Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Sen o hibernacji

(3)
W naszym DNA najprawdopodobniej śpią geny, które pozwalają na hibernację wzorem susłów czy niedźwiedzi.
 • 2010-01-24 02:44 | Adam 2222

  Sen o hibernacji


  Fajny i ciekawie napisany artykul.
 • 2010-01-24 17:15 | wikonwi

  Re:Sen o hibernacji

  autorowi dziękuję za przybliżenie tego zjawiska . Sam bym chętnie poddał się takiej procedurze i obudził się w Polsce wolnej od śmieci politycznych w Polsce o której mażyłem w 1989 r.
 • 2010-01-25 13:13 | mattek

  Re:Sen o hibernacji

  "susły arktyczne (Spermophilus parryii), które podczas hibernacji obniżają ciepłotę do blisko 3 st. poniżej zera! – Przy takiej temperaturze teoretycznie powinny zamarznąć. A tak się nie dzieje – dziwi się białostocki naukowiec. – Jedyne sensowne wyjaśnienie mówi, że ich płyny biologiczne przechodzą w stan przechłodzony."

  Ale plyny biologiczne to nie czysta woda, wiec wcale nie musza zamarzac w temperaturze ponizej zera stopni C.