Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hazardowe pytania

(11)
Przedstawiamy autorskie podsumowanie – 10 ważnych pytań – które padły podczas pierwszego tygodnia przesłuchań przed hazardową komisją śledczą.
 • 2010-01-23 07:50 | magnat14@ poczta.onet.pl

  CZESKI FILM

  Wszyscy szepczą, nikt nic nie wie; organa kontrolujące partie, kontrolują tak, żeby nic nie znaleść; komisje pacują, tak żeby nic nie wykyć itp.itd.A sprawa jest bardzo prosta i dotyczy wszystkich parti, nie tylko PO.Każda partia przed wyborami potrzebuje dużo pieniędzy,a szczególnie taka, która rozpoczyna karierę polityczną.Potrzebne jest wsparcie finansowe,ponieważ dotacje ze Skarbu Państwa nie wystarczą na pokrycie wszystkich kosztów kampani,wówczas odzywają się sponsorzy chętni do wyłożenia pieniędzy, tylko intencje tych ludzi są różne.Jest gupa, która chciałaby żeby Polska zmieniała się z pożytkiem dla całego narodu dlatego uwierzyła w socjotechniczną grę Tuska i przekazywała drobne datki,drobne ponieważ są to osoby z regóły niezamożne, i to były legalne wpłaty. Lwia część popłyneła różnymi sposobami z jnnego źródła, od nowobogackich cwaniaków, którzy do majątków doszli żerując na bezprawiu,które zostało stworzone z premedytacją w latach 90-tych.Zlikwidowano PG,zniesiono konfliskatę mienia,liberalizacja kodeksu karnego za przestępstwa gospodacze;zrobiono podkład do rozszabrowania Polski.I zaczęło się; hulaj dusza piekła nie ma.Teraz ci hochsztaplerzy zalegalizowali to co urwali z płótna POLSKIEGO i korumpują polityków łasych na każdy grosz.Sposoby są różne; można podstawiać ludzi,można robić coś nie odpłatnie(np. kampanie reklamową),można organizować wiece, można zaniżać rachunki sposobów jest tysiące.Nikt nic nie robi za darmo,musi nadejść czs rewanżu.Ci ludzie nie chcą zwrotu zainwestowanych pieniędzy lecz ustaw, które pozwolą im czerpać korzyści w legalny sposób z tego co wczśniej zagarneli.Przykładem jest Sobiesiak i Zieleniec ; wycinał drzewa,choć nie miał zgody, budował wyciąg chociaż nie miał pozwolenia.Nikt rozsądny tak by nie postępował nie mając gwarancji,że uzyska stosowne pozwolenia.To jest właśnie CZAS REWANŻU. Czeski film,nikt nic nie wie wszyscy szepczą.
 • 2010-01-23 11:12 | McKwacz

  Re:Hazardowe pytania

  Po komisji hazardowej widać dobitnie gdzie i za co mają nas politycy. Szkoda słów. Ich postępowanie mówi samo za siebie.
 • 2010-01-23 11:56 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Hazardowe pytania

  Dość pruderii :
  SOBIESIAK NA PREZYDENTA
  a utopia GATT i globalnego wolnego rynku będzie dopiero w rozkwicie.
 • 2010-01-23 13:26 | baron

