Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zbrodniarze i pachołki

(1)
Czy proces Ukraińca przed sądem w Monachium ma służyć rozmyciu odpowiedzialności Niemców za Holocaust?
 • 2010-01-25 22:09 | tkw

  Demianiuk

  Nie ma się co łudzić, żeby przy okazji sprawy Demianiuka sąd odpowiedział na podstawowe pytania:
  1. czy pomagał nazistom bo inaczej by zginął a jeśli tak, to czy powinien był raczej zginąć niż im pomagać
  2. czy pomagał nazistom tyle ile musiał, czy też był nadgorliwy
  3. w jakim stopniu za zbrodnie odpowiada sam człowiek a w jakim państwo, w którym żyje i wydaje mu rozkazy

  Bez odpowiedzi na te pytania będzie to tylko jeszcze jeden proces cząstkowy, który nie podniesie poziomu sprawiedliwości a raczej da w przyszłości materiał do rozmycia odpowiedzialności hitleryzmu.