Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Cud domniemany

(2)
Policja lubi się chwalić. A może inaczej, policja musi się chwalić, bo rzadko chwalą ją inni. Co roku, kiedy policja ogłasza swój raport o stanie bezpieczeństwa, chwali się rytualnie.
 • 2010-01-13 18:05 | tkw

  Policja

  Cytat:
  „Nie tłumaczy więc fenomenu, dlaczego akurat zabójców policja chwyta, a złodziei samochodów przeważnie nie. Gwałcicieli ujmuje, a włamywaczy nie potrafi. Przestępców narkotykowych łapie jak ryby do sieci, a kieszonkowców znacznie rzadziej.
  ....
  Zabójstw najwięcej popełnia się w rodzinie, a sprawcy sami się ujawniają.
  Wykrywalność jest duża wtedy, kiedy ofiary przestępstw wskazują swoich prześladowców. Ofiary gwałtów – gwałcicieli, ofiary pobić – tych co bili. Znacznie trudniej schwytać anonimowego złodzieja samochodu i włamywacza.”

  TKW: albo ja jestem głupi albo Autor sam sobie zaprzecza. Trzeba się zdecydować, albo Autor przyznaje, że np. większa wykrywalność morderstw niż kradzieży jest rzeczą naturalną albo nie.
  Mam wrażenie, ze tekst został napisany „aby coś napisać a dowalić Policji nigdy nie zaszkodzi”.
 • 2010-04-07 20:21 | emery_gli

  Re:Cud domniemany

  Musi radować i raduje dobre samopoczuce policji. Tym bardziej, ze tzw. szary obywatel wcale nie czuje sie bezpieczniej. Mało tego: np. we Wrocławiu - jak głosi plotka (pokątnie potwierdzana przez zniesmaczonych policjantów) w nielegalnych wyścigach motocyklowych ulicami miasta biorą udział panowie policjanci (po słuzbie). I to też cieszy, że chlopaki tak dobrze potrafią jeździć (nawet z uniesionym kółkiem). A że mieszkańcom nic to nie daje poza rykem silników za oknem, to przecież szczegół.. Oklaski, oklaski, oklaski!