Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Krew z byka nie posika

(6)
W Polsce parytety dla kobiet, w Katalonii życie dla byków. Dzięki inicjatywie obywatelskiej tamtejszy parlament rozpoczął prace nad ustawą o zakazie korridy.
 • 2010-01-22 00:31 | tkw

  Byk

  Cytat:
  "W Polsce parytety dla kobiet, w Katalonii życie dla byków. Dzięki inicjatywie obywatelskiej tamtejszy parlament rozpoczął prace nad ustawą o zakazie korridy."
  TKW:
  Ten wojujący feminizm to czasami jest już kuriozalny. Okazuje się, że kwestia korridy też się nadaje do promowania idei parytetów dla kobiet.

  Poza tym dla feministki nie ma problemu, by te dwa zagadnienia stawiać obok siebie. Zakaz korridy to kwestia człowieczeństwa, parytety to bezczelna grabież w sytuacji, gdy uczciwie nie udało się zdobyć miejsca w sejmie (jak w "Samych Swoich" - wybory wyborami a nasze musi być na wierzchu).
 • 2010-01-22 10:36 | Alicja

  Re:Krew z byka nie posika

  Świetna wiadomość! W końcu zakończą to barbarzyństwo.
 • 2010-01-25 13:04 | pole obowiązkowe

  Re:Krew z byka nie posika

  Szkoda tekawu, że nie rozumiesz, o co chodzi w zestawieniu parytety - corrida. Wyjaśnię ci: otóż chodzi o inicjatywę obywatelską. I tyle.
 • 2010-01-25 13:45 | tkw

  Re:Krew z byka nie posika

  Faktycznie, są to jedyne dwa przypadki, gdzie inicjatywa obywatelska jest istotna, no bo przecież innych przypadków inicjatywy obywatelskiej nie znamy. A że wojujący feminizm podepnie się do każdej idei, nawet najbardziej odległej, to pryszcz, w końcu nie tylko na tym polu „nie ważne co mówią o temacie ważne żeby mówili”.

  Proponuję do każdego artykułu dodawać obowiązkowo: „i parytety”. Np. pasażerowie protestują przeciw jakości usług PKP, zawiązali komitet protestacyjny, podobnie jak kobiety w walce o parytety”. Albo „rolnicy zrzeszeni w związku producentów walczą o ceny minimalne, podobnie jak kobiety walczą o parytety”. Albo „w 2010 roku będziemy obchodzić 600 lat bitwy pod Grunwaldem. Zapewne wtedy kobiety też walczyły o parytety na polu walki”. Albo „samolot linii X spadł do morza, jest 90 ofiar. Zapewne jest wśród nich parytet kobiet, skoro prawo nakazuje, by na pokładzie samolotu było nie mniej niż 40% kobiet”.
  Albo „poważny problem ma znana spółka skarbu państwa X. Zarząd jest 3-osobowy, w tym modelu nie da się zapewnić parytetu żadnej z płci, skoro, wzorem Norwegii, musi być przynajmniej 40% każdej. Jak stwierdził prezes Rady Nadzorczej – nie ma wyjścia, trzeba będzie do Zarządu powołać obojnaka”. Albo „pojawiła się inicjatywa obywatelska, by uznać obojnaków jako jedyny słuszny wzorzec człowieka, bo tylko oni zapewniają parytet płci”.

  Pozdrawiam
 • 2010-01-25 16:41 | pole obowiązkowe

  Re:Krew z byka nie posika

  Szkoda czasu na te twoje wypisiny...
 • 2010-03-07 11:03 | ona

  Re:Krew z byka nie posika

  Do 'romantyków' korridy - jak to jest dla was takie piękne, to może zamienimy się rolami i to torreadora będziemy ganiac naokoło, prowokowac, potem kłuc piką i z lubością patrzec, jak się wykrwawi. To przecież takie piękne i romantyczne. BOŻE!!! To już powinno byc zakazane od dawna!! W unii europejskiej..niby tak cywilizowanej..a tak nastawionej na kasę,. obrzydliwosc