Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Mordercy państwowi

(2)
Kiedy państwo zabija własnych obywateli, jest barbarzyńskie. Kiedy zabija obywateli pod zarzutem, że są jego, państwa, wrogami, jest barbarzyńskie w dwójnasób. Tak właśnie dzieje się w Iranie.
 • 2010-01-30 22:24 | tkw

  Iran

  Wydaje mi się, że błąd pana Szostkiewicza polega na przykładaniu europejskich wzorców i schematów do Iranu. Tam inaczej podchodzi się do wartości ludzkiego życia. Tam inaczej widzi się władzę, to nie jest demokracja i wcale nie próbuje udawać, że nią jest, demokracja dla tamtej cywilizacji to nie jest zbyt atrakcyjny wzorzec. Tam w znacznie większym stopniu niż w Europie stosowane są zasady wyrażone w Koranie, a on, podobnie jak Biblia, jest pełen przemocy i preferuje takie załatwianie spraw, jak opisane egzekucje. W końcu w Biblii Jahwe rżnął tysiącami za drobne, wg naszych dzisiejszych poglądów, przewinienia.

  Jeśli Autor sugeruje, że lada moment tłum zmiażdży republikę islamską i ajatollahów z Ahmadineżadem, to ja w to nie wierzę. 30 lat to taki czas, że tylko starsi pamiętają czasy poprzednie jako ludzie dorośli (trzeba dziś mieć przynajmniej 50 lat), reszta zna tylko obecną rzeczywistość.

  Uważam, że o wiele większy wpływ na Iran w krótkim, kilkuletnim okresie, będzie miało zdobycie broni atomowej, co wydaje mi się nieuchronne. A jak jeszcze Izrael się w to wmiesza, to będzie "bardzo wesoło".

  Warto byłoby porozmawiać z kilkoma Irańczykami, jak oni to widzą.

 • 2010-01-30 23:52 | Janusz

  Re: Mordercy państwowi

  Irański reżim chociaż zachowuje pozory i organizuje ekspresowe procesy, ale są na świecie barbarzyńskie reżimy, które nie silą się nawet na procesy, aby pozbyć się przeciwników politycznych. Mordują ich wraz z rodzinami oraz przypadkowymi ludźmi, hurtem, np. wypuszczając rakiety ze zdalnie sterowanych dronów. Porywają ich z ulic i trzymają latami w więzieniach bez procesów, na oczach całego świata. Mogą aresztować każdego, w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie, posługując się specjalnie zmanipulowanym dla tego celu „prawem”. Posiadają jawne więzienia, gdzie torturują bezprawnie przetrzymywanych więźniów i <a href="http://michaelmoore.com/words/must-read/murders-guantanamo-exposing-truth-about-2006-suicides">zabijają</a>. Posiadają także dziesiątki tajnych więzień, gdzie stosują takie praktyki, jak te, opisywane przez <a href="http://michaelmoore.com/words/must-read/obamas-secret-prisons">nieszczęśników, którzy mieli nieszczęście tam trafić</a>:

  “They tied my hands to a pulley [above] and pushed me back and forth as the bar rolled across my shins. I screamed and screamed.” They then pushed him to the ground and forced him to swallow 12 bottles worth of water. “Two people held my mouth open and they poured water down my throat until my stomach was full and I became unconscious. It was as if someone had inflated me.” he says. After he was roused from his torpor, he vomited the water uncontrollably.”

  Są na świecie bardziej zbrodnicze reżimy, niż irański, ale one reprezentują "cywilizowany świat", więc w postępowej Polsce się o nich nie pisze.