Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trudny wybór

(3)
Ukraińcy wybierają prezydenta. Do wyścigu o najwyższy urząd w państwie stanął cały zastęp kandydatów, choć wiadomo, że naprawdę liczą się dwa nazwiska.
 • 2010-01-17 23:15 | tkw

  Ukraina

  No i wystarczy zamienić kilka słów, "Polska" zamiast "Ukraina" i mamy świetny opis polskiej polityki.

  "Bez odpowiednich pieniędzy, ekipy ani poparcia wielkich oligarchów"
  "Żadne z tych oczekiwań ani obietnic się nie spełniło"
  "Ukraińcy, pytani kto zwycięży, wzruszają ramionami: mówią, że to bez znaczenia, albo, że wszystko jest możliwe."
  "Są zmęczeni awanturami politycznymi, morderczą kampanią wyborczą, która toczy się właściwie przez całą obecną kadencję, tylko bardziej lub mniej zajadle."
  "Młodzi nie chcą głosować, rozczarowani tym, co się dzieje w kraju i zmęczeni kryzysem, który wyjątkowo dotkliwie nadwerężył ukraińską gospodarkę i finanse państwa."
  "Nie wierzą w jakąkolwiek zmianę, walkę z korupcją, naprawę gospodarki."
  "Chcą też pokazać żółtą kartkę rządzącym politykom."

  Wniosek ? Jak komuś nie szkoda szacunku do samego siebie, to niech bierze udział w tym cyrku i głosuje. Ja tam wolę, żeby przy goleniu, jak patrzę w lustro, ręka mi nie drżała.
 • 2010-01-18 04:36 | Adam 2222

  Re:Trudny wybór


  Bez wzgledu kto wygra odwdzieczy sie nam za mieszanie u nich. Wiadomo ze my Polacy czy Polska mielismy i mamy z tego ....

  Idiotyzm Kqwaczych elyt potwierdzil Mariusz Kamiński z sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. "Jeśli chodzi o współpracę z Polską i UE Tymoszenko byłaby lepszym prezydentem".
  Szczesciem ze Radus zajety jest remontem kibli w MSZ i nie klapna czegos glupszego.
 • 2010-01-18 14:21 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Trudny wybór

  Po przetarciu drogi do demokratycznego systemu choćby przez polskich politycznych szulerów Ukraina ma duże szanse na wybór prezydenta,który może się okazać APOSTOŁEM zdrowego rozsądku.
  Trzymam kciuki jako człowiek rodem z Równego,wołyńskiej ziemi.
  Trzymam je tym bardziej,że znajoma dziennikarka,która w czasie mojej pielgrzymki do miejsca urodzenia w roku 2004 przedstawiała mnie w ukraińskiej szkole z j.polskim jako "żywego Polaka" martwi się,że będzie musiała suszyć suchary.Taki to jest ponoć piekielnie trudny wybór.