Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Talibowie wcięli się…

(12)
Prezydent Afganistanu Hamid Karzai miał dziś, w poniedziałek 18 stycznia, zaprzysiąc nowy rząd. Uroczystość uprzedzili talibowie.
 • 2010-01-18 15:38 | tkw

  Afganistan

  W styczniu zginęło już 14 żołnierzy USA. Ale to byli żołnierze, wg mnie (nie konsultowałem tego z USA), Amerykanie wolą żeby ginęli żołnierze i to na terytorium wroga niż cywile w Ameryce, tylko 11.09.2001 zginęło prawie 3.000 CYWILI. Poza tym zapewne w styczniu do USA napłynęło więcej niż 14 imigrantów, więc takie ubytki w skali narodu nie są zagrożeniem (USA to trzeci liczebnie kraj świata, warto o tym pamiętać). Nie traktowałbym Amerykanów jak debili co sami nie wiedzą co robią i nie wiedzą czego chcą. Czytam właśnie książkę Zbigniewa Brzezińskiego i jedno z moich wrażeń, to obraz rzetelnej i głębokiej analizy opisywanych kwestii (abstrahując od tego, czy się z wyrażonymi poglądami zgadzam czy nie, widać, że autor wykonał kawał roboty). Takimi analitykami dysponuje rząd USA, to nie są debile.

  Pozdrawiam
 • 2010-01-18 16:43 | Wojciech

  Re:Talibowie wcięli się…

  Czy z sukcesów Talibów należy się smucić lub cieszyć? Osobiście się cieszę, życzę im aby wypędzili jankesów do domu.
 • 2010-01-18 19:05 | Jan

  Re:Talibowie wcięli się…

  Czy nie zastanawia Pana Redaktora, że NIGDY nie udaje się złapać choć jednego Taliba który atakuje jakiś cel np. w stolicy tego kraju ? Atakują, podkładają bomby, robią zamachy i co ... wszyscy Talibowie giną w tych zamachach ? Uciekną ? Wyparują ?

  Ja ciągle pisze, że żyjemy w matrixie. W dwumiesięczniku NEXUS będącym polską wersją periodyku o tym samym tytule, ukazującym sie w Australii, można go kupić kioskach, są przerażające opisy. Człowiek przeciera oczy: nie, boże, to nie możliwe. Czy naprawdę to tak wygląda ?. Dla przykładu samochód afgańskiego dostawcy wyjeżdża z bazy amerykańskiej, jedzie do innej. W pewnym momencie Afgańczyk zagląda za plandekę. Okazuje się, że NIE WIADOMO SKĄD, samochód ma pół tony materiałów wybuchowych i włączony zapalnik. Wiele jest artykułów o tym, że tak naprawdę to właśnie ..... są twórcami i tej wojny. Im zależy na tym, aby było jak najwięcej zamachów, aby jak najwięcej ludzi ginęło. Każdy taki zamach to nowy wiatr dla .... przemysłu zbrojeniowego a obecność w Afganistanie to niesamowite zyski dla narkobiznesu.

  A zresztą sam początek tego konfliktu. NIGDY, NEVER, JAMAIS redaktorzy nie tylko Polityki nie napiszą prawdy o tym jak to sie zaczęło. No nie, przesadzam, czasem ktoś ma odwagę, jak swego czasu artykuł w Przekroju, ale i tak tam było ze znakami zapytania, czy były prezydent Włoch FRANCESCO COSSIGA w Giornale dela Sera. Ale to odosobnione przykłady. Zakładacie, że wasi czytelnicy to ludzie psychicznie chorzy, czy może, że zapomną, już zapomnieli ? Jeżeli w Pentagon, drogi Panie Redaktorze uderzył samolot to dlaczego rząd amerykański nie udostępni taśm z monitoringu ? Kochany Panie, sprawa śmierdzi na kilometr. A to wszystko jest ważne bo to był powód AGRESJI USA na Afganistan, agresji która NIGDY się nie skończy. Albo inaczej: Ile musi być ofiar ? Pół miliona, a może 10 milionów, 20, żeby się wreszcie wycofali ?

  Pan Redaktor pisze o tym dzisiejszym wydarzeniu. Normalnie, jak taki incydent ma miejsce to kogoś złapią, jest jakiś proces. Pan myśli że tu tak będzie ? Co wszystkich zabili, wszyscy uciekli ? Takie wydarzenia pokazują nie po raz pierwszy, że może to nie jest wcale tak jak się nam wmawia.

  A GUANTANAMO, te odgrzewane od czasu do czasu kotlety ? To ile już lat siedzą ci więźniowie bez procesu ? Raz na dwa lata nagle EUREKA, NOW, MAINTENANT, SOFORT … już zaraz będzie proces, potem ? SILENCE. Prawda jest takla, że procesu więźniów z GUANTANAMO NIGDY nie będzie. Bo być nie może. Tak jak NIGDY rząd amerykański nie pokaże nagrań z monitoringu samolotu wbijającego się w Pentagon ... Wojna w Afganistanie będzie trwałą bez końca, Amerykanie bez końca będą tam wprowadzać DEMOKRACJĘ, Koncerny zbrojeniowe będą ZACHWYCONE, a Pan Redaktor będzie miał o czym pisać, a taki jeden będzie wydziwiał ze swoimi MATRIX’AMI

  c.b.d.u. (co było do udowodnienia), jak mawiała moja znakomita p. profesor matematyki w liceum już dawno temu.
 • 2010-01-18 20:12 | konfrater

  Re:Talibowie wcięli się…

  We Wietnamie musiało iść 50 tys jankesów do piachu, by zrozumieli, że trzeba jednak wyjść. W Afganistanie starczy mniej.
  We Wietnamie też któregoś razu był samobójczy atak partzantów Vietcongu (na amerykańską ambasadę w Sajgonie?), który wstrząsnął opinią publiczną w Stanach karmioną propagandą, że wsio idziot ha-kej, ol-rajt!
  Teraz spokojnie czekamy na odpowiednik Ofensywy Tet. Partyzanci afgańscy ją pewnie jeszcze przegrają, ale to będzie ostatnia ich przegrana ofensywa. Podczas gdy noblista, którego koloru skóry wypada nie odnotowywać, zacznie pakować swe manatki.
 • 2010-01-18 22:24 | tkw

  Re:Talibowie wcięli się…

  Witam

  wg mnie jest jednak różnica. W czasach Vietnamu w Ameryce było bezpiecznie, teraz zostali 11.09.2009 zaatakowani we własnym domu i tego nie zapomną. Z tego właśnie wnioskuję, że będą się godzić z dłuuuugą obecnością w Afganistanie i stratami, bo to będzie lepsze niż stracić cywilów i to na amerykańskiej ziemi.

  A co do koloru skóry - nie pękaj, co to znaczy "nie wypada odnotowywać" ? Jest, wg mnie, odcieniem brązu, ci, co go (ten kolor) zwą czarnym, nie mają racji. Ja nie jestem biały (choc niektórzy tak twierdzą), raczej jakiś kremisty (ale w lecie, jak robię w sadzie czy warzywniaku, to staję się podobny do Obamy, może powinienem kandydować ?)

  Pozdrawiam
 • 2010-01-19 03:23 | danuta

  Re:Talibowie wcięli się…

  W Dzienniku Związkowym z ostatniego weekendu czytamy korespondencję z Izraela red. Henryka Szafira.Tytuł : Czy Taliban ma korzenie żydowskie ?
  Autor poważny, opiera się na badaniach profesora Karola Skoreckiego z uniwersytetu w Hajfie. Członkowie Talibanu w Afganistanie są potomkami plemienia Menasze. Potwierdzają to też badania DNA ktore prowadziła Szanez Ali. Okazuje się , że konflikt w Azji można sprowadzić do konfliktu w rodzinie. Wtrącanie się do konfliktów rodzinnych nie jest grzeczną formą ze strony postronnych obserwatorów. Czytajcie gazety wychodzące w róznych miejscach na świecie. W izraelskiej gazecie wychodzącej po angielsku można przeczytać , że za bezpieczeństwo w Amsterdamie odpowiadała firma izraelska. A nigeryjski student został wprowadzony na pokład samolotu do Stanów przez agenta , który przedstawił go jako uciekiniera. Czytajcie gazety .
 • 2010-01-19 04:52 | jerry11

  Re:Talibowie wcięli się…

  Trzeba byc bardzo naiwnym (lub karmionym propaganda z "Fox News"), aby wierzyc, ze amerykanska okupacja Iraku oraz Afganistanu jest w stanie powstrzymac wszelkie ataki terrorystyczne na USA (i sojusznikow USA).
  Przykladowo - ostatni zamachowiec (ktory probowal wysadzic samolot linii "Northwest" podchodzacy do ladowania w Detroit) pochodzil z Nigerii...
 • 2010-01-19 07:57 | konfrater

  Re:Talibowie wcięli się…

  Dla jasności obrazu powinniśmy używać nazewnictwa w rodzaju "partyzant", "bojownik". Słowo "talib" winno być zarezerwowane dla propagandy okupantów, podobnie jak to miało miejsce w czasie okupacji niemieckiej, kiedy słowo "bandyta" było zarezerowane wyłacznie dla prasy gadzinowej.
 • 2010-01-19 08:13 | konfrater

  Re:Talibowie wcięli się…

  To konflikt Ameryka - Trzeci Świat wziął się dopiero od 11/9? A ja myślałem, że przynajmniej od Układu z Bretton Woods, gdzie prezcyzyjnie zaplanowano finansową ekspolatację całego świata przez Amerykę? Ba! Chyba nawet dużo wcześniej była amerykańska "dyplomacja kanonierek" w takiej Ameryce Łacińskiej, kiedy to dzikusom armatami wbijano do głów, żę banany dla United Fruits (dzisiaj Chiquita, pamiętajmy w marrkecie...) to zbiera się za darmo, a i rąsię pana nadzorcy należy z szacunkiem i właściwą nabożnością całować. Ja osobiście cofnąłbym się jeszcze i do czasów, kiedy to "heban" budował bogactwo Ameryki zapierniczając pod batem choćby na polach bawełny.
  Ale chrzanić ataki na Amerykę, bo faktycznie one są niczym w porównaniu z zabijaniem się wewnątrz coraz bardziej oblężonej twierdzy. GMO + herbicydy, nadmasowość używania pestycydów, fast food, hucpy w rodzaju fikcyjnych, a szkodliwych szczepień na takie swine flu i wprowadzanie CODEX ALIMENTARIUS, kiedy w USA już powołują policję żywnościową. Oczywiście agresor stara się truć cały świat razem ze sobą, ale - miejmy nadzieję - że sami prędzej będą jednak zdychali niż inne ludy. Indianie amerykańscy mordowani przez białego człowieka prorokowali, iż "w końcu sama ziemia się przeciw nim obróci". Taaaak. Partyzanci afgańscy mają potężnego sojusznika, o którym nawet nie wiedzą.
 • 2010-01-19 09:02 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Talibowie wcięli się…

  Etyka w polityce przy nadużywaniu bezwzględnego prawa silniejszego.
  APOSTOŁ ZDROWEGO ROZSĄDKU:
  “komercjalizm zastąpił prawdę.Handel,który ze swej natury czymś drugorzędnym i względnym-został niczym jak absolut-podniesiony do rangi czegoś pierwszorzędnego i samoistnego.”
  Nie obchodzi nas dobro lecz dobra.
  “Przewaga jaką uzyskał on we współczesnym świecie,jest przyczyną wszelkich istniejących nieszczęść.”
  Trudno nie zauważyć tu żydowskich ruchów umysłowych i politycznych.
  Opisał to Kevin MacDonald w FENOMEN ŻYDOWSKI?,co znalazło swoje ujscie w polityce neokonserwatystów.Konsekwecją tej polityki było braterstwo broni jakie zawarli spadkobiercy wojennego komunizmu pod wodzą Aleksandra Kwasniewskiego prezydenta “Oszusta” z demokratami wojennymi.
  “Kapitalizm może być równie materialistyczną filozofią jak komunizm i nigdy nie jest w stanie stworzyć podstaw dla ludzkiego szcześcia”.
  Podstawą prawną dla polskiego kapitalizmu jest korupcjogenna ustawa zasadnicza.
  Dla kapitalizmu światowego utopijny GATT i globalny wolny handel.Nędzę tej utopii opisał Jams Goldsmith w PUŁAPCE.Co ciekawsze wywiad z autorem przeprowadził Radosław Sikorski,ale nie wiele z tego zrozumiał jako minister wojny,a następnie wojennych spraw zagranicznych.
 • 2010-01-19 09:59 | l0g1c

  Re:Talibowie wcięli się…

  Zgadzam sie z Janem. Jezeli ktos mysli ze to talibowie/partyzanci to musi byc "much" naiwny. Kabul centrum obstawione przez urzadzenia naslochowe najnowszej generacji, inwigilacja nonstop, etc., a "talib" wycina taki numer? USA zalezy na destabilizacji tego regionu i nie wyjada dopoki nie osagna swoich celow(jakich? jak ktos sie interesuje to napewno znajdzie zrodla w necie), to nie wietnam! W afganistanie/Iraku jest wiecej prywatnych zolnierzy niz "zolnierzy koalicji" ach dlugio by pisac.
  Ach te 9/11 to false flag op.
 • 2010-01-20 20:46 | tkw

  Re:Talibowie wcięli się…

  Możesz podać jakiś przykład UDANEGO zamachu po 11.09.2001 w USA ? Próby mnie nie interesują, jak poprzeczka w piłce nożnej, tylko bramki.

  Pozdrawiam