Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Niech żyje mała różnica

(1)
Na Międzynarodowy Dzień Kobiet cytat z Margaret Thatcher: „Prawda, że kogut pieje, ale to kura znosi jaja”. A premier nie była przecież feministką.
 • 2010-01-16 23:26 | tkw

  a propos parytetów

  Cytat:
  „kiedy zlikwidowano okres tzw. vidouité (inaczej niż mężczyźni, kobiety rozwiedzione i wdowy dopiero po 300 dniach nabywały prawo do ponownego małżeństwa).”
  TKW: chyba nie jest trudno domyśleć się, o co chodziło. 300 dni to ok. 10 miesięcy, trzeba było upewnić się, że taka kobieta nie jest w ciąży i nie narobi bigosu prawnego z dzieckiem (czyje, ex czy nowego ?). W przypadku mężczyzn czekanie nic nie da.
  Cytat:
  „Ten śmiały zabieg inżynierii społecznej nie przyniósł spektakularnych rezultatów.”
  TKW: a właściwie to skoro nie przyniósł rezultatów dla kobiet, to ewidentnie przynosi rezultat męskim kandydatom. Zaczynam przewidywać duże poparcie dla idei parytetów ze strony męskich posłów. Jak połowę miejsc na listach zajmą kobiety które i tak nie przejdą, to taki facet ma mandat „w kieszeni”. Coś mi się wydaje, że kobiety szybko zażądają połowy miejsc nie na jakiś durnych listach wyborczych, tylko bezpośrednio w sejmie. A potem Kopernik będzie kobietą.
  Cytat:
  „W Norwegii nie czekano i w 2004 r. ustawowo zadekretowano równouprawnienie. Odtąd i panie, i panowie mają zarezerwowane przynajmniej po 40 proc. miejsc w kierownictwach spółek państwowych. Rozwiązanie niby dobre, ale okazało się, że norweski rynek pracy nie był na aż taką zmianę przygotowany.”
  TKW: poczekam, aż im się skończy ropa i gaz, czy wtedy też ich będzie stać na takie eksperymenty, czy raczej będzie decydować efektywność.
  Cytat:
  „z drugiej strony autorki błyskotliwych sukcesów w biznesie i polityce rzadko wspominają o potrzebie zmiany reguł i ani myślą być rzeczniczkami kobiet niespełnionych zawodowo.”
  TKW: ale numer ! Odszczepieńcy ... (odszczepieńczynie ? może ktoś zna rodzaj żeński od „odszczepieniec” ? Przy okazji też rodzaj męski od "primabalerina" - primabaleron ?)