Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mafii nie było?

(6)
Wali się proces tzw. mafii paliwowej. Kluczowy dowód w sprawie jest niewiarygodny.
 • 2010-01-22 19:26 | zeev

  A w Krakowie?

  Ciekawe co zrobi sąd w Krakowie. Nie sposób pominąć tego postanowienia zielonogórskiego sądu. Co ważniejsze przy sprawie o wyłudzenie jednym z elementów linii obrony jest kwestionowanie poprawności wyliczenia wartości szkody. Teraz taki argument oskarżonych przestaje być ich wymysłem.
 • 2010-01-22 20:06 | trmc

  Re:Mafii nie było?

  Stąd nagła "niepamięć".
 • 2010-01-23 09:08 | Adam 2222

  Re:Mafii nie było?


  Krakowska Szkola Prawa jest unikalan na skale krajowa. Prokurator Marek Welna np. kazal US wyliczyc ile by Skarb Panstwa stracil gdyby prawo bylo inne. I na tej podstawie zamknal do aresztu wydobywczego goscia z Trzebnicy. itp itd.

  O wycznynach prok. Welny w Archiwum www.nie.com.pl jest sporo.

  Jeden z prok. krakowskich zalozyl Komitet Obrony Prokuratorow. Ciekawe przed czym chca sie prokuratorzy bronic ?
 • 2010-01-23 10:12 | Kecaj

  Re:Mafii nie było?

  Bo zabraklo na lawie oskarzonych glownego podejrzanego - Wl. Putina. ;)
 • 2010-01-25 09:00 | JAB

  Re:Mafii nie było?

  Prawidłowym jest nazwanie Krakowskiej Szkoły Prokuratorów.Prekursorem tej Szkoły był w latach 90 Prokurator Wasserman oraz prokurator Krzysztof Urbaniak .Urbaniak wsławił się prowadzonym śledztwem w sprawie zabójstwa Stanisława Pyjasa(twórca tzw jednej wersji śledczej ,że Pyjasa zabili Sb-cy i nikt inny)Po paru latach znalazł nawet jednego SB-ka i udało się go skazać za utrudnianie śledztwa ,choć jak napisał Urban w NIE ten nie miał nic ze sprawą wspólnego (skazano go na wyrok w zawieszeniu -typowe dla krakowskich sądów i prokuratur kiedy nie wiadomo o co chodzi stosuje się zasadę domniemania winy , a nie powszechnie znaną zasadę domniemania niewinności -z naszego kodeksu karnego.Zasada domniemania winy znana raczej z inkwizycji)Urbaniak zwiał po tym do IPN aby odrodzić się z popiołów -wrócic i zostać prokuratorem Okręgowym w Krakowie za panowania Ziobry.Pan ten ma jeszcze na swoim koncie szereg innych dziwnych aktów oskarżenia ale to może będzie powodem działania jakiejś Komisji Śledczej do spraw nielegalnych działań Prokuratury krakowskiej.Dalej mamy słynną sprawę KLUSKI też porażka na całej linii!Kluskę wsadzili zamiast ministra Handke ,który dał pozwolenie na montaż komputerów za granicami polski ale o tym śledczy krakowscy woleli nie wiedzieć.Wstyd,że większość tych ludzi ma dyplomy ukończenia UJ w Krakowie jak Ziobro,czy Wasserman,który tak ostatnio kompromituje się razem z Kempą absolwentką prawa administracyjnego we Wrocławiu czy też Jelczu.Zawsze twierdziłem,że jak coś jest prowadzone przez krakowską prokuraturę to zawsze pozostanie tylko smród po sprawie.W związku z tym radził bym raczej zlikwidować wszystkie odłamy tej prokuratury i prokuratury będące w zasięgu działania krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej zlikwidować , a sprawy przekazać do innych ośrodków.Na poziomie krakówka zostawić Prokuratury rejonowe dla spraw obszczy płotów!Pozdrawiam.
 • 2014-06-03 16:17 | lencek

  WWW.PROKURATOR.COM.PL