  Re:Hazardowe pytania

  Takie 'projekciki' to nasz chleb powszedni - w Polsce zawsze tak było, jest i pewnie będzie, aż nowe pokolenia zmienią kulturę. Nie lubimy rozmów o korupcji, w naszym otoczeniu a sami załatwiamy wszystko od 'przedszkola do wyciągów, posad, szkół, lekarzy, kontraktów, intratnych zleceń etc...' od lat na zasadzie tzw przysług lub dania w przysłowiową łapę. Problem jest taki, że ten dał się namierzyć. Z moje obserwacji zawsze biorą urzędnicy wszelkiej maści, no i tzw politycy a szczególnie ich 'społeczne otoczenie'. Dlaczego nie ma afer z firmami zagranicznymi w Polsce z którymi konkurować stara się rodzimy kapitalista? czy tam jest wszystko OK? nie, nie jest. Jest tak samo tylko 'ścieżki' są inne, a trzeba mieć twarde dowody aby zarzut można było postawić i nie ośmieszyć się. Tam robi się to bardziej profesjonalnie, i taki amator jak pan Kamiński nie ma nic do roboty. Tutaj mamy również w najlepszym wypadku tzw zachowanie nieetyczne, a nic poza tym nie będzie można udowodnić. Politycznie sprawa już zamknięta dla głównych graczy, a my dowiadujemy się ponownie jacy jesteśmy i to nas boli bo w Europie wstyd - z jednej strony deklarujemy się jako nowoczesne państwo, a z drugiej wychodzi nieudolność, małostkowość, fatalne zarządzanie właściwie to jego brak, słabej jakości prawo i jeszcze gorsze jego wykonanie, bieda, zacofanie i wiele nieszczęścia zwykłych ludzi. Po co udawać, że jesteśmy inni, nie lepiej zabrać się do rzetelnej pracy? ale tego słomianego ognia było już wiele i nic z tego nie wyszło, ...prawie zawsze ot tak? na skróty i po uważaniu! a nie koniecznie zgodnie z prawem. Obyczaj jest druga naturą i bierze górę. Oficjalnie nie lubimy jak nam się o tym mówi i pokazuje, zawsze mamy dobre wyjaśnienie na uwagi innych. Pytam, kiedy my zaczniemy innych mierzyć do dobrych naszych standardów? chyba wtedy, jak sami będziemy ich przestrzegać. Ale to pewnie również kulturę tzw organizacji trzeba zmienić, aby tego dokonać trzeba mieć dojrzałe społeczeństwo a nam do tego daleko. Generalnie jest dobrze i tak pewnie jeszcze długo zostanie ta obłuda, i tacy politycy i pozostali..., to nasz kraj właśnie.
 • 2010-01-23 21:39 | Mieczysław S.Kazimierzak

  Re:Hazardowe pytania

  Jest nadzieja,że po prezydentach:Zbrodniarzu,Bolku,Oszuście i Wasalu może zostanie wybrany Apostoł,ten od zdrowego rozsądku Dale Ahlquist'a.Tylko z tą nadzieją to tak bywa że jest ...
 • 2010-01-24 11:11 | Caramba

  Re:Hazardowe pytania

  Wyjaśnienia Kamińskiego są nie tylko nielogiczne ale sprzeczne.
  Ujawnia "porażającą" aferę przed zebraniem dowodów. Twierdzi, że nie chciał dopuścić do uchwalenia niekorzystnej dla Rzeczpospolitej uchwały. Dlaczego?
  Uchwały sejmowe wchodzą w życie, najwcześniej, w roku następnym po uchwaleniu przez sejm. Trzeba było nie informować premiera i kompletować dowody. Jeżeli sprawa się rozwijała, to w czasie kampanii prezydenckiej (przed, czy po uchwaleniu ustawy "hazardowej") zgłosić się z dowodami do prokuratury. PO byłoby pogrążone, Tusk nie zostałby prezydentem. Poparcie dla PiS-u skoczyłoby a może i reelekcja prezydenta byłaby możliwa. Gdyby były dowody na nielegalny "lobbing" sejm łatwo anulowałby ewentualną ustawę. Premier musiałby nagrodzić Kamińskiego za złapanie przestępców takiego kalibru.
  Czyżby Kamiński nie chciał dopuścić do takiego scenariusza.
  To co, próbował pomóc PO i premierowi, to dlaczego "odpalił" aferę z "przeciekiem" (zmanipulowanych) stenogramów do mediów. Bał się,że zostanie zwolniony, Przecież zarzuty to nie wyrok.

  Nie twierdzę, że Miro, Zbychu a może i Grzechu nie mają nic za uszami.
  Twierdzę, tzw. afera hazardowa jest dęta i rozdmuchiwana przez TVPiS i TVP SLD.
 • 2010-01-24 17:43 | wikonwi

  Re:Hazardowe pytania

  Nieetyczne zachowanie pan Chlebowskiego i Drzewieckiego jest godne potępienia i pozostaje w sferze etyki.
  Natomiast interesuje mnie osobiście ile pokątnych spotkań odbyło się między Kamińskim a Jarkiem w celu uwikłania premiera Tuska w tak wielkie gów.. .
  Ten wątek nigdzie nie jest rozwijany. Dziennikarzy śledczych typu Super Expresu, Faktu, TVN 24 i bardziej poważnych powinien ten wątek zainteresować. zainteresować
 • 2010-01-24 21:46 | jarek k

  Re:Hazardowe pytania

  to nie istotne ile razy fakt jest taki ze tusk wpadł w gów... i musi za to zapłacic kiedy polacy w koncu zrozumią ze on szkodzi panstwu i polakom i to bardzo.aż strach pomyslec co sie moze jeszcze zdarzyc za jego rzadow.
 • 2010-01-25 13:40 | Monteskiusz

  Dodatek do czeskiego filmu

  Zacznę od końca Twojego postu, czyli rozsądku i czekania na stosowne pozwolenia w procesie inwestycyjnym. Budowałem tylko malutki skromny domek w okolicy gdzie stały już podobne i jakież było moje zdziwienie, bo urzędnik domagał się załącznika ekspertyzy gruntowej i projektu studni. Ani jedno z tych wymagań nie było potrzebne, ponieważ domy w okolicy już stały od dawna, a inwestycja związana z wodociągiem spoczywała w postaci pozwolenia na budowę w tym samym urzędzie.
  Sposoby bogacenia są różne, niekoniecznie związane z przestępstwami gospodarczymi, bo te ostatnie i tak znajdują prędzej czy później finał w postaci zarzutów prokuratorskich, jak tylko powinie się noga pryncypałom z polityki.
  Pełna zgoda z twierdzeniem finansowania partii politycznych w sposób niezgodny z prawem, kampanie wyborcze i utrzymywanie partii politycznej nie są tak tanie, jakby to wynikało z dotacji budżetowych.
 • 2010-01-26 14:34 | andrzejrudakowski

  Re:Hazardowe pytania

  Nie ma spraw do nie załatwienia jak i ludzi nie zastapionych. Wystarczy chcieć aby w Polsce pręźnie zadziałało Prawo oraz Sprawiedliwość przez Duże litery. Nie mylić z PiS. ;)
  To tylko ludzie taki los ludziom gotują i Ojczyznę do ruiny doprowadzają nając za nic wartości moralne, etyczne i PATRIOTYCZNE. Wszystko się zmieni jak Naród i Społeczeństwo przestanie narzekać a zacznie wymagać i rządać to co powinno byc normą a nie wyjątkiem. Wstępem jest zmiana prawa które winno być uproszczone, zwięzłe i z konkretne a w szczególności dostosowane do Polskich potrzeb i oczekiwań ale nie elit lecz całego społeczeństwa. Później tylko egzekwować prawo z szczególną dbałością i konsekwencją bez litości dla szczególnie urodzonych czy na szczególnych stanowiskach itp. Szybko nastanie normalność tak oczekiwana i konieczna bez której żaden kraj nie jest w stanie właściwie i trwale funkcjonowac co dowodzą wydażenia od stuleci nie tylko w Polsce ale i w Europie oraz na całym świecie. Im szybciej to każdy zrozumie i im szybciej pozytywne zmiany zostaną wdrożone tym szybciej nastanie porządek, normalizacja i stabilizacja w każdej dziedzinie ludzkiego życia a tym samym wzmocni sie pozycja Ojczyzny i jej przyszłość. Czego Wam i sobie od lat zyczę obserwyjąc to całe dziadostwo w naszym kochanym lecz osamotnionym kraju zwanym Ojczyzną.
 • 2010-01-27 22:12 | Skuba

  Re:Hazardowe pytania

  Nie rozumiem dlaczego w takcie przesłuchania Kamińskiego nie padło pytanie o przeciek stenogramów do Rzeczpospolitej? Jeśli facet ten przeciek spowodował - tym bardziej mógł stworzyć "przeciekową" pułapkę na premiera, jeśli przecieku nie spowodował, to znaczy że nie panował nad Agencją i ktoś w niej kręcił swoje lody. Dość zapytać Rzepy, czy płaciła za materiał czy nie. Nie musi ujawniać źródła, ale na takie pytanie prokuratora odpowiedzieć musi! A Chlebowski z Drzewieckim to kompromitujący krętacze i jeśli PO ich szybko nie wyrzuci to straci połowę elektoratu! Tym typkom DZIĘKUJEMY!