Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Agca: zwyczajny killer

(7)
18 stycznia rano Ali Agca, który 27 lat temu strzelał na Placu Św. Piotra do papieża opuścił tureckie więzienie, gdzie odbywał karę za morderstwo swojego rodaka. Kim jest Agca?
 • 2010-01-18 12:31 | tkw

  Kim jest Agca

  Moim zdaniem są dwie możliwości:
  1. Jest on przeciętnym człowiekiem, jakich miliony, którego wydarzenia przerosły. Ale jest na tyle inteligentnym człowiekiem by wiedzieć, że jeśli zacznie sypać to go wykończą, więc bajdurzy (jestem Jezusem). Pozostaje szansa, że zostawi na piśmie opis prawdy, tyle że może zostać to ujawnione dopiero po jego śmierci, choć wątpię w to, bo zapewne wie, że wykończą mu rodzinę, jak Kuklińskiemu. Przejdzie do historii jak Heratostrates – był to człowiek który podpalił Świątynię Artemidy w Efezie – jeden z 7 cudów świata, bo chciał być sławny. Usiłowano wymazać jego imię z pamięci ludzkiej, ale bezskutecznie, pozostał symbolem ludzi, którzy dla sławy są gotowi do każdej głupoty a nawet do zbrodni (wg mnie Heratostrates jest patronem wielu obecnych celebrytów i polityków)

  2.Jest mądrzejszy, niż się wielu wydaje, fakt że nadal żyje może to potwierdzać. W wielu mniej ważnych sprawach likwiduje się potencjalne źródła prawdy, choćby w sprawie Krzysztofa Olewnika. A on może narobić kłopotów Rosji a Rosja nie zwykła się patyczkować jak ktoś jej podpadnie.

  Wg mnie zachodzi przypadek 1.
 • 2010-01-18 17:53 | Joe

  Re: Agca: zwyczajny (?) killer

  Tzw. teorii spiskowych jest więcej, niektórym nie sposób odmówić logiki. Skoro Agca był muzułmaninem, prawicowym ekstremistą nienawidzącym lewicy, to trop rosyjsko - bułgarski musi nieco tracić na atrakcyjności; zleceniodawców należałoby raczej szukać pośród prawicowców oraz stukniętych fundamentalistów religijnych powiązanych z prawicą i to takich, którym śmierć papieża Polaka przyniosłaby zysk. Muzułmanie chyba odpadają, gdyż z prawicą im nie po drodze, pewnie niewielu wie, gdzie leży Polska, a na dodatek wg Koranu uważają Jezusa za proroka, wzór muzułmańskich cnót oraz cudotwórcę potrafiącego wskrzeszać zmarłych. W komentarzach do Koranu - hadisach, omawiane są nawet kwestie ukrzyżowania i śmierci Jezusa, eschatologii oraz paruzji. Nasuwa się więc pytanie: skoro nie Sowieci, nie muzułmanie, to kto? Nie wiem, może... indianie? Tak, tak, oni zawsze musieli być wrednymi terrorystami, inaczej przecież nie wyrżnięto by ich niemal w pień, a niedobitków nie trzymano by latami w rezerwatach.

  Tak, czy owak chyba nikt nie chciałby dzisiaj być w skórze Agcy, nawet z perspektywą stania się multimilionerem. Co z pieniędzy, kiedy nie można z nich skorzystać? Zleceniodawcy zamachu na Jana Pawła II, kimkolwiek są, zapewne zadbają, aby nie cieszył się długo wolnością. Moim zdaniem, do przetrwania najbliższego roku Agca będzie potrzebował zdolności adaptacyjno-transformacyjnych Zeliga.
 • 2010-01-19 08:54 | ron

  Re:Agca: zwyczajny killer

  No to w końcu panie redaktorze jest killerem czy niebezpiecznym chorym psychicznie mitomanem? Przedstawia pan argumenty za tym ostatnim, a w konkluzji wybiera pierwszą wersję. Widać sam nie jest pan przekonany do własnego stanowiska.
 • 2010-01-19 09:58 | agniesia

  dobre pioro, pomysłu brak

  ma Pan doskonałe pióro, część opisową czyta się lekko nie zwracając uwagi na słowa, natomiast elementy własne, takie jak zakończenie ... jak by dzieciak z podrzędnego gimnazjum się silił... tu już nie chodzi o pomysł nawet, to wręcz niejednorodne stylistycznie :/ szkoda
 • 2010-01-19 10:24 | Monteskiusz

  Re:Agca: zwyczajny killer

  Przypuszczenie, że Ali Agca działał na polecenie Moskwy jest niedorzeczne, ponieważ władcy tej satrapii wysyłali ludzi na tamten świat z powodów o wiele błahszych, niż ujęty, żywy zamachowiec na papieża.
  W całej tej sprawie najbardziej bulwersujące dla mnie, jest wyjście zbrodniarza na wolność i czynienie z niego gwiazdy mediów. Tego typu przestępca nie powinien zakosztować wolności do końca życia, bo w końcu czyny które popełnił doskonale zaplanował i z zimną krwią wykonał. Tacy ludzie nie rokują żadnej nadziei na przemianę, a że papież dał się nabrać na jego skruchę i wybaczł mu, nie powinno zwodzić nas w ocenie zbrodniarza. Osobiści życzę Agcy koszmaru na wolności, nie powinien zaznać nawet minuty spokoju, żyć w ciągłym strachu i obawie o swoje nędzne życie.
 • 2010-01-19 22:25 | Falsze

  News o Agcy na falsze.blox.pl

  http://falsze.blox.pl/2010/01/Turcja-Ali-Agca-dementuje-plotke-o-procesie.html

  Falsze.blox.pl - newsy alternatywne, ostro i z humorem

  (dla wszystkich obrazonych, prosimy nie czytac)
 • 2010-01-20 07:35 | baricco

  Re:Agca: zwyczajny killer

  Co tacy ludzie mają w sobie? Tacy czyli: szpiedzy, prowadzący podwójne życie, agenci. Kobiety się o nich zabijają. Wydawnictwa też. Dlaczego ludzi pociąga zło? Skończyłam właśnie książkę o Ediem Chapmanie - czyli Agencie Zigzagu. O niego też kobiety się zabijały a był zwykłym oszustem krętaczem i kanciarzem. Nie rozumiem tego.