Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Papieżyca i zakonnica

(7)
Na niemieckich ekranach każdego porządnego katolika straszy „Papieżyca” – film o tym, jak w IX w. na tronie piotrowym zasiadła przebrana za mężczyznę kobieta.
 • 2010-01-22 01:44 | Adam 2222

  Papieżyca i zakonnica


  Swego czasu znalzlem informacje ze nowego papieza sadzano na specjalnym tronie w ktorego siedzeniu byla dziura. Specjaliny urzednik Watykanu sprawdza czy papiez ma orzeszki. Tak wiec z ta papiezyca nie musi byc wcale legenda biorac pod uwage o wiele wieksze oszustwa Watykanu.
 • 2010-01-22 10:03 | Adziabadzia

  Re:Papieżyca i zakonnica

  No, no - idzie nowe! Ciekawe kiedy z massmediów usłyszymy o Rabinicy? Taka naczelna rabinica tego czy owego to brzmi dumnie i jak wyemancypowanie! W telewizjach można by zaraz puścić sitkom "Nowoczesność w domu i u rabinicy", mogłaby też założyć bloga, aby nieść kaganek nowoczesnej oświaty kandydatkom na przyszłe rabinice, albo wziąć udział w integrującym ze społeczeństwem tańcu na lodzie, z p. Maserakiemjako partnerem, albo raczej Pudzianem (bo ambicje przecież większe).
 • 2010-01-22 20:53 | jerry11

  Re:Papieżyca i zakonnica

  "Ciekawe kiedy z massmediów usłyszymy o Rabinicy?"

  Przecie kobiety bedace jednoczesnie rabinami (juz) istnieja. Moze tylko "Adziabadzia" (ograniczona do mediow w jezyku polskim... czy tak?) nigdy o takowych nie slyszala!
 • 2010-01-23 00:43 | Eliath

  Re:Papieżyca i zakonnica

  Bardziej "cywilizowane" (w potocznym obecnym znaczeniu) religie juz od dawna mają kapłanki, "problem" dotyczy KK, ale to nie problem - wystarczy zmienić denominację...
  Rabinka mówisz? Mówisz masz: na ten przykład Pauline Bebe jest rabinem już od jakichś 20 lat ;)
 • 2010-01-23 12:53 | Adziabadzia

  Re:Papieżyca i rabinica

  No to gitara! Tylko że Pauline Bebe jest sztucznym produktem zagranicznym szkoły Leo Baeck'a, a nie państwa Izrael, czy najżarliwszych z Żydów - Chasydów. Dla rabinów z rabinów musi być swoistym dziwolągiem, coś jak transwestyta. Pośród chrześcijan też są kobiety kapłanki, z taką samą aprobatą kościoła, jaką zapewne ma Pauline Bebe wśród religijnego żydowskiego establishmentu.
 • 2010-01-24 22:21 | orthodoxe

  Re:Papieżyca i zakonnica

  W Kościele Prawosławnym rola kobiety nie stanowi żadnego problemu. To inna mentalność panie Adamie, mentalność pokory i sprawiedliwego podziału ról społecznych. Problem pozostaje jedynie w laickich głowach, nie mogących zaakceptować, że ktoś podąża zgodnie z innym systemem wartości.
 • 2010-01-28 19:14 | pola obowiązkowe

  Re:Papieżyca i zakonnica

  > W Kościele Prawosławnym rola kobiety nie stanowi żadnego problemu.

  Ale chyba tylko dla mężczyzn.
  Równouprawnienie kobiet w każdej sferze życia - to jest dopiero sprawiedliwy podział ról społecznych.