkrótce prawdopodobnie Wenezuela i Boliwia, a dzisiaj możemy przeczytać, że USA mają gotowy plan ataku na Iran. Jutro pewnie będzie plan na Europę, bo tu też jest parę meczetów, a jak się zbombarduje centra europejskich miast, to dopiero będzie co odbudowywać i bankierzy nie zginą, bo przecież ktoś będzie musiał to wszystko sfinansować, zarówno wojnę jak i odbudowę, tak jak II WS. I nikt już nie będzie nalegał na międzynarodową reformę finansów, likwidację "instrumentów finansowych", na międzynarodowy nadzór nad bankami inwestycyjnymi, Bankiem Światowym i MFW. Będą inne, jeszcze ważniejsze problemy.

  Ameryka to piękny kontynent, pełen wspaniałych ludzi, ale w USA rządzą prymitywni barbarzyńcy, dlatego moim zdaniem ten kraj powinien zostać natychmiast wykopany z NATO przez społeczność międzynarodową.
 • 2010-01-11 14:41 | camel

  Re:Zieleni się Iran

  (...) A kto finansuje te protesty?
  prawdopodobnie organizacje takie jak NED(...)

  A może Irańczykom nie odpowiada mordowanie ich w imię religii i terror religijny? Wiem, że te "wartości" zawsze znajdą obrońców w naszym, okupowanym przez czarnych, kraju, lecz jedna warto zwrócić uwagę, że powrót do średniowiecza, którego doświadczamy nad Wisłą, nie jest jedyną drogą. Zresztą skąd to oburzenie na amerykańskie fundusze? Toć to ci sami, co finansowali Solidarność!