Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mały realizm

(3)
Do SLD wrócił właśnie Józef Oleksy. Powiedział, że chce się włączyć w proces odradzania lewicy polskiej i europejskiej. To nie jest niespodzianka, bo Oleksy – jak głosi znana anegdota – zawsze był wszędzie potrzebny.
 • 2010-01-27 11:21 | tkw

  Świeża i stara krew

  Te powroty po raz kolejny potwierdzają, że dotowanie partii z budżetu skutecznie odcięło dopływ "świeżej krwi" do polityki. I Miller, i Oleksy, i Dorn i inni "buntownicy" to rozumieją i nie mają wyjścia. Piskorski wybrał nieco inną drogę, znalazł zapomnianą partyjkę ale z kasą i próbuje tę kasę przejąć, na razie idzie mu chyba nie za bardzo, poza tym PO nie pozwoli mu rozwinąć skrzydeł i zechce go zniszczyć przy pomocy prokuratury.

  Przydałaby się jakaś rewolucja, żeby ten zatęchły układ "rozpirzyć" i dać szanse "nowej krwi".
 • 2010-01-27 12:33 | slawczan

  Starzy towarzysze zawsze jarzy

  Świadczy tylko to o ideowości tej ekipy-do żłobu z PiSem ,PSLem,co za różnica?Tak jak w PRL setki tysięcy ludzi wstepowały do PZPR dla stanowiska,awansu,mieszkania.Nie winie ich za to ,taki parszywy to był system.Niestety dziś nie trzeba być w Partii ale natura aparatczyków jest silniejsza.Zero ideałów(no chyba ,że żłób występuje jako ideał),pokrętna logika wyjaśniająca każdą woltę i każde świnstwo.Smutne tylko ,że ci aparatczycy zalegli na lewicy zajmując miejsce dla ludzi wrażliwych i z ideałami.Powrót Millera(hodowcy guszek na wierzbie)Oleksego (lewicowego ministranta).Ludzi ,którzy oddali szkolnictwo w pacht klerowi,obostrzali kodeks pracy SLD potzebuje.Dobrze ,że wrócili-teraz nikogo SLD nie nabierze na to,że się zmienili.Tylko Rywina brak i ziomów ze Starachowic(mam nadzieję ,że pana sobotki nie pominą podczas lewicowego zaciągu)
 • 2010-01-27 21:04 | konfrater

  Re:Mały realizm

  Nowe siły będą tylko i wyłącznie sprawniejsze w dorywaniu się do żłobu. Złób należy zlikwidować; czyli opresywne państwo w obecnej formie. Potrzebna jest rewolucja, a i owszem - anarchokapitalistyczna lub - jak kto woli inne nazewnictwo - libertariańska. Ale to jest bez szans. Będziemy nadal brnąć w demokrację przedstawicielską. Aż przyjdzie naprawdę rewolucja, przed którą strach się nawet bać...