Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Siły specjalne

(7)
Minister obrony redukuje polską armię i generalskie etaty. Ale generałem można się w Polsce mianować samemu i paradować w mundurze.
 • 2010-01-27 22:50 | tkw

  Baczność !

  Pyszna historia ! Nawet nie wiedziałem, że Polska to taki kolorowy kraj.

  Melchior Wańkowicz opisuje swoją młodość spędzoną na Kowieńszczyźnie (o ile dobrze pamiętam, jest to dzisiaj Litwa), czyli jeszcze czasy carskie. Tamtejsi ziemianie nudzili się (nie było "Polityki" ...), więc mieli cudaczne pomysły. Jeden z nich, jak opisuje Wańkowicz, zbudował przy wjeździe do swojego majątku domek i osadził w nim biedną żydowską rodzinę wielodzietną. Dał im drewniane karabiny, mundury i jedynym ich obowiązkiem było stawać na baczność w dwuszeregu jak przejeżdżał (od prababki do najmniejszego bobasa), salutować i wołać "ZDAROWIA ŻEŁAJEM WASZE WYSOKOPREWOSCHODITIELSTWO ! a on odpowiadał ZDAROWO, ŻYDY ! No i czuł się jaśnie panem ...

  Ale to było ze 100 lat temu na zadupiu, a tu proszę, XXI wiek, środek Europy, NATO i Unia ...

  Nie umrzemy z nudów, zawsze nas ktoś rozbawi

  ZDOROWIA ŻEŁAJU WASZYM WYSOKOPREWOSCHODITIELSTWAM !

  ps: WASZE WYSOKOPREWOSCHODITIELSTWO w wolnym tłumaczeniu to "wasza wysokodobrzeurodzoność"
 • 2010-01-28 18:28 | anro

  Re:Siły specjalne

  Dobra komedia. Dziwne tylko że, tylu naiwnych daje nabierać się psychopatom, których miejsce znajduje się w zakładach leczniczych.
 • 2010-01-28 20:00 | jerry11

  Re:Siły specjalne

  Coz... psychopatow i wszelkiego rodzaju "oszolomow" politycznych nigdy w Polsce nie brakowalo!
 • 2010-01-29 13:14 | antyhistoryk

  Re:Siły specjalne

  Psychopaci, wbrew pozorom, nie laduja w psuchuszce ale zajmuja wysokie stanowiska, w panstwie, wkosciele, w zwiazakch zawodowych, w finansach itp.
 • 2012-06-13 20:56 | moi

  Re:Siły specjalne

  Pan "gen" Grzegorz Malinowski z Wojska Polskiego odszedł w stopniu majora, nie pułkownika, te dalsze awanse zawdzięczał już niejakiemu szer. "gen" Antoniemu Dziekańskiemu "Jaremie" z Polskich Drużyn Strzeleckich. zresztą o generała tam nie trudno. Szkoda, że autor artykułu nie poświęcił uwagi na to aby przekazac rzetelne informacje. Dzis to coraz bardziej powszechna maniera wśród dziennikarzy.
 • 2015-03-30 07:39 | Kalachowo

  Pajace

  Przeczytałem z wielką uwagą Wasz artykuł: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1502657,1,generalowie-z-wlasnego-nadania.read

  i jako uzupełnienie do tego podaję ciekawy, kolorowy filmik: https://www.youtube.com/watch?v=UnQgOjAWj_s#t=168
 • 2015-03-30 18:17 | jakowalski

  Re:Siły specjalne

  Kapitan z Koepenick.