Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krok do przodu, dwa do tyłu

(8)
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski skierował w czwartek do komisji zdrowia projekt liberalnej ustawy o in vitro, któremu patronuje poseł Marek Balicki.
 • 2010-01-21 22:50 | tkw

  In vitro

  No to mamy otwartą kampanię prezydencką, bo chyba nikt nie sądzi, że tu chodzi meritum sprawy ? Ma być taki szum i takie zamieszanie, które posłużą PO. I już.
 • 2010-01-22 02:09 | Adam 2222

  Re:Krok do przodu, dwa do tyłu


  Nie ma kasy na podstawowe obowiazki Sluzby Zdrowia a dla nielicznych wyda sie miliony by urodzic troche dzieci, ktorych jest nadmiar w Polsce.
  Logika Kqwaczych elyt.
 • 2010-01-22 09:45 | tkw

  Re:Krok do przodu, dwa do tyłu

  Nadmiar dzieci w Polsce ? A tak poza tym to dobrze się czujesz, mam nadzieję, w domu wszyscy zdrowi ?
 • 2010-01-23 10:09 | zaba z paryza

  PO to cieple kluski

  nie robmy debaty, bo temat wrazliwy, cholera o o czym ma debatowac spoleczesntwo o pogodzie i o kotach?

  chyba rola debaty to wlasnie wowczas kiedy sa sporne opinie?
 • 2010-01-24 23:08 | Adam 2222

  Re:Krok do przodu, dwa do tyłu


  Nic tak nie krzepi jak bezinteresowna troska obcego czlowieka o zdrowie moich domownikow i moje. Bog ci zaplac za dobry slowo.

  Co do meritum sprawy. Skoro przy obecnej emigracji rzedu 1.5 mln istnieje bezrobocie i place sa jedne z najnizszych w UE to oznacza ze w Polsce jest za duzo ludzi. Gdyby liczba ludnosci zmalala drastycznie (powiedzmy o jakies 10 mln) to nie bylo by wyjscia, place musiały by wzrosnac. Przemysl zas z siermiezno-montowanego musial by byc High Tech.
  Nie sadzisz ze mam wiecej racji niz twoj proboszcz czy poprawnie polityczne media ?

  P.S.
  Ot tym ze u biednych ludzi rodzi sie wiecej dzieci niz u bogatych to chyba nie musze wspominac.
 • 2010-01-24 23:44 | tkw

  Re:Krok do przodu, dwa do tyłu

  Ciekawy sposób myślenia ... Jakby został w Polsce 1 człowiek, to dopiero był bogaty ! A jaki High-Tech ... A jaka byłaby jego płaca, cały świat by mu zazdrościł ...

  A USA ze swoimi ponad 300 mln. obywateli, to dopiero mają problem z biedą ! Jakby tak wyemigrowało ze 100 mln. Amerykanów, toby był kraj bogaty, nie to co teraz ... pewnie dlatego tylu emigruje do Iraku i Afganistanu. No a taka Litwa ze swoimi zaledwie 3,3 mln. ludności to dopiero bogacze ! A jakie High-Tech mają, USA przy nich to pikuś ...

  A tak nieco poważniej - ci co wyemigrowali to nie tylko pracownicy ale też równolegle konsumenci. Skoro tylu konsumentów ubyło to i produkować dla nich nie trzeba. A to oznacza, że ci co zostali wcale nie maja podstaw do żądania wyższych płac (z tym, że różnie to bywa w różnych zawodach).

  P.S. dobrze że wspomniałeś o biedzie i dzieciach, bo nie jest to prawda, przynajmniej nie taka prosta. Jeszcze niedawno Chiny były biednym krajem (i w pewnym stopniu nadal są) a dzieci rodzi się u nich stosunkowo mało, bo decydujący wpływ mają zakazy państwowe. Gdyby podana przez Ciebie prawidłowość była taka prosta i powszechna, to w Polsce nie mielibyśmy ujemnego przyrostu naturalnego (wszak jesteśmy w Unii jednym z najbiedniejszych krajów). A to że za parę lat grozi nam załamanie systemu emerytalnego, bo za dużo ludzi się starzeje A ZA MAŁO LUDZI WCHODZI W WIEK PRODUKCYJNY to jest dość wiadome. W 2002 roku ludności w wieku emerytalnym było ok. 15%, w 2030 będzie 26%. Nadal sądzisz, że za dużo dzieci się rodzi ?

  Pozdrawiam
 • 2010-01-26 06:16 | Adam 2222

  Re:Krok do przodu, dwa do tyłu


  Sprawa nie jest w ilosci, tylko w jakosci.
  Jezeli nie nastawimy sie na High Tech technologie (vide Izrael) to w Polsce moze byc nawet 100 mln mieszkancow to i tak braknie nie tylko na emerytury. Szczegolnie jak juz nie bedzie co po komunie oddawac sponsorom.

  Oczywiscie, nasze cztery stolice stworza jakis system, ktory bedzie generowal im kase. Dlatego Poprawnie Politycznie Media strasza nas, nie tylko "malym" przyrostem naturalnym, Globalnym Ociepleniem, (ktore przechrzcili na Zmiany Klimatyczne) ale i innymi bajkami.

  Daj sobie troche czasu i przemysl moj punkt widzenie, a zobaczysz ze to ma rece i nogi. Zawsze jak czegos jest duzo to nie ma to wartosci. To tak na poczatek.
 • 2010-03-10 20:53 | Kieras

  Re:Krok do przodu, dwa do tyłu

  Ja podzielam Twoje zdanie.