Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wódeczka dla PSL

(2)
2010-01-26 20:11 | tkw
Podaję za onet.pl:
Kłótnia w koalicji. Czy będzie można pić wódkę na dożynkach?
Ewa Kopacz chce, żeby na festynach i dożynkach nie można było pić wysokoprocentowego alkoholu. W ostatniej chwili pomysłowi sprzeciwił się Waldemar Pawlak - informuje TOK FM.
Propozycja Ewy Kopacz została zapisana w nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Wynika z niej, że na tzw. imprezach określanych jako "o nieoznaczonej liczbie osób" (czyli właśnie np. na popularnych festynach, dożynkach czy wiejskich potańcówkach w remizach, gdzie jest tzw. wstęp wolny) dozwolone byłoby tylko picie i sprzedawanie piwa. Zakazane byłyby trunki wysokoprocentowe, powyżej 18 proc.

Rada Ministrów nie przyjęła jednak projektu resortu zdrowia. Dokument wycofano z porządku obrad
- Okazało się, że istnieje zbyt wiele rozbieżności i kilku ministrów - spraw wewnętrznych, finansów i gospodarki - miało uwagi do projektu. Ewa Kopacz zgodziła się z premierem, że trzeba jeszcze ustawę dopracować - wyjaśnił w TOK FM Paweł Graś, rzecznik rządu. Jednocześnie przyznaje, że najwięcej uwag miał Waldemar Pawlak.

link:
http://wiadomosci.onet.pl/2118349,11,klotnia_w_koalicji_czy_bedzie_mozna_pic_wodke_na_dozynkach,item.html

TKW: oj naiwna ta Kopacz, naiwna ... Chciała pozbawić PSL zysków - nie rozumie, że oni nie oddają tego, co raz im w łapy wpadnie. A jak się będą zbliżać wybory do Sejmu (nie te prezydenckie), to będzie wesoło w koalicji, wspomnicie moje słowa.
  • 2010-01-26 21:56 | konfrater

    Re:Wódeczka dla PSL

    A pomysleć ile to czasu (i kasy!!!) zużyto na przymiarki do tego wódczanego prawa, które i tak by nie funkcjonowało. Pamiętajmy przy tym, że ta "tfurczość" ustawodawcza jest w wykonaniu polYtyków uważających się za liberałów. Czyli takich, którzy deklarują ograniczanie roli państwa. Pora chyba zacząć pisać nowy tom dziejów politycznych - ETATYZM LIBERALNY